Golf 2, MH 1.3 benzyna, słabo odpala, gaśnie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ciesli102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 28, 2017 17:28

Golf 2, MH 1.3 benzyna, słabo odpala, gaśnie

Post autor: ciesli102 » pt sie 04, 2017 12:50

Dzień dobry.

Mam problem z Golfem 2, 1985r produkcji, silnik 1.3 MH, 4biegowy, gaźnik pierburg 2E3.

Problem przedstawia się następująco:
1) Odpalanie: silnik zimny po odpaleniu strasznie nierówno pracuje, ciepły bardzo podobnie, rzuca/trzepie i następnie gaśnie. Dopiero przy przegazowaniu go trochę mało wiele można wrzucić bieg i gdziekolwiek ruszyć bo w innym przypadku prawie natychmiastowo gaśnie przy puszczeniu sprzęgła.

2) Przy zmianie biegów m.in. z 3 na 4, 2/3 następuje szarpnięcie i dalej już silnik pracuje wydaje mi się, że dobrze. (nie jest to od nierównego puszczenia sprzęgła)

3) Przy dojeździe do skrzyżowania np biegiem 3, czasami przy redukcji bądź nawet i przed dokonaniem redukcji np. na 2gi bieg silnik gaśnie, nieważne czy dojadę nie wciskając sprzęgła a hamując jedynie delikatnie czy "dokulam" się na sprzęgle.. i trzeba odpalać go ponownie.

Obstawiam tutaj gaźnik, ssanie bądź też kwestię niskich obrotów, natomiast proszę o jakieś naprowadzenie / pomoc co konkretnie należałoby wyregulować w takim przypadku?



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Golf 2, MH 1.3 benzyna, słabo odpala, gaśnie

Post autor: pinstonvw » pt sie 04, 2017 22:50

Do sprawdzenia na początek przewody podciśnienia oraz podstawa gaźnika. W jakim stanie są świece, kopułka i palec rozdzielacza? Ssanie powinieneś rano słyszeć po obrotach silnika. Jeśli silnik nie bierze lewego powietrza to problem powinien leżeć w regulacji gaźnika jak już wspomniałeś. Mam kilka materiałów do 2E3 dotyczących regulacji. Dużo informacji jest na forum.

Ssanie gaźnika masz po prawej jego stronie. Bimetalowa sprężyna w obudowie aluminiowej - być może sprężyna już nie spełnia swojej funkcji.

Problem był czy pojawił się niedawno?


...

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Golf 2, MH 1.3 benzyna, słabo odpala, gaśnie

Post autor: grandi » ndz sie 06, 2017 21:07

Pobaw sie zaplonem potem sprawdz swiece kable pompe paliwa czy nie dostaje sie olej do benzyny


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

ciesli102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 28, 2017 17:28

Golf 2, MH 1.3 benzyna, słabo odpala, gaśnie

Post autor: ciesli102 » pn sie 07, 2017 09:45

Faktycznie jeszcze przeglądałem troszkę stron w internecie i znałazłem info apropo króćca lewego przy podstawie gąźnika, po jego zatkaniu problem z falującymi obrotami ustąpił ;)

Kolejnym problemem jest samo odpalanie i ssanie.. jest ciągle otwarta przy ssaniu klapka, ta połączana właśnie z bimetalem, wieczorem znajdę chwilę to się z tym tematem pobawię.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości