Gaśnie nie równe obroty

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Enduro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt mar 25, 2011 21:28
Lokalizacja: Łódź

Gaśnie nie równe obroty

Post autor: Enduro » czw wrz 13, 2012 08:19

Witam, otóż mam problem z moją Golfina a dokladnie,
Gdy z rana chce odpalic autko odrazu po odpaleniu gaśnie, żęby go odpalić musze mu pomóc tzn przytrzymać pedał gazu jakies 30 sec aby obroty sie utrzymały.
Obroty nie są równe pływają sobie lekko
Dziś np jest pogoda za przeproszeniem Chu***a tzn pada deszcz i auto po wrzuceniu na luz gaśnie, nastepnie odpala bez problemu z pomocą dodania gazu.

Silnik to 1.6 ABU Monowtrysk 1993 rok ;)

Wymienione zostało

CewkoModuł Firma Temic Jakies 5 miesciecy temu wymieniany był
Kable WN w sumie pamietam tylko cene 150 zł jakies 3 miechy temu
Kostka stacyjki wymieniona
Pompa paliwa
czujnik cieczy
świece
podstawa przepustnicy
rozrząd
filtr paliwa
pompa wody
chłodnica
termostat

Wypisałem wszystko co wymieniłem w ostatnich 6 miesiącach

Ogolnie to jedyne co mi przychodzi na myśl to to że Silniczek Krokowy nie trzyma obrotów

Co wy na to

PozdraVWiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gaśnie nie równe obroty

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 13, 2012 08:59

tak możliwe i TPS, wszystko jest opisane na forum, mozesz się jeszcze podeprzeć diagnistyką za pomoca VAG-a


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Enduro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt mar 25, 2011 21:28
Lokalizacja: Łódź

Gaśnie nie równe obroty

Post autor: Enduro » czw wrz 13, 2012 09:11

To jesli dobrze rozumiem gdy wymienię całą przepustnice to problem powinien ustać ? I jeszcze jedno przepustnica od aea podejdzie ? Prawda



Awatar użytkownika
Enduro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt mar 25, 2011 21:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Gaśnie nie równe obroty

Post autor: Enduro » czw wrz 13, 2012 11:21

Dosłownie kilka chwil temu grzebałem przy aucie przeczyściłem wszystkie styki wtyczki i inne.
Ale chyba znalazlem nowy trop gdy swiatla mijania są wyłączone auto chodzi lepiej jednak jak załącze światła to obroty spadają do granicy i zdarzyło sie że silnik zgasł pomorze mi ktoś. z góry dzieki

Znalazłem cos takiego i tak na chłopski rozum wydaje mi sie że to może mnie uratować prosze link http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... napi%EAcie" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Enduro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt mar 25, 2011 21:28
Lokalizacja: Łódź

Gaśnie nie równe obroty

Post autor: Enduro » czw wrz 13, 2012 16:27

Sprawa wygląda tak z odmy dmucha przepalonym olejem, wymienilem kopulke nie wiem czy jest sens dalej ladowac pieniadze w ten silnik



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gaśnie nie równe obroty

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 14, 2012 09:49

Musisz się podeprzeć czyimś doświadczeniem, bo dmuchanie moze być jak wiadomo słabe i nic nie znaczące jak i mocne - znaczące świdczące o braku szczlenosci na tłokach. Poważnie obroty się poprawiają po zapaleniu świateł czy odwrotnie? , zmierz sobie napięcie ładowania może za wysokie jest.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Enduro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt mar 25, 2011 21:28
Lokalizacja: Łódź

Gaśnie nie równe obroty

Post autor: Enduro » pt wrz 14, 2012 09:56

odwrotnie po zapaleniu siadąją obroty tak że czasem potrafi zgasnąć poprostu



Awatar użytkownika
Enduro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt mar 25, 2011 21:28
Lokalizacja: Łódź

Gaśnie nie równe obroty

Post autor: Enduro » śr wrz 19, 2012 10:12

dziś zapowiada się deszczowo zobaczymy jak to będzie, a tak w ogóle sprawdziłem ladowanie i wyglada to tak na aku jest na wylaczonych swiatlach prawie ok tzn 14.1 a na wlaczonych 13 czasem mniej przy altku sprawdzalem to pomiaru nie idzie sprawdzic ponieważ szaleje miedzy 14.3 a 6... dziś wezme sie za wymiane tzn musze kupic przecinak do nakretek ponieważ całość sie kreci razem ze śrubą przy plusie w altku. sryy za bledy jakk cos spieszy mi sie



Szybki5151
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pn maja 30, 2011 20:52

Gaśnie nie równe obroty

Post autor: Szybki5151 » śr wrz 19, 2012 10:41

wymień czujnik oparów paliwa czy jakoś tak ( znajduje się przy przednim prawym nadkolu ) . koszt niewielki a może pomóc , bo sam się z tym kiedyś męczyłem ( nie było ssania i silnik chodził na obrotach ok 300-400 dopóki się nie zagrzał .



Awatar użytkownika
Enduro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt mar 25, 2011 21:28
Lokalizacja: Łódź

Gaśnie nie równe obroty

Post autor: Enduro » śr wrz 19, 2012 11:13

a tak się stało że posiadam taki czujnik jesy od 1.4 abd ale jesli sie nie myle to byly takie same ide zarazz podmienie ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości