1.6 rf, Gaśnie, szarpie, pompa paliwa?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Cis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 07, 2017 07:42

1.6 rf, Gaśnie, szarpie, pompa paliwa?

Post autor: Cis » pt lip 07, 2017 09:35

Witajcie,
Chciałbym jak najwięcej wiedzieć i potrafić zrobić przy golfie. Mechanikiem nie jestem, ale coś tam wiem i rozumiem.
Po zakupie samochód obejrzał znajomy mechanik (specjalista od VW) Pojeździł nim, popatrzył i stwierdził, że do wymiany pompa paliwa (Ta w silniku) Niestety nie pomogło. Na benzynie silnik pracuje różnie. Raz odpali natychmiast, innym razem trzeba kręcić, dławi się, szarpie. Na LPG pracuje lepiej, choć nie idealne. Zawsze trzeba przełączyć przed zatrzymaniem na benynę, bo będzie problem z odpaleniem,a w momencie przełączania gaśnie. Diagnoza padła taka a nie inna ponieważ wg niego w filterku paliwa (tym pod maską na wężyku z benzyną) nie ma paliwa, jest tylko na dnie.

ObrazekObrazek

Czy ten filterek powinien być cały wypełniony paliwem?
Chcę wymontować gaźnik i wymienić wszystkie węże podciśnienia.

Mechanik już niestety wyjechał i nie mogę się z nim spotkać. Liczę na waszą pomoc, rozumiem, że przyczyn może być sporo, lecz chciałbym sprawdzić i porobić to do czego nie trzeba specjalistycznej wiedzy.



Ssindossa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob mar 05, 2016 23:17
Lokalizacja: Mazowieckie

1.6 rf, Gaśnie, szarpie, pompa paliwa?

Post autor: Ssindossa » sob lip 08, 2017 17:35

Sprawdzales ustawienie zaplonu? Moze jest przestawiony. Bardzo duzo problemow jest przez to. Sprawdz rowniez schematy podlaczen podcisnien, dla Twojego auta sa tutaj: http://pl.realoem.me/Volkswagen/RDW/GO/ ... /129/52000


Było: MK2 1,3 benzyna+gaz
Jest: MK2 1.8 GTI benzyna <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości