mechaniczna pompa paliwa słabo podaje paliwo

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

mechaniczna pompa paliwa słabo podaje paliwo

Post autor: mariusz_k90 » sob gru 01, 2012 20:53

Witam!!
Mam problem. Mój golf od kąd go mam - 2 msc nie chodzi na benzynie, tzn jak jest ciepły to tylko na wolnych obrotach, przy dodaniu gazu odrazu gasnie.
Teraz jak zaczely sie mrozy nie moge go zapalic ani na benzynie ani na gazie.
Filtr paliwa nowy, pompa paliwa tez nowa. jest tak samo jak na starej.
Filtr paliwa ledwo do połowy zalany - jest zamontowany przed wlotem do pompy.
Wszystko szczelne, nowe przewody gumowe. Poprostu podaje za mało paliwa. Pod spodem wszystko jest ok.
Jedyne co przychodzi mi na myśl to coś z gaźnikiem ale wtedy też powinno walić wszystko w powrót.
Pod pompą paliwa mam jakiś dystans plastikowy z oringiem. Jaką on powinien mieć grubość?
Silnik 1.6pn 1991r elektroniczny pierburg



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

mechaniczna pompa paliwa słabo podaje paliwo

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 02, 2012 00:18

mariusz_k90 pisze:Poprostu podaje za mało paliwa
skąd wiesz, podepnij pod pompę wężyk zawieszony pionowo rozrusznikiem zakręć jak wybije paliwo ponad gaźnik to jest dobra. Raczej problem masz z gaźnikiem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

Re: mechaniczna pompa paliwa słabo podaje paliwo

Post autor: mariusz_k90 » ndz gru 02, 2012 10:15

wnioskuje po tym jak ledwo chlapie do filtra. w trabancie filtr mam zalany prawie cały i widzę jak w nim "zapiernicza" wacha. a u mnie tak ledwo co i filtr prawie pusty.
jak sprawdzić najprościej ssanie? górna przepustnica powinna być domknięta i tylko tyle?
może jak odłączę czujnik temperatury to coś się wyjaśni?
pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

mechaniczna pompa paliwa słabo podaje paliwo

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 02, 2012 11:22

mariusz_k90, to że w filtrze benzyny jest bańka powietrza niema znaczenia, myślisz że pompa jej nie przepchnie jeśli wylot z filtra będzie nad bańką? A ci\o gaźnika, jest dużo tematów, pod hasłami silnik PN gaźnik Pierburg 2EE, użyj wyszukiwarki z dołu strony i masz czytania ile chcesz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

Re: mechaniczna pompa paliwa słabo podaje paliwo

Post autor: mariusz_k90 » ndz gru 02, 2012 12:54

u mnie nie jest bańka. wylot z filtra jest zalany w 2/3. widze jak z wlotu tam delikatny strumyczek tylko płynie.



mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

mechaniczna pompa paliwa słabo podaje paliwo

Post autor: mariusz_k90 » ndz gru 02, 2012 16:19

ROZWIĄZANE:
Nowy filtr paliwa firmy filtron dał ciała. Obróciłem go strzałką w odwrotnym kierunku i wszystko lata. filtr zalany prawie do pełna, auto chodzi na benzynie.



Awatar użytkownika
emiloss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:30
Lokalizacja: Bronisławów

mechaniczna pompa paliwa słabo podaje paliwo

Post autor: emiloss » pt gru 07, 2012 16:33

Podepnę się pod temat.

Silnik mam jak kolega. Od jakiegoś czasu wydaje mi się, że moja jadzia więcej pali. Jak ją przygazuje to po wysprzęgleniu gaśnie. Jeśli jechać spokojnie, to jedzie przyzwoicie. Zauważyłem również, że na luzie ma wyższe obroty niż kiedyś i czasem te obroty falują. Świece są białe tak jak by dostawała za mało paliwa w mieszance.
Wczoraj jeździłem a dziś rano już nie chciała zapalić, jak zajrzałem pod machę to w filtrze paliwa było sucho. Miałem takie coś już tydzień temu, zassałem metodą usta-filterek paliwo do filtra i jadzia odpaliła (kręcenie rozrusznikiem nic nie dawało).
Mi to wygląda na pompkę paliwa, ale może zanim wydam te parę złoty na jakiś zamiennik powinienem coś sprawdzić? Może się coś zacięło albo zapowietrzyło? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości