Brak mocy 1.8 RP

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
endriuxtr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lis 08, 2012 00:30
Lokalizacja: Gdańsk

Brak mocy 1.8 RP

Post autor: endriuxtr » pn gru 03, 2012 11:01

Witam Panowie. Mam następujący problem z moim golfem 1.8 RP 90 km . Po rozwiązaniu praktycznie problemu z falującymi obrotami, które czasem dalej dokuczają, lecz jest to już rzadkość pojawił się nowy i to bardziej skomplikowany problem. Podczas odpalania auta dodaje lekko gazu to wchodzi na obroty tak jakby go coś blokowało. Bardzo powoli(nienaturalnie) . Gdy autko dostaje normalnej temperatury ten problem znika, lecz pojawia się kolejny. Strasznie brakuje mu mocy. Nie mogę czasem pod górę podjechać.( Ostanio jechałem VW polo 1.0 to żwawiej się zbierał niż mój golf). Czasem również potrafi po prostu zgasnąć. Pojawiło się to po odebraniu samochodu od mechanika. W/w osoba wymieniła mi uszczelkę pod głowicą, uszczelkę pod pokrywą zaworów, pod kolektorem ssącym, kolektorem wydechowym oraz cały kolektor wydechowy. Nie rozwiązało to jednak problemu z obrotami, więc przystąpiłem do wymiany świec, kabli wysokiego napięcia i niebieskiego czujnika. Pozdrawiam i oczekuje pomocy panowie :)
P.S. Wesołych świąt



Awatar użytkownika
Ogoniasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1223
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 22:10
Lokalizacja: Lublin

Brak mocy 1.8 RP

Post autor: Ogoniasty » pn gru 03, 2012 12:22

Jak załatwiłeś sprawę z falującymi obrotami?
Mam podobnie nie dość że obroty to są czasem momenty kiedy także traci na mocy i go lekko "ścina".


Obrazek

Awatar użytkownika
endriuxtr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lis 08, 2012 00:30
Lokalizacja: Gdańsk

Brak mocy 1.8 RP

Post autor: endriuxtr » pn gru 03, 2012 12:38

Powiem Ci ta. Wymieniłem świece i kable, nie dało to nic. Zająłem się wymianą tego niebieskiego czujnika. Kolejno wymieniłem od razu podstawę wtrysku. Nie oszczędzałem i wydałem na nią około 70-80 zł. Sprawdziłem czy nie puszcza. W sumie nie miała prawa. Odstawiłem auto pod dom. W nocy odpiąłem klemę od plusa na aku, żeby sterownik się zresetował. I nagle się uspokoił, lecz myślę, że te zachwiania obrotów mogą być powiązane też z tymi spadkami mocy. Taka tylko hipoteza. Problem jest powazny :/



sianoTG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 17:40

Brak mocy 1.8 RP

Post autor: sianoTG » pn gru 03, 2012 13:52

sprawdz czy masz rozrzad dobrze ustawiony.



Awatar użytkownika
endriuxtr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lis 08, 2012 00:30
Lokalizacja: Gdańsk

Brak mocy 1.8 RP

Post autor: endriuxtr » pn gru 03, 2012 13:58

Nie ukrywam, że nie znam się aż tak na tym, więc prosiłbym o wytłumaczenie jak to się robi :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Brak mocy 1.8 RP

Post autor: Paweł Marek » pn gru 03, 2012 23:44

endriuxtr, rozrząd trzeba sprawdzić , ale nie każ już nikomu opisywać setny raz procedury, znajdziesz wyszukiwarką z łatwością, tak samo ustawia się do silników z mk2 1.6 i 1.8 8V. Jeśli nie pomoże pokuś się o pomiar kompresji, u innego mechanika, dla kontroli czy poprzedni czegoś z remontem nie zepsuł.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
endriuxtr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lis 08, 2012 00:30
Lokalizacja: Gdańsk

Brak mocy 1.8 RP

Post autor: endriuxtr » wt gru 04, 2012 10:52

Paweł Marek
racja. Zająłem się już tą sprawą. Dziś pod wieczór powinienem mieć sprawdzony rozrząd i nastawiony poprawnie. Sam się tego nie tykam. Akurat fartem wczoraj jechałem z mechanikiem moim golfem i uświadomił mi fakt iż samochód" jak się nie męczy" i jedzie na wolnych obrotach to nie zatyka go nic. Dam znać jak będzie jakiś przełom



Awatar użytkownika
endriuxtr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lis 08, 2012 00:30
Lokalizacja: Gdańsk

Brak mocy 1.8 RP

Post autor: endriuxtr » wt gru 04, 2012 23:19

Rozrząd został ustawiony, lecz na starym pasku. Teraz poleci nowy pasek i rolka. Czekam tylko na blokadę, aby to było zrobione dobrze. Dodatkowo aparat zapłonowy i przyspieszacz zapłonu jest na bank do zrobienia. Jutro również zostanie przeczyszczona przepustnica.



Awatar użytkownika
endriuxtr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lis 08, 2012 00:30
Lokalizacja: Gdańsk

Brak mocy 1.8 RP

Post autor: endriuxtr » pt sty 18, 2013 16:55

Panowie problem rozwiązany. Mojego golfika wyleczyło ustawienie zapłonu i wymiana rozrządu oraz jego prawidłowe nastawienie. dzięki zamykam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 11 gości