B/G Pali tylko na gazie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rectual
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 12, 2017 20:40

B/G Pali tylko na gazie

Post autor: rectual » wt gru 12, 2017 20:49

Witam mam problem z swoim golfikiem mianowicie od kad go kupiłem nie palił na benzynie.

Na gazie pali bez problemu i od strzała nawet przy minusowych temperaturach.|

Co robiłem : wymieniłem filtr paliwa i pompke paliwa mechaniczną bo tylko taką posiada, jest to golf mk2 z 1989r 1.6 8v na gazniku pierburg 2e

po tym co wymieniłem nic nie pomogło i wstawiłem go na warsztat. Po ok. tygodniu oddzwonili do mnie z warsztatu i mówią ze polegli nie wiadomo co mu jest. więc szkoda mi go oddawać na złom to zwracam sie z pomocą do was bo ja juz nie wiem gdzie szukać pomocy skoro mechanicy nie wiedzą co mu jest. Z tego co mi mówili to wymienili mu gaźnik na drugi sprawny i nic nie pomogło.

Dodam że zauważyłem że kable które idą do zbiorniczka wyrównawczego są odpięde od zbiorniczka a w koncówki kabli wbięty jest bezpiecznik 10A. jeżeli wepne kabelki do zbiorniczka to i próbuję odpalić auto to nie włącza mi się to urządząko pod kierownicą do przełączaniu z benzyny na gaz itd. A gdy spowrotem wepne bezpiecznik chodzi od razu to urządzonko. Dziś zamówiłem nowy zbiorniczek wyrównawczy czy to może być przez zbiornik ? A może zamiast do mechanikó oddać do gazowników ?



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

B/G Pali tylko na gazie

Post autor: pinstonvw » wt gru 12, 2017 22:24

Jaki konkretnie jest to gaźnik 2E2 czy 2EE ?
Pierwsza rzecz to powinieneś mieć możliwość przełączania lpg >>>> pb. Jeśli takiej możliwości nie ma to coś z elektryką jest nie halo. W tym przypadku jest to bardzo banalne połączenie więc każdy nawet niedoświadczony mechanik czy elektryk powinien sobie z tym poradzić.
Jeśli masz możliwość odłączenia gazu i odpalania na PB to odepnij wężyk paliwowy od gaźnika i zobaczy czy paliwo poleci jak będziesz kręcić rozrusznikiem?
Na przewodzie paliwowym jest wmontowany zawór odcinający dopływ benzyny. Jeśli już szukać przyczyn to właśnie tam lub w samym gaźniku.
Strzel fotkę spod maski najlepiej.


...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości