1,4 AEX-stuka cos-poradzcie co to moze byc.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Piotrek 2711
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:51
Lokalizacja: Brzeg

1,4 AEX-stuka cos-poradzcie co to moze byc.

Post autor: Piotrek 2711 » ndz lis 07, 2010 21:57

Czy prosto to zrobić to zależy od twoich umiejętności. Jest troche roboty trzeba zdjąć głowice poodkręcać stopy panewek korbowych od spodu znaleść oczywiście najpierw który stuka. Pużniej wyjąć tłok z korbowodem przez góre. Tylko teraz tak niewiem czy poradzisz sobie z wprasowaniem swożnia w tłok i głowke korbowodu bo to trzeba dość precyzyjnie zrobić i oczywiście jeżeli sworzeń stuka w korbowodzie to trzeba by nową tulejke wprasować pod nominalny sworzeń. Gorzej jeżeli tłok z powodu nadmiernego luzu uderza o ścianki cylindra to już wtedy trzeba by przechonować cylinder i zastosować nadwymiarowe nowe tłoki bo założenie nowego nominalnego nic nieda. Jak rozbierzesz i zrobisz pomiary cylindra i tłoka to bedziesz wiedział dopuszczalny luz miedzy tłokiem a cylindrem jest bodajże 0.08mm jeżeli jest znacznie przekroczony to niestety trzeba honować i wkładać nadwymiary. Czy może sie coś stać ? Napewno przy dłuższym jezdzeniu bedzie udeżać głośniej bo luz swożnia sie powiekszy. Mogą sie różne rzeczy stać od takiego jeżdzenia Myśle że nie odrazu ale może sie tłok zerwać z korbowodu np. jak główka peknie o uderzania a jeśli jest luz tłoka to po jakimś czasie cylinder bedzie juz tak wytarty że niewiem czy to już bedzie sie nadawało do naprawy. Teraz wszystko zależy od tego co to stuka.


I LOVE MK3

orson06
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lis 26, 2007 14:29
Lokalizacja: Gorzów

1,4 AEX-stuka cos-poradzcie co to moze byc.

Post autor: orson06 » ndz lis 07, 2010 22:55

zauwazylem ze z 1 cylindrem cos sie dzieje bo stuki ustaja jak sciagne przewod WN z niego. jak sprawdzic czy to sworzen czy tlok?? czy to juz wyjdzie po zdjeciu??



Awatar użytkownika
Piotrek 2711
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:51
Lokalizacja: Brzeg

1,4 AEX-stuka cos-poradzcie co to moze byc.

Post autor: Piotrek 2711 » pn lis 08, 2010 16:05

Sworzeń stuka tak podobnie do stuku zaworowego to jest takie metaliczne stukanie. Tłok daje taki bardziej głuchy stuk bardziej przypomina wydaje misie że przypomina takie kałatanie. Niewiem nieumie bardziej tego porównać. Ale raczej wyjdzie to po zdięciu jak bedzie tłok to napewno zostawi jakiś ślad na ściance cylindra. Czyli już zdiagnozowałeś przynajmniej który to cylinder.


I LOVE MK3

Awatar użytkownika
Piotrek 2711
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:51
Lokalizacja: Brzeg

1,4 AEX-stuka cos-poradzcie co to moze byc.

Post autor: Piotrek 2711 » pn lis 08, 2010 16:12

Ale powiem ci jeszcze że musisz chyba tą głowice dobrze oglądnąć bo te ciśnienia sa za słabe. Ale jak rozbieżesz to bedziesz widział. Bo skoro oleju niebierze to raczej głowica do regeneracji gniazda zaworowe maja juz dość.


I LOVE MK3

orson06
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lis 26, 2007 14:29
Lokalizacja: Gorzów

1,4 AEX-stuka cos-poradzcie co to moze byc.

Post autor: orson06 » pn lis 08, 2010 19:28

no wlasnie wydaej mi sie ze gdyby byla to wina dolu to by olej bral, a tak polsyntetyk nie dolewam. i dzwiek dochodzi tak na wysokosci laczenia glowicy i dolu silnika wiec moze faktycznie glowica.. jedyna opcja to sprawdzenie kompresji z proba olejowa??



Awatar użytkownika
Piotrek 2711
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:51
Lokalizacja: Brzeg

1,4 AEX-stuka cos-poradzcie co to moze byc.

Post autor: Piotrek 2711 » pt lis 12, 2010 01:37

Próbe olejowa możesz zrobić tylko że jeżeli chodzi o ten stuk to w głowicy oprucz szklanek niema co stukac. Zrób prube olejową to zobaczymy co jest grane.


I LOVE MK3

Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

1,4 AEX-stuka cos-poradzcie co to moze byc.

Post autor: PAPAYOS » sob lis 13, 2010 23:05

Witam.

Wiesz co, może to głupi pomysł, ale kiedyś miałem sytuację w FSO 1500 coś zaczęło stukać w silniku na wolnych obrotach. Na wyższych cichło... Wszystkie znaki na niebie wskazywały, że korbowód. Już były przymiarki do remontu. Okazało się że wyklepały się łożyska na alternatorze. Może i ty zanim zaczniesz sprawdzać korbowody, panewki i inne elementy wnętrza silnika sprawdź i to... Zdejmij pasek od altka i odpal go.

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
Piotrek 2711
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:51
Lokalizacja: Brzeg

1,4 AEX-stuka cos-poradzcie co to moze byc.

Post autor: Piotrek 2711 » ndz lis 14, 2010 14:19

Wątpię ze to osprzęt silnika a zwłaszcza że po zdjęciu pierwszego przewodu ze świecy przestaje tłuc to jest sygnał że jednak cos w środku silnika. Panewki wykluczam bo świeciła by kontrolka oleju to zostaje sworzeń lub tłok.


I LOVE MK3

Awatar użytkownika
witus29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 14:32
Lokalizacja: małopolska/wadowice
Kontakt:

1,4 AEX-stuka cos-poradzcie co to moze byc.

Post autor: witus29 » ndz lis 14, 2010 16:15

A Ja napiszę tak: U mnie jest to samo tylko w AEE różnych opinii mechaników słuchałem i w zasadzie każdy podsumował to tak jeździć ąż padnie i tak już 60tys zrobione i nic silnik dalej chodzi jak chodził oleju nie bierze pali idealnie itp.
Ciekawe jest to, że niekiedy stuk jest praktycznie niesłyszalny :grin: , a niekiedy wali jak w dieslu :grrr:
Zmieniłem szklanki nie pomogło :ass:
Słyszałem opinie że przy nieszczelnościach przy kolektorze wydechowym również takie dziwy mogą się dziać.
Teraz muszę zmierzyć ciśnienie na cylindrach i zrobić próbę olejową to zobaczymy co wyjdzie.
Nie mam pomysłu co to może być , ale tak jak w przypadku kolegi mechanicy obstawiają sworzeń tłoka lub sam tłok.


Głupców się nie żałuje ,bo nikt ich nie sieje tylko sami rosną.

orson06
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lis 26, 2007 14:29
Lokalizacja: Gorzów

1,4 AEX-stuka cos-poradzcie co to moze byc.

Post autor: orson06 » ndz lis 14, 2010 22:25

widze ze rozmowa sie rozkreca:)
no prawda jest ze mam nieszczelnosc na kolektorze w tym miejscu, to juz mam od poczatku, zlecilem to jednemu mechanikowi ale spieprzyl strasznie. napewno kolektor poteguje ten odglos, ale widze ze jest to uzaleznione tez od temp na dworze bo im nizsza tym bardziej slychac rano. ale ja tak bede jezdzil, sluchalo go z 10 mechanikow i w 80% mowia jezdzic:)



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

1,4 AEX-stuka cos-poradzcie co to moze byc.

Post autor: PAPAYOS » pn lis 15, 2010 06:42

Tak może być, że niedokręcony kolektor wydechowy podczas pracy wydaje metaliczny dźwięk. Też kiedyś miałem to w AEXie.

POZDRAWIAM
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
Piotrek 2711
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:51
Lokalizacja: Brzeg

1,4 AEX-stuka cos-poradzcie co to moze byc.

Post autor: Piotrek 2711 » wt lis 16, 2010 13:32

No to odczegoś panowie trzeba zacząć wiadomo najpierw można sprawdzić czy to kolektor bo to niedroga sprawa a może pomóc. Ja w sumie jak miałem w AEA pęknięty kolektor to na zimnym silniku pierdział troche ale jak sie nagrzał to cichutko jak nowy. Pewnie dlatego ze sie rozszerzył i szczelina pęknięcia sie zeszła i był szczelny jak wystygł to znów pierdział. Kolego orson06 a co z tymi ciśnieniami bedziesz coś robił? Bo sa za niskie bynajmniej moim zdaniem. I z koro oleju niebierze wogule to stawiam że gniazda zaworowe trzeba zregenerować bo puszczaja ciśnienie. Bo jak by to był puszczający tłok to by brał olej.


I LOVE MK3

orson06
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lis 26, 2007 14:29
Lokalizacja: Gorzów

1,4 AEX-stuka cos-poradzcie co to moze byc.

Post autor: orson06 » wt lis 16, 2010 13:56

narazie nic nie bede robil, poczekam trohce kaski odloze i jak przyjda troche cieplejsze dni to wtedy w garazu powalcze z silnikiem, a tak narazie bede patrzył czy cos sie zmienia



Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

1,4 AEX-stuka cos-poradzcie co to moze byc.

Post autor: hard87 » śr lis 17, 2010 19:12

siemka orson06, jestem w tej samej kropce, mianowicie został wykonany pomiar ciśnienie i wszyły tak I- 11, II-11, III 7,81, IV- 11, latwo wywnioskować że 3 tłok ma coś nie tak, tez slyszałem stuki jak auto stało na luzie lub jak przyspieszałem i od pon auto stoi z rozebranym silnikiem, robia mi od nowa planowanie głowicy i co sie okazało tak jak pisza przedmówcy panweki mam na odszczal do wymiany i co najgorsze są luzy miedzy tłokiem a blokiem silnika, tłok ma 73,41 a blok 73,65 niby to mikrometry ale sam dzis widzialem jak tłok sie porusza na tych luzach, majster poradzil wymiane tłoka ale do mojego 1,6 75KM koszt to ok 250zł :kac: za jeden a jak wiadomo jest ich 4 wiec postanowiłem wymeinic pierścienie i panewki i zalc go mineralnym ponieważ jest przekroczone 280tys, i tez auto ciągło wszytko było gitara, aż do dziś, więc nie ignoruj tego i nie wmawiaj sobie że jest git bo auto śmiga gdyby nie moja wizyta u Majstra to nie wiem skad by mnie ściągali :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości