skaczą obroty golf II 1,8 rp

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pawlo_j23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 17:30
Lokalizacja: Wojkowice

skaczą obroty golf II 1,8 rp

Post autor: Pawlo_j23 » czw lis 08, 2012 20:53

Hej. Mam problem z moim mk2 ostatnio podczas jazdy wariują obroty, czasem gaz skacze do połowy i po depnięciu na pedał wracają do normy, czasem falują dosyć szybko na mniej więcej połowie obrotów. Macie pomysł co sprawdzić? Auto w gazie, dzieje się tak i na benzynę i na gazie...

Dodam, że niebieski czujnik wymieniałem w zeszłym roku, teraz sprawdzałem rezystancję, przy niecałych 80st przy czujniku jest ok 352 Ohm. Podstawa wtrysku raczej cała bo po pryskaniu dezodorantem i przechylaniu wtrysku obroty się nie zmieniają. Przez ostatni tydzień auto jeździło bez zastrzeżeń, dopiero dzisiaj obroty znowu zaczęły szaleć więc nie dzieje się tak zawsze..

Sprawdziłem własnie sondę lambda. Na załączonym silniku na wolnych obrotach pokazuje 0.94V po przegazowaniu schodzi do ok 0,20V ... Na wolnych niby ok ale czy po przegazowaniu powinno tak spadać napięcie ?



Awatar użytkownika
Pawlo_j23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 17:30
Lokalizacja: Wojkowice

Re: skaczą obroty golf II 1,8 rp

Post autor: Pawlo_j23 » wt lis 20, 2012 17:38

Proszę o pomoc, problem dalej nie rozwiązany... Wymieniłem silniczek krokowy, po wymianie reset i przez kilka dni znowu wszystko pięknie aż do dzisiaj, obroty znowu podskoczyły na biegu jałowym, po puszczeniu gazu nie ma hamowania silnikiem tylko auto jakby ciągnie... ktoś ma pomysły co jeszcze sprawdzić ?



Awatar użytkownika
numb7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 25, 2007 07:35
Lokalizacja: Nowe Miasto
Kontakt:

skaczą obroty golf II 1,8 rp

Post autor: numb7 » wt lis 20, 2012 19:18

Co do wartości rezystancji się nie wypowiem, bo nie wiem, ale nie sugeruj się tym, że masz w miarę nowy niebieski czujnik. Ja zanim trafiłem na sprawny to 3 wcześniej do kosza poleciały (nowe!). Kupiłem używanego oryginała za parę zeta i śmigał elegancko. Podmień na taki, co do którego masz 100% pewności, że jest sprawny.



Awatar użytkownika
Pawlo_j23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 17:30
Lokalizacja: Wojkowice

skaczą obroty golf II 1,8 rp

Post autor: Pawlo_j23 » wt lis 20, 2012 20:19

No ok, ale czy przez ten czujnik obroty mogą same się podnosić aż tak jakbyś depnął pedał gazu do połowy ?



jarek43_16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: wt paź 19, 2010 22:28
Lokalizacja: Lubartów

skaczą obroty golf II 1,8 rp

Post autor: jarek43_16 » wt lis 20, 2012 20:41

No raczej napewno nie, moze i krokowy, amoże błedy od gazu łapie i wariuje
a jakbyś spróbował reset zrobić i jeszcze jaką emulacje sondy masz gdy jeździsz na gazie?



Awatar użytkownika
Pawlo_j23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 17:30
Lokalizacja: Wojkowice

skaczą obroty golf II 1,8 rp

Post autor: Pawlo_j23 » wt lis 20, 2012 21:01

Silniczek wymieniony, błędy z pewnością łapie tylko skąd, sprawdzałem go kiedyś kodami błyskowymi to wyszło że sonda lambda i jakieś pierdoły. Co do emulacji sondy to bardzo dobre pytanie, centralka jakaś stara, kable od sondy poprzecinane, były podpięte pod ten sterownik ale podpiąłem sondę na krótko i nic to nie zmieniło. Po restarcie kilka dni jest ok..

Teraz też zrobiłem reset kompa, przejechałem 20 km i wszystko gra, może warto zrobić przekaźnik do resetu kompa ? choć przyznam, że nie lubię takich rozwiązań...



jarek43_16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: wt paź 19, 2010 22:28
Lokalizacja: Lubartów

skaczą obroty golf II 1,8 rp

Post autor: jarek43_16 » wt lis 20, 2012 21:25

Błędy łapie przy jeździe na LPG, zrób lepiej przekaźnik taki, żeby podczas przełączania z benzyny na LPG kabel z ecu idący do sondy szedł na mase. Może nie zrozumiale napisałem, jedziesz na benzynie = sonda dobrze podłączona, jedziesz na LPG = kabel od sondy idący z ecu idzie na mase.
Zamiast przekażnika do resetu to najpierw zrób jak napisałem. Da się i bez przekażnika po prostu odcinasz kabel od wiazki co idzie stały + (najgrubszy czerwony) i tam w wiązce ecu bodajże idą 2 plusy po zapłonie, wystarczy dolutować. Ja bym proponował taki przełącznik zamontować w środku przy kierownicy czy po lewo w półeczce jak u mnie za przeącznikiem gazu http://allegro.pl/przelacznik-hebelkowy ... 70921.html" onclick="window.open(this.href);return false; i np podłączasz go;
-styk górny - stały +
- środkowy - idzie do ecu na bodajże pin 4, no do najgrubszego czerwonego kabelka idącego od wtyczki ecu
- dolny - + po zapłonie
i wtedy masz 2 pozyje w przełączniku:
- reset po wyłączeniu zapłonu
- bez resetu



Awatar użytkownika
Pawlo_j23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 17:30
Lokalizacja: Wojkowice

skaczą obroty golf II 1,8 rp

Post autor: Pawlo_j23 » wt lis 20, 2012 21:29

No jest to jakieś wyjście.. jak nie znajdę przyczyny to pewnie zamontuję przełącznik.. Zobaczymy czy jutro auto pojedzie bez problemów.

Golfik już niestety sprzedany ale napiszę rozwiązanie, nie udało mi się dojść co się dzieje. Może kiepski sterownik. Zamontowałem przekaźnik resetu i było już ok. Rozwiązanie nie zbyt dobre ale czasem trzeba :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości