1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: Morecus » ndz maja 15, 2011 10:37

momencik - jesli cie dobrze zrozumialem to mowimy o czujniku temperatury tym co sie znajduje na gornym wezu grubym wychodzacym z silnika? i mnie sa tam jakies 2 gniazda 4 pinowe - podlaczone jest tylko to blizej silnika - drugiej wtyczni - nie wiem czemu - brak - moze do mfa byla? i to wskazania tego czujnika pokazuja sie na liczniku?



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: ssarna1 » ndz maja 15, 2011 15:19

Obrazek
znajduje się w plastikowym króćcu u góry bloku silnika.

zdjęcie poglądowe, kolor obwódki może być inny


MK3 ADZ->AGU

evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: evilenko » ndz maja 15, 2011 16:47

Na tym czujniku sprawdź piny 1 i 3, konkretnie opór na nich. Co do czujnika temperatury powietrza to jest on widoczny w poradzie o wymianie wtrysku na przedostatnim zdjęciu. To jest to takie czarne kółeczko po lewej stronie wtryskiwacza - za pierwszym razem jak to rozbierałem miałem tam sporo syfu. Najlepiej będzie jak wszystko ładnie wyczyścisz np benzyną ekstrakcyjną.



Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: Morecus » ndz maja 15, 2011 21:35

Panowie! Jedno jest pewne juz... Moj MK3 chodzi o wiele lepiej wieczorami tj jak jest zimno. Czy to na gazie czy na benzie... chodzi bardzo wyraznie lepiej. Nie dusi go tez az tak bardzo na malych obrotach! Gaz gorzej - raczej tylko dlatego bo do regulacji.

Rozwiazanie problemu tkwi chyba napewno w filtrze stozkowym powietrza bezposrednio nad przepustnica.
Zamowilem juz nowy wraz z obudowa monowtrysku co zdaje sie oczywiste. Przeczyszcze Jeszcze wrtysk... czujnik temperatury - wyczyszcze z syfow - i powiem jak bedzie. Zrobie jeszcze pewnie przy okazji ta adaptacje przepustnicy



bender_666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 16, 2011 21:25

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: bender_666 » sob lip 16, 2011 21:33

Witam.
Mam prośbę, możesz napisać czy udało ci się zlikwidować ten problem?
Mam dokładnie takie same objawy, z tą różnicą że układ dolotowy mam oryginalny (niedawno zmieniałem filtr -nic nie pomogło).
Pozdrawiam



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: DaroW » sob lip 16, 2011 22:37

Może termostat od sterowania klapką, która jest w obudowie filtra powietrza niedomaga i otwiera ciepłe powietrze?



bender_666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 16, 2011 21:25

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: bender_666 » pn lip 18, 2011 12:11

Zajrzałem pod filtr i okazało się, że jakiś "magik", który zajmował się wcześniej samochodem wkręcił tam wkręta tak aby klapka dawała tylko powietrze z z silnika :/ wykręciłem go i dam znać czy cos to zmienilo.



bender_666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 16, 2011 21:25

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: bender_666 » wt lip 19, 2011 12:22

Okazuje się, że to najprawdopodobniej robota "gaziarza", który wkręcił śrubę blokującą klapkę i zrobił dodatkowy otwór zaraz za wylotem obudowy filtra - auto po "odblokowaniu" klapki nabrało mocy ( odczuwalnie, tak o 1/3 ) - różnica jest taka, że się czasem "zadławi" ale to tylko poniżej 2 tysięcy.
Obrazek Obrazek
Dzięki za pokierowanie gdzie szukać. Mam jeszcze jedno pytanie - czy wykręcenie tej śruby blokującej klapkę może mieć wpływ na pracę instalacji lpg ?? bo nie wiem czy mam mieć gaśnicę pod ręką :D czy mogę spokojnie jeździć. Pozdrawiam



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: DaroW » śr lip 20, 2011 18:52

Zablokował na ciepłym, żeby auto nie gasło gdy jedziesz i wrzucasz na luz, bo wlot zimnego powietrza jest tak zrobiony, że przy jeździe powietrze jest wdmuchiwane, co poprawia napełnienie cylindrów, ale na gazie I i II generacji zuboża, a może też całkowicie zablokować wypływ gazu. Te instalacje są podciśnieniowe i nie będą działać na nadciśnieniu. Jeśli jeździsz głównie na gazie to wywal ten wkręt, odepnij wężyk od siłownika tej klapki, zaślep go po stronie silnika, możesz wywalić też rurę od ciepłego powietrza, a na wlocie zimnego na kolanku przy reflektorze wytnij okrągły otwór, wtedy w czasie jazdy nie *#cenzura#* tak powietrza. Gaz woli zimne powietrze, ta klapka pomaga zimą na benzynie, bo benzynę wtryskuje się ciekłą i musi najpierw odparować. LPG podajesz już w stanie gazowym i ciepłe powietrze nie musi pomagać, a będąc ciepłym ma mniej tlenu i auto jest słabsze.



carmaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob paź 08, 2011 23:29

1.8 ABS bez mocy - wkreca sie dopiero po 3000 obr/min.POMOCY

Post autor: carmaro » pn sty 23, 2012 18:13

a wiec mialem podobnie. przyczyna bylo lewe powietrze na podstawce wstrysku(miedzy wtryskiem a kolektroem ssacym) taka gumowwo metalowa postawka sie przewala i ssal lewe powietrze czego skutkiem byla zla mieszanka. sprawdz to przykladajac reke powienes poczuc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości