1.8 AAM brak mocy powyżej 3000obr

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

swampshark
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt lut 15, 2011 23:23
Lokalizacja: Biłgoraj

1.8 AAM brak mocy powyżej 3000obr

Post autor: swampshark » wt mar 29, 2011 19:42

evilenko pisze:Też miałem problem z lewym powietrzem - było tak źle, że na wolnych chodził bardzo nierówno i był zamulony.
na wolnych chodzi idealnie ale na skrzyżowaniach i światłach zaczyna śmierdzieć gazem
evilenko pisze:Sprawdź tps, może coś nie tak z drugą ścieżką i ecu nie widzi pełnego zakresu otwarcia przepustnicy.
Sprawdzę jeszcze to i tą tekturową uszczelkę. Jak nie pomoże to będe szukał. Ale po tym wczorajszym czyszczeniu wydaje się żywszy na gazie

Wk..wia mnie ten golf! Miałem wcześniej mercedesa 190 2.5 diesela z '87 roku i maskę podnosiłem tylko po to żeby czegoś dolać albo żarówkę zmienić. Jechał gorzej ale przynajmniej zawsze tak samo przez ostatnie 80tysięcy. A tutaj szukaj jakiegoś syczenia i osiągów na wysokich obrotach podczas gdy tamten dziadek kręcił się do końca obrotomierza i nie bałem się że nie zdążę wyprzedzić



swampshark
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt lut 15, 2011 23:23
Lokalizacja: Biłgoraj

1.8 AAM brak mocy powyżej 3000obr

Post autor: swampshark » wt kwie 12, 2011 20:38

No to napiszę co zrobiłem, bo z autem już lepiej. rozebrałem cały układ zasilania i dolot. Wyczyściłem przedmuchałem itd. Wywaliłem tekturowe uszczelki założone przez gaziarzy bo ssało przez nie ile chciało i wyciąłem drugie. Zabrałem się za mikser. Po zaklejeniu taśmą przelotu i dmuchaniu we wlot gazu wydobywało się powietrze w miejscu przykręcenia kolanka do miksera. Objechałem to silikonem, a także delikatnie mosiężną nakrętkę przy nim. Poskładałem wszystko delikatnie pokrywając tekturowe uszczelki cienką warstwą silikonu. Po skończonej operacji odpaliłem auto i natychmiast po zamknięciu dolotu gasło, ale teraz to reki o mało nie urwie. Zasysa dłoń znacznie mocniej. Gdy już zgaśnie nadal słychać syczenie ale występuje dłużej, do kilkunastu sekund a nie kilka jak wcześniej więc tą nieszczelność można zignorować, bo pewnie w czasie normalnej jazdy nie występuje już. Auto zaczęło już lepiej się zachowywać. spalanie chyba lekko wzrosło ale przynajmniej już lepiej się zbiera. Jeszcze kwestia tego muła przy wciśnięciu gazu i wystrzał z rakiety gdy lekko puszczę. Czy zwiększenie dawki gazu i jakieś przestawienie kroków zniweluje to?



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

1.8 AAM brak mocy powyżej 3000obr

Post autor: evilenko » śr kwie 13, 2011 12:48

Cieszę się, że już jest trochę lepiej :) Zrobiłeś chyba wszystko co było trzeba w tym temacie, zgodzę się z Tobą, że lewe powietrze można uznać za wyeliminowane. Myślę, że nie zaszkodzi zrobić reseta kompa od benzyny, żeby poprawnie się zaadoptował. Odłącz klemy na min 30 minut (albo na noc), odpal zimny silnik na benzynie i nie wciskając pedału gazu czekaj aż włączy się wentylator, później zrób parę km na benzynie. Wyreguluj też na nowo gaz, bo Teraz jak silnik nie dostaje lewego powietrza to możliwe, że mieszanka jest za bogata i dlatego gdy gwałtownie przyspieszasz zalewa silnik.



swampshark
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt lut 15, 2011 23:23
Lokalizacja: Biłgoraj

1.8 AAM brak mocy powyżej 3000obr

Post autor: swampshark » śr kwie 13, 2011 19:22

evilenko pisze:odpal zimny silnik na benzynie i nie wciskając pedału gazu czekaj aż włączy się wentylator,
jeszcze nigdy podczas normalnej jazdy nie włączył mi się wentylator. Tylko raz w zimie jak chłodnicę zasłoniłem tekturą. do gaziarza podjadę niebawem. reseta mu zrobiłem, ale musiałem jechac do pracy więc nie grzałem go



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

1.8 AAM brak mocy powyżej 3000obr

Post autor: evilenko » śr kwie 13, 2011 23:29

Faktycznie jak wszystko jest ok to wentylator włącza się jedynie w korku gdy jest bardzo ciepło. Ale na postoju to co innego - to tylko kwestia czasu, tylko właśnie nie zawsze uda się wyjść te 15-20 min wcześniej.
A z czego zrobiłeś te nowe uszczelki pod mikser? Chcę zmienić je w sobotę ale nie wiem czy wystarczy karton/tektura czy lepiej poszukać jakiegoś kawałka gumy.



dziobak687
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 18:36

1.8 AAM brak mocy powyżej 3000obr

Post autor: dziobak687 » czw kwie 14, 2011 19:56

A masz pedał gazu na potęcjometrze czy na lince?



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 1.8 AAM brak mocy powyżej 3000obr

Post autor: evilenko » czw kwie 14, 2011 21:48

dziobak687 pisze:A masz pedał gazu na potęcjometrze czy na lince?
W AAM pedał gazu jest na lince.



swampshark
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt lut 15, 2011 23:23
Lokalizacja: Biłgoraj

1.8 AAM brak mocy powyżej 3000obr

Post autor: swampshark » pt kwie 15, 2011 03:16

uszczelki to tylna okładka z jakiegoś skoroszytu czy bloku technicznego. Pokryłem go dodatkowo silikonem, ale tylko delikatne kółka dookoła otworów



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

1.8 AAM brak mocy powyżej 3000obr

Post autor: evilenko » pt kwie 15, 2011 09:16

Dzięki za info - zrobię tak samo. Czy nadal masz problem z brakiem mocy powyżej 3000 czy jest już lepiej? Sprawdzałeś też na benzynie czy lepiej jedzie? Z ciekawości zapytam czy wiesz jak masz ustawioną emulację sondy?



swampshark
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt lut 15, 2011 23:23
Lokalizacja: Biłgoraj

1.8 AAM brak mocy powyżej 3000obr

Post autor: swampshark » pt kwie 15, 2011 18:29

sondę mi ustawiał gazownik na masę jak mi nie chciał chodzić na benzynie po założeniu gazu. Idzie troszkę lepiej. ten brak mocy już nie jest tak odczuwalny przy tych obrotach. Teraz trochę wyżej się to przeniosło ale jeszcze znośnie jest. pojadę jeszcze do gazowca żeby teraz skorygował ustawienie gazu bo może teraz jest nieodpowiednia mieszanka po usunięciu lewego powietrza. Na benzynie to teraz wpie...la w fotel aż miło w porównaniu do poprzedniego muła. Teraz gaz ustawić. Ile Ci spożywa lpg Twój gofr? bo może sam podkręcę na parowniku troszkę dawkę. Sterownik to chyba masz podobny do mojego justa brc



Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

1.8 AAM brak mocy powyżej 3000obr

Post autor: herbiasty » pt kwie 15, 2011 19:23

sprawdz ten katalizator...

ja tak mialem w MKIII 1,8 ABS...
kat sie wysypal i przy okolo 4k obr zatykal wylot i auto mialo mula..
niech ktos stanie za autem a ty na jalowych, wal gaz w podloge.. podczas przytykania ewidentnie byl cichszy wydech.. (ja mialem przelot na sebringu)
po wywaleniu kata auto smigalo dalej jak trzeba :)
Ogolnie AAM to straszny mul wiec cudow nie oczekuj..


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

swampshark
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt lut 15, 2011 23:23
Lokalizacja: Biłgoraj

1.8 AAM brak mocy powyżej 3000obr

Post autor: swampshark » pt kwie 22, 2011 20:16

znalazłem coś nowego w Smerfie. Otóż w miejscu gdzie wąż od podciśnienia wchodzi do serwa hamulcowego jest nieszczelność. Objawia się gdy lekko przycisnę wąż do dołu. Czy w czasie jazdy może to przeszkadzać w prawidłowej pracy silnika a tym samym powodować zamulenie silnika? Jak to naprawić? Muszę wymienić serwo?



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

1.8 AAM brak mocy powyżej 3000obr

Post autor: evilenko » sob kwie 23, 2011 15:37

Podczas jazdy silnik podnosi się i opuszcza więc w sumie ta nieszczelność może się wówczas pojawiać ale nie wiem czy może to mieć aż taki wpływ na zamulenie silnika. Pytałeś wcześniej o spalanie mojego golfa - ostatnio jak sprawdzałem było to 12l/100km w mieście głownie na krótkich odcinkach ale wczoraj znów zmieniałem ustawienia i jeździ trochę lepiej niż wcześniej, tylko pytanie ile teraz spali. Na Twoim miejscu skoro na benzynie jest już lepiej zająłbym się regulacją gazu :-)



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

1.8 AAM brak mocy powyżej 3000obr

Post autor: dziabi3 » ndz kwie 24, 2011 02:16

kolego co do kolanka wchodzącego do miksera to te czarostwo będzie ci się co jakiś czas odkręcało , ja poradziłem sobie klejem do gwintów , a uszczelki z okładki od zeszytu czy bloku dają rade juz 3,5 roku w moim golfie a teraz ojca , co ważniejsze ta guma pod wtryskiem mimo ze wygląda ok może być do du,, . ważne aby ją umiejętnie dokręcić aby nie przeciągnąć i nie smaruj sylikonem żadnych uszczelek bo wessie go w dolot tak czy inaczej , jak co to lekko smarem posmaruj a uszczelka lekko spuchnie i się dopasuje do dolotu.

i bierz się kolego za kata bo tam pewnie już z niego ściana betonowa jest anie przelot


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości