GOLF 3 1.4 (ABD LUB AEX) 120 km/h i koniec

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

GOLF 3 1.4 (ABD LUB AEX) 120 km/h i koniec

Post autor: PAPAYOS » śr sty 25, 2012 23:22

Sprawdź ciśnienie pompy paliwa. To musi chodzić jak kompresję masz ok, całą resztę też to nie ma zmiłuj się.
A może się sprzęgło ślizga... Nie masz wrażenia, że jak przyspieszasz to silnik się wkręca na obroty a auto nie przyspiesza?

Jeszcze jedno... A kolega mając 120 km/h jakie ma obroty? Może masz jakąś inną skrzynię biegów (o innym przełożeniu).

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

mody_x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 21, 2012 13:51

GOLF 3 1.4 (ABD LUB AEX) 120 km/h i koniec

Post autor: mody_x » czw sty 26, 2012 23:33

No to mnie zmartwiłeś bo już myślałem ze mam problem rozwiązany bo znowu grzebałem przy nim i znalazłem oznaczenie silnika i jest ABD i tym tropem myślałem ze głowica jest z AEX a skoro on ma szersze tłoki to i komora sprężania jest wieksza ale jak piszesz ze tak może być to znowu jestem w punkcie wyjścia.
Jedyne co mi zostało to sprawdzenie ciśnienia paliwa.Ale jak by bylo za małe to na max obroty by mi nie poszedł a wchodzi do odcięcia ponad 6 tyś obrotów.
Moze masz jakis prosty sposób na sprawdzenie ciśnienia.
A i tak jeszcze zapytam bo pomimo braku znaku na kole zamachowym postanowiłem sprawdzić jak to wygląda od strony rozrządu,i kicha na dolnym kole rozrządu jest cecha (taka kreska) ale nie ma do czego jej odnieść, na bloku silnika nie ma żadnych znaków wiec jako tako nie jestem w stanie stwierdzić czy aby na pewno rozrząd jak był kiedyś robiony został prawidłowo ustawiony.
pozdro.
P.S. tak filtry nowe łącznie z paliwa.



mody_x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 21, 2012 13:51

GOLF 3 1.4 (ABD LUB AEX) 120 km/h i koniec

Post autor: mody_x » czw sty 26, 2012 23:37

No to mnie zmartwiłeś bo już myślałem ze mam problem rozwiązany bo znowu grzebałem przy nim i znalazłem oznaczenie silnika i jest ABD i tym tropem myślałem ze głowica jest z AEX a skoro on ma szersze tłoki to i komora sprężania jest wieksza ale jak piszesz ze tak może być to znowu jestem w punkcie wyjścia.
Jedyne co mi zostało to sprawdzenie ciśnienia paliwa.Ale jak by bylo za małe to na max obroty by mi nie poszedł a wchodzi do odcięcia ponad 6 tyś obrotów.
Moze masz jakis prosty sposób na sprawdzenie ciśnienia.
A i tak jeszcze zapytam bo pomimo braku znaku na kole zamachowym postanowiłem sprawdzić jak to wygląda od strony rozrządu,i kicha na dolnym kole rozrządu jest cecha (taka kreska) ale nie ma do czego jej odnieść, na bloku silnika nie ma żadnych znaków wiec jako tako nie jestem w stanie stwierdzić czy aby na pewno rozrząd jak był kiedyś robiony został prawidłowo ustawiony.
pozdro.
P.S. tak filtry nowe łącznie z paliwa.



mody_x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 21, 2012 13:51

GOLF 3 1.4 (ABD LUB AEX) 120 km/h i koniec

Post autor: mody_x » czw sty 26, 2012 23:43

Co do sprzęgła to się nie ślizga.Na pewno bo sprawdzałem pod górę wielokrotnie.przy 100km/h mam ok 3tys obr/min.jutro jak go poskładam to dokładnie zobacze jakie obr przy 120 gdzie mam koniec i jak mi się uda to zrobię filmik jak to dokładnie wygląda.



Awatar użytkownika
Piotrek 2711
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:51
Lokalizacja: Brzeg

GOLF 3 1.4 (ABD LUB AEX) 120 km/h i koniec

Post autor: Piotrek 2711 » pt sty 27, 2012 23:54

Nie jestem pewien ale co do rozrządu to to dolne koło zębate ustawiasz do takiego bolca na plastiku wewnątrz obudowy i górne koło (od wałka) też na nim powinna być kropka i niżej powinien być taki plastikowy bolec. Kropka ma być ustawiona w kierunku tego bolca. Przynajmniej umnie w 1.6 AEA tak ustawiałem. Sorki że tak zagmatwałem :kac: Ale rozrząd raczej wykluczam bo jak by sie przestawił lub był zle ustawiony to by miał nierówną prace albo by wogule niechodził. Poprostu sprawdz to ciśnienie paliwa na początek i jak bedzie dobre to bedzie sie coś myśleć dalej, narazie trzeba wykluczyć podejżęnia.


I LOVE MK3

mody_x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 21, 2012 13:51

GOLF 3 1.4 (ABD LUB AEX) 120 km/h i koniec

Post autor: mody_x » sob sty 28, 2012 00:01

Na innym forum wyczytałem taki sam przypadek ale w silniku ABS czyli 1.8 ale to nie ma znaczenia.generalnie chodziło o niższe ciśnienie na pompie paliwa i po jej wymianie auto chodzi jak lala.W poniedziałek dorobię miernik żeby sprawdzić ciśnienie paliwa i jeżeli wyjdzie niższe to wymieniam pompę.o rezultatach napisze a za każda sugestie dziękuję.



mody_x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 21, 2012 13:51

GOLF 3 1.4 (ABD LUB AEX) 120 km/h i koniec

Post autor: mody_x » sob lut 04, 2012 10:01

I problem rozwiązany.Poszedłem na całość i nie sprawdziłem ciśnienia jakie pompa paliwa miała lecz ją wymieniłem.Rezultat 155km/h
Dzięki wszystkim za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości