problem z pracą silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Emciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt cze 23, 2015 12:40
Lokalizacja: GA

problem z pracą silnika

Post autor: Emciu » ndz maja 29, 2016 12:30

witam serdecznie od kupna golfa mam następujący problem z którym nie mogę się uporać :/

Pacjent: Golf mk2 1.8 RP + LPG

opis problemu:

Na gazie - po odpaleniu silnika auto przez pierwsze +/- 5 minut trzyma 2100 obrotów, Kiedy silnik się trochę zagrzeje problem znika (piszę trochę ponieważ MFA nie pokazuje jeszcze 50*C) a obroty się normują)

Na benzynie - jeżdzę tylko gdy skończy się gaz w trakcie jazdy. A więc tak, jadę gaz się skończył przełączmy na benzynkę i obroty automatycznie do góry w okolice 2 tys.. po kilku minutach (stojąc w korku) zaczynają stopniowo spadać (i zaczyna śmierdzieć benzyną) do tego stopnia że trzeba delikatnie dodawać gazu żeby nie zgasł, poza tym silnik na benzynie podczas przyspieszania zacina się, brak mu mocy.

Co zrobiłem aby wyeliminować problem:

Czyszczenie przepustnicy, Wymiana silnika krokowego (GETZ)

Aha dodam jeszcze że po odłączeniu na minutę aku, problem znika jak ręką odjął.. ..do kolejnego odpalenia :banghead:



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

problem z pracą silnika

Post autor: Hubi14 » ndz maja 29, 2016 20:13

przez LPG rozjeżdza się mapa ECU, możliwe, że emulacja sondy lambda jest źle ustawiona



Awatar użytkownika
Emciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt cze 23, 2015 12:40
Lokalizacja: GA

problem z pracą silnika

Post autor: Emciu » ndz maja 29, 2016 21:50

w takim razie co mam zrobić?



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

problem z pracą silnika

Post autor: Hubi14 » pn maja 30, 2016 18:54

gdzieś w dziale z LPG był temat również dotyczący silnik 1.8 RP, poszukaj tam :)



Awatar użytkownika
Emciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt cze 23, 2015 12:40
Lokalizacja: GA

Re: problem z pracą silnika

Post autor: Emciu » wt maja 31, 2016 17:12

Przewertowałem wszystkie tematy w dziale lpg dotyczące mojego silnika, i w żadnym z nich nie znalazłem odpowiedzi ani rozwiązania mojego problemu :/

Skoro czuć benzynę przy jeździe na Pb to chyba oznaka że go zalewa? zwłaszcza że po chwili traci obroty dławi się i szarpie..

Druga sprawa to wysokie obroty po odpaleniu, i znikający problem po odłączeniu akumulatora..3

Ktoś coś? :pub:



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

problem z pracą silnika

Post autor: Hubi14 » wt maja 31, 2016 20:17

Przyczyną jest rozjechanie się mapy benzynowej w ECU podczas jazdy na gazie. Należy zmienić rodzaj emulacji sondy na "MASA" i zastosować reset ECU po wyłączeniu zapłonu czyli odpięciu stałego zasilania od sterownika i puszczenie go przez przekaźnik, który będzie podawał + z aku tylko po włączeniu zapłonu, a po zgaszeniu silnika odcinał zasilanie. Będzie to powodowało kasowanie korekt mapy. Temat wielokrotnie poruszany.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości