problem z obrotami.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marekkameleon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr paź 12, 2011 22:08
Lokalizacja: opole

problem z obrotami.

Post autor: marekkameleon » czw gru 29, 2011 21:52

Witajcie.Mam problem w moim mk3. silnik 1.8 abs90km.
Dokładnie chodzi o obroty.Wcześniej było na wolnych obrotach: 1000,raz na jakiś czas 1500 ,pużniej 1800,dalej po jakimś czasie znowu 1000.Wtenczas nic nie robiłem przy silniku. w momencie kiedy dziś wymieniłem tuleje rozrusznika miałem 3500 obr.na biegu jałowym. Więc odkręciłem śróbkę z lewej strony(patrząc od góry na monowtrysk),bo przepustnica nie była zamknięta.obroty spadły na ok.1100 obr. . Po przejechaniu ok. 30 km.obroty znowu wzrastają. teraz na ciepłym silniku ma 1600 obr. Błagam o Pomoc :rozpacz: .
Co się dzieje ?
jak usunąć tą usterkę?
PROSZĘ O RADĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapomniałem dodać. Mam inst. gaz. i obojętnie,czy na gazie,czy na bęzynie zachowanie silnika jest takie same.


HEJKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO JA - NOGA NA GAZ I HA HA HA------------------
NIE LICZĄ SIĘ SAMOCHODY............LICZĄ SIĘ LUDZIE.

Awatar użytkownika
marekkameleon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr paź 12, 2011 22:08
Lokalizacja: opole

problem z obrotami.POMOCY!!!!

Post autor: marekkameleon » pt gru 30, 2011 21:25

Witajcie . mój problem dalej istnieje. Dziś miałem znowu 2100 obr. na biegu jałowym.nie wiem czemu,ale znowu musiałem prze regulować tą śrubkę(z lewej strony na inbus).już nie mam regulacji!!!!!!!!!!!!!! nie wiem co mam dalej robić :banghead: :rozpacz: .
proszę o radę. będę bardzo wdzięczny.Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.Marekkameleon.


HEJKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO JA - NOGA NA GAZ I HA HA HA------------------
NIE LICZĄ SIĘ SAMOCHODY............LICZĄ SIĘ LUDZIE.

kakadu1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 11:32
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z obrotami.POMOCY!!!!

Post autor: kakadu1987 » pt gru 30, 2011 21:27

Sluchaj, problem mialem podobny.. Obroty potrafily wejsc na 1600 i tak trzymal, jak przegazowalem, to na 1100 schodzilo, nieraz 1000... Po wymianie trzyma ladnie cieply silnik na nieco ponad 800:) stąd podejrzewam że jest to uszczelka pod monowtryskiem, czyli tzw podstawa gumowa gaźnika (u nas monowtrysku) - numer katalogowy 03604 => tak mi podal w sklepie.. Koszt - okolo 60-80zł. Kup lepszy, nie oszczedzaj.. Poprostu z tego co ja rozkminilem, lewe powietrze dostaje sie do silnika, ten dostaje info o zwiekszeniu dawki paliwa i kolo sie zamyka.. nie musze zgadywać że wiecej Ci pali... 90% że to to, bo objawy podobne. Ja gazu nie mam, ale to akurat nie ma znaczenia, poprostu jest nieszczelność...


Jeśli Twój 90-konny GOLF potrafi wygrać ze 120-konną Alfą Romeo 156 to znaczy, że coś się dzieje...=D

Awatar użytkownika
marekkameleon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr paź 12, 2011 22:08
Lokalizacja: opole

problem z obrotami.POMOCY!!!!

Post autor: marekkameleon » pt gru 30, 2011 22:15

kakadu1987, dzięki za radę . Jutro zobaczę jak to wygląda. niepokoi mnie jeszcze jedno urządzenie z lewej strony(patrząc z góry). to takie ze sprężynką,opiera się o śrubę regulacji na przepustnicy[co to jest?]-Czy jest jakaś możliwość,aby to się popsuło?Czy mogę to usunąć? Do czego to służy? proszę i wszelkie informacje.Z góry dziękuję.


HEJKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO JA - NOGA NA GAZ I HA HA HA------------------
NIE LICZĄ SIĘ SAMOCHODY............LICZĄ SIĘ LUDZIE.

kakadu1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 11:32
Lokalizacja: Łódź

problem z obrotami.POMOCY!!!!

Post autor: kakadu1987 » pt gru 30, 2011 22:38

wiesz, znawcą to ja nie jestem.. nie wiem nawet o jakim urzadzeniu mowisz.. Ale sprawdz to co wspomnialem, z tym że musisz niestety wymienic zeby sprawdzic.. Objawy jak mowie mialem podobne.. wpisz w goog.le postawa gumowa gaznika objawy i poczytaj, zobaczysz co pisza, ale ja bym na to stawial.. Nie doszukuj sie powazniejszych problemow.. Czesto przyczyna jest bardziej prozaiczna niz nam sie wydaje...;)


Jeśli Twój 90-konny GOLF potrafi wygrać ze 120-konną Alfą Romeo 156 to znaczy, że coś się dzieje...=D

lukasz025
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 15:04

problem z obrotami.POMOCY!!!!

Post autor: lukasz025 » pt gru 30, 2011 23:15

silniczek krokowy :) to to urzadzenie :) i raczej to będzie walniete niż uszczelka ale na 100% pewien nie jestem... u mnie tak bylo że nie spadało z 2000tyś obrotów wymienili na najtańszy silnik krokowy (100zł) i teraz cały czas 600 i ogólnie ciulowo chodzi ;/ polecam wiec lepszy silnik krokowy albo jakiś oryginał ze szrotu :P



Awatar użytkownika
marekkameleon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr paź 12, 2011 22:08
Lokalizacja: opole

problem z obrotami.POMOCY!!!!

Post autor: marekkameleon » pt gru 30, 2011 23:18

kakadu1987, dzięki. idę zaraz zdemontować tą podstawkę.Zobaczymy co wyjdzie.
Ja bedę chciał lecieć na jakiś zlocik w waszych stronach.Dasz mi cynka?gdzie co kiedy i jak? od kiedy są organizowane zloty?-chodzi o terminy.Wyślesz mi na Pw.?odp.


HEJKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO JA - NOGA NA GAZ I HA HA HA------------------
NIE LICZĄ SIĘ SAMOCHODY............LICZĄ SIĘ LUDZIE.

Awatar użytkownika
marekkameleon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr paź 12, 2011 22:08
Lokalizacja: opole

problem z obrotami.POMOCY!!!!

Post autor: marekkameleon » pt gru 30, 2011 23:27

lukasz025, ja kręciłem tam taką śrubką na inbus.i zmniejszałem obroty,to może podkręcisz ją i będzie ok.Spróbuj -nic nie kosztuje.odp


HEJKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO JA - NOGA NA GAZ I HA HA HA------------------
NIE LICZĄ SIĘ SAMOCHODY............LICZĄ SIĘ LUDZIE.

Awatar użytkownika
marekkameleon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr paź 12, 2011 22:08
Lokalizacja: opole

problem z obrotami.

Post autor: marekkameleon » ndz sty 01, 2012 21:49

mój problem nadal istnieje. Wymieniłem podkładkę pod wtrysk i silniczek krokowy.mam stałe obroty silnika 1700 obr./min.
nie mogę już ich zmniejszyć.Czy jest to możliwe,że gdy odpalałem go 1 raz uszkodziłem mono-wtrysk?bo nic mi już innego do głowy nie przychodzi.Chyba,że mam uszkodzony sterownik ster silnikiem :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
nie wiem co mam dalej robić.proszę o radę.Dziękuje z góry.


HEJKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO JA - NOGA NA GAZ I HA HA HA------------------
NIE LICZĄ SIĘ SAMOCHODY............LICZĄ SIĘ LUDZIE.

evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

problem z obrotami.

Post autor: evilenko » pn sty 09, 2012 00:25

Wydaje mi się, że kręciłeś wkrętem regulacyjnym przepustnicy, którego nie powinno się za bardzo ruszać. Na forum powinny być informacje jak to wszystko ustawić + zalecałbym sprawdzenie i regulację czujnika położenia przepustnicy (znany jako TPS).
Info o tps oraz regulacji przepustnicy: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6&start=28" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
marekkameleon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr paź 12, 2011 22:08
Lokalizacja: opole

problem z obrotami.

Post autor: marekkameleon » wt sty 17, 2012 01:56

evilenko, dzięki za linka. Dziś zrobiłem autko,równo pracuje i ma 1300 obr./ min.na benz. na gazie ma 1100 obr. na min. lepiej się zbiera,ale nie wiem jeszcze ile pali.Zobaczymy.Jeszcze raz dzięki za pomoc :pub: :pub: :okej: .


temat zamknięty- autko zrobione :okej: :okej: :okej: :okej: :okej: :okej: :okej: :okej: :okej: :okej: .


HEJKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO JA - NOGA NA GAZ I HA HA HA------------------
NIE LICZĄ SIĘ SAMOCHODY............LICZĄ SIĘ LUDZIE.

evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

problem z obrotami.

Post autor: evilenko » śr sty 18, 2012 00:05

marekkameleon cieszę się, że pomogło:) dobrze rozumiem, że kręciłeś tą śrubą?
Obrazek
Czy oprócz tego sprawdzałeś TPS tak jak opisano w tamtym temacie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości