Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
eastwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:50
Lokalizacja: GD

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: eastwood » śr cze 15, 2011 21:21

Witam,
Silnik 1.3 MH
Mam popularny dość problem - kontrolka ciśnienia oleju. Czytałem wiele postów ale w 90% przypadków nikt nie dokończył jak rozwiązał problem.
Ponieważ tłukły mi już zawory, to poszyły do wymiany popychacze hydrauliczne. Podobno mogą być przyczyną. Ustało walenie, ale ciśnienie nadal spada przy wysokiej tem. i wyższych obrotach. Ciśnienie mechanik mierzył i było OK.
Zmieniłem jeden czujnik - nic to nie dało. I tu jest problem bo nie za bardzo wiem gdzie jest drugi. Wygląda na to, że są obok siebie i są takie same (czarne). Czyli coś nie tak. Na zdjęciu zaznaczyłem dwa czujniki. Wymieniłem ten po lewej.
Czy ten drugi to też czujnik oleju? Jeżeli nie to gdzie on jest schowany?
Jakie powinny mieć parametry (kolory)?

pozd, Eastwood

Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: Paweł Marek » śr cze 15, 2011 21:47

oba sa od ciśnienia oleju i mają być różne ktoś ci poda parametry ja nie mam teraz danych pod ręką. Tylko najpierw kolego co ty piszesz?
eastwood pisze:ciśnienie nadal spada przy wysokiej tem. i wyższych obrotach. Ciśnienie mechanik mierzył i było OK
pomyłka? Bo z pierwszej części tych wyukluczających się fragmentów wynika że szukanie winy w czujnikach jest bez sensu. Podaj konkretne wartości tych ciśnieć albo porównaj z serwisówką czy sa ok.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
eastwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:50
Lokalizacja: GD

Re: Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: eastwood » śr cze 15, 2011 22:01

Paweł Marek pisze: Tylko najpierw kolego co ty piszesz?
eastwood pisze:ciśnienie nadal spada przy wysokiej tem. i wyższych obrotach. Ciśnienie mechanik mierzył i było OK
.
:) Chodziło mi o to, że kontrolka sygnalizuje spadek ciśnienia. A wg mechanika ciśnienie było OK. Tyle, że on je mierzył na warsztacie. Obroty zmieniał, nagrzał silnik. Ale to moim zdaniem nie to samo co jazda, czyli obciążenie silnika.
No nic. Może ktoś będzie znał parametry wymagane dla tych czujników.

pozd, E



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: DaroW » śr cze 15, 2011 22:16

Czarny to niby 1,4 bar, drugi powinien być niebieski 0.25 bar, chociaż z tymi kolorami to różnie bywa.



Awatar użytkownika
eastwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:50
Lokalizacja: GD

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: eastwood » śr cze 15, 2011 23:55

Tylko który jest który?
E



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: Paweł Marek » czw cze 16, 2011 07:00

Wkręcac to je chyba można dowolnie więc chodzi tylko o to żeby właściwy kabel do właściwego czujnika dać. Ale tu jest ptoblem mały bo tylko raz mozna się pomyić, byle czujniki byly właściwe, powinny mieć numerki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: marcin7x5 » czw cze 16, 2011 12:12

eastwood pisze:Tylko który jest który?
A czasami nie masz tak, że sa dwie kontrolki od oleju w zegarach?

Jeżeli tak to zdejmuj kable z czujników, zwieraj z masą i patrz, która kontrolka ci się zapala w danym momencie. Ta czerwona będzie z pewnością od tego min cisnienia.



misxess
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 14, 2009 17:23
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: misxess » czw cze 16, 2011 12:58

Witam, Mam ten sam silnik co Ty. Też miałem problem z czujnikiem ciśnienia oleju. Objawiało się to w ten sposób, że podczas jazdy i przy obrotach ok 2000/min na zagrzanym silniku włączała się kontrolka od oleju wraz z brzęczykiem. Byłem z tym u mechanika żeby zmierzył ciśnienie-było ok. Wymieniliśmy czujnik wysokiego ciśnienia-to jest ten po lewej stronie z żółtym przewodem bo to on powoduje zapalanie się kontrolki i brzęczyka. nic to nie dało. Pojechałem do drugiego mechanika i tez zostało sprawdzone ciśnienie i było ok. Myślałem, że może pompa oleju siadła. Okazało się, że winny był jednak czujnik, który pierwszy mechanik wymienił. Był to czujnik kiepskiej marki bo HP z widełkami ciśnienia 1,2-1,4 bar. Kupiłem nowy firmy FAE 1,4 bar za 18 zł polecony przez sprzedawce po przedstawieniu problemu!!! VW w swoim czasie używał go na pierwszy montaż. Moje zdziwienie było bardzo duże jak podczas jazdy z tym czujnikiem kontrolka nie dawała żadnego znaku i z wielka radością cieszę się z jazdy po dziś dzień, czujnik wymieniałem jakieś 1,5 roku temu. To jest dowód na to, że nie warto kupować części słabych marek. Warto dołożyć kilka zł więcej ale mieć spokój. Pozdrawiam.


Miłość do MK2 nie zna granic.

denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: denisz » czw cze 16, 2011 14:15

eastwood pisze:Tylko który jest który?
DaroW podał właściwe dane (łącznie z kolorami)- sprawdziłem w ETKA.

czujnik czarny 1,4bar (z żóltym przewodem): 068 919 081
czujnik niebieski 0,25bar: 028 919 081 D



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Re: Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: prezesik25 » czw cze 16, 2011 17:00

denisz pisze:
eastwood pisze:Tylko który jest który?
DaroW podał właściwe dane (łącznie z kolorami)- sprawdziłem w ETKA.

czujnik czarny 1,4bar (z żóltym przewodem): 068 919 081
czujnik niebieski 0,25bar: 028 919 081 D
Potwierdzam.

Pytanie trochę z innej beczki: Jakiej firmy kupujecie ten czarny czujnik wys. ciśnienia? U mnie co ok. 1,5 roku trzeba go wymieniać, bo zaczyna przeciekać i paprze cały silnik z tyłu, dodatkowo pozostawia się plamę oleju pod autem... Ja zawsze kupuję taki za 15-18 zł firmy "EPS".


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
eastwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:50
Lokalizacja: GD

Re: Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: eastwood » czw cze 16, 2011 18:59

Dzięki wszystkim za informacje. Czujniki wymienione, ale sytuacja bez zmian.
Muszę zabrać się za pompę. Smok do sprawdzenia i chyba tam jest zawór przelewowy czy coś. Zgadza się? Mogło się coś zawiesić:/
Ręce opadają.

W czasie jazdy gdy się zapala kontrolka (ok. 2500 obrotów, gorący silnik) wciskam sprzęgło i daję w gaz. Przestaje się świecić. Myślę, że pompa za mało podaje, a jak mu przygazuje to szybciej kręci i ciśnienie podaje. Tak zgaduję.

Eastwood


dodatkowo:
Przy przekroczeniu pewnych obrotów (nie mam obrotka) kontrolka gaśnie. Co utwierdza mnie w przekonaniu, że to wina pompy.



denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: denisz » czw cze 16, 2011 23:01

eastwood pisze: Smok do sprawdzenia i chyba tam jest zawór przelewowy czy coś. Zgadza się?
zgadza się. jest zawór regulacji cisnienia oleju. Nie jestem pewien ale ten zawór nie stanowi oddzielnej części (jest zintegrowany z pompą)- jeśli on jest problemem, to trzeba wymienić pompę - nie jestem tego pewien na 100%.



misxess
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 14, 2009 17:23
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: misxess » pt cze 17, 2011 14:23

Witam, A sprawdź jeszcze sam żółty przewód czy nie ma żadnych pęknięć.


Miłość do MK2 nie zna granic.

denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: denisz » pt cze 17, 2011 15:13

eastwood pisze:Myślę, że pompa za mało podaje, a jak mu przygazuje to szybciej kręci i ciśnienie podaje. Tak zgaduję.
no ale cisnienie już sprawdzałeś i jest OK - teraz doczytałem.

Może faktycznie przyczyna jest w kabelko-wtyczkologi jak przedmówca napisał.
W tym wątku poczytasz jak to wszystko ma działać http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=407168" onclick="window.open(this.href);return false; Miernik do ręki i działasz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości