Auto kręci ale nie odpala

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Graciano Pele
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 16:00

Auto kręci ale nie odpala

Post autor: Graciano Pele » pn lip 04, 2016 19:42

Mam golfa 1,8 w gazie rocznik 90 .Po przyjechaniu z pracy zgasiłem auto na około 2h póżniej próbowałem go odpalić kręci jednak nie zapalił w czym tkwi problem może pomożecie mi go rozwiązać .



Awatar użytkownika
rudyadam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 04, 2016 00:01

Re: Auto kręci ale nie odpala

Post autor: rudyadam » pn lip 04, 2016 20:15

Żeby doszło do zapłonu musi być paliwo, powietrze i iskra. Sprawdź najpierw te układy.



snowfox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 04, 2016 22:57

Re: Auto kręci ale nie odpala

Post autor: snowfox » wt lip 05, 2016 16:58

witam
pomóżcie mi zdiagnozować usterke i przyczynę moich problemów z uruchomieniem silnika
problem wyskoczył z dnia na dzień a wcześniej nic sie nie diało niepokojącego
mk3 1.6 101 aks special + lgp 1997
mam problem z uruchomieniem silnika na zimno po nocy (na ciepłym albo na wystudzonym, ale nie zupełnie odpala za 1-wszym razem), gaz sie przełączna normalnie.
na zimnym - przekręcam kluczyk, rozrusznik kręci i i nic, przekręcam kolejny raz kręci i nic, nawet jak pokręce dłużej nie widzę poprawy. ale już za 10,11,12 razem zaczynają delikatnie obroty wzrastać po kolejnym kręceniu rozrusznikiem i powoli zaskakuje,
i teraz podjechałem do 2 machaników zapytać co to moze być:
- przepustnica - wymieniłem problem dalej tkwi w tym samym miejscu, adaptacja zrobiona
- podpiąłem do kompa - wyskoczył błąd sondy - wymieniłem na nową BOSCHA , podpoiłem sprawdziłem błędu nie ma :)
problem z uruchomieniem silnika dalej w tym samym punkcie
- wymieniłem kopułke (BERU) i palec(BOSCH) na nowe - dalej jest problem ten sam auto na zimnym nie chce odpalić
- olej zmieniam co 10tyś na ten sam od lat - mobil 1 10w40 ale do wymiany kolejnej od czasu zaobserwowania usterki mam jeszcze 3tyś km (nie zmieniałem na gęstszy ostatnio)
zastanawiam sie czy czyszczenie zaworów coś pomoże? a moze zupełnie w innym punkcie szukać?
ach i dodam też ze po tej całej wymianie przepustnicy i adaptacji obroty na luzie nie spadają mi zawsze poniżej 1000 obr/min, jakde 50km/h wybijam bieg na luz i jest 1200-1300 obr/min. Jade obwodnica zapale sie czerwone światło, zaczynam hamować i ze 110 do 0km/h a obroty 1800 i tak sie trzmają, dodam gazu na luzie i 1500 dodam jeszcze raz 1100 i po chwili 950 obr/min

i na koniec adaptacji przepustnicy mam w aucie jakieś dziwne brzęczenie w okolicy kierownicy i nie mogę sie tego pozbyć.



snowfox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 04, 2016 22:57

Re: Auto kręci ale nie odpala

Post autor: snowfox » sob lip 09, 2016 19:13

Wczoraj zdemontować została listwa wtryskowa. Wyczyszczony i zamontowano. Auto odpaliło za 3 razem. Pzestalo cało noc i dziś rano kolejna próba. Niestety czyszczenie wtryskowe nie pomogło. W dalszym ciągu jest problem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości