Golf 1.6 ABU nie odpala

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Enduro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt mar 25, 2011 21:28
Lokalizacja: Łódź

Golf 1.6 ABU nie odpala

Post autor: Enduro » wt paź 30, 2012 10:51

Witam

Mam problem z swoja golfina otóż wczoraj wracając do domu auto zaczeło szarpac przy 2 tys obrotów predkość maks to 90 dalej obroty nie ida a dzis auto wgle nie odpalilo az mi aku zdechł krecil zalapywal i tyle.

Ostatnio wymienilem

Kable wn
Kopulka
Cewka na wiosne wymienialem
Filtr powietrza
Pompa wody ciekla
Rozrzad
Termostat
Czujnik temp cieczy ten ktory podaje info do ecu
Czujniki oleju
Podstawa wtrysku
Filtr paliwa w zime poprzednia
Przekaznik pompy
Pompa paliwa
Kostka stacyjki
Chlodnica

I to by bylo na tyle zastanawiam sie nad hallem czy to moze on juz odmowil wspolpracy ?
Z gory dzieki za propozycje



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Golf 1.6 ABU nie odpala

Post autor: szela81 » wt paź 30, 2012 14:25

Jak masz możliwość to podłącz kompa, pokaże gdzie błąd, ale hall takie obawy daje. zobacz czy jest iskra świecą do silnika przede wszystkim. Czasem przepsikanie jakimś kontaktem konektora halla na aparacie zapł. pomaga.



mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

Golf 1.6 ABU nie odpala

Post autor: mariusz_k90 » wt paź 30, 2012 15:06

na zgaszonym zawsze wyświetli ci błąd halla. a iskra jest?
w tych silnikach są problemy z lambdą, spróbuj ją odłączyć i odpalić. Ja i kilku ludzi co znam po kilka razy wymieniali sądy i nadal nie było dobrze, albo była tak uboga mieszana że nie szło odpalić albo za bogata i od razu zalewało.



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Re: Golf 1.6 ABU nie odpala

Post autor: szela81 » wt paź 30, 2012 15:28

mariusz_k90 pisze:na zgaszonym zawsze wyświetli ci błąd halla.
Serio? To by wiele wyjaśniało w golfie kumpla który też miał problemy z paleniem heh...



Awatar użytkownika
Enduro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt mar 25, 2011 21:28
Lokalizacja: Łódź

Golf 1.6 ABU nie odpala

Post autor: Enduro » wt paź 30, 2012 17:26

Aktualnie czekam na Drugie auto aż zjedzie do domu dziś i będe go przez kable próbował odpalać tak jeżeli chodzi o świece to iskra jest i to konkretna
Auto w ostatni piątek było na kompie tam nic nie wykazało żadnych błędów
Chłopaki 20 zł biorą za sprawdzenie jak uda mi sie go uruchomić to podlece jeszcze raz
Jedyne co jeszcze to auto bierze bardzo dużo oleju no i od paru dni już męcze się z Piszczącą kontrolką oleju
Ciśnienie oleju sprawdzone jest książkowe

Może się przyda dopisze :P

Auto jest w posiadaniu od 7 lat no i nigdy nie wymieniana była lambda, ani czujnik halla

A no i dmucha spalinami przez odme... Mam złe przeczucia że ten silnik poprostu "zdechł"

Odma wyczyszczona była i bez zmian



Awatar użytkownika
Enduro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt mar 25, 2011 21:28
Lokalizacja: Łódź

Golf 1.6 ABU nie odpala

Post autor: Enduro » wt paź 30, 2012 19:24

Po długim kreceniu i wielu próbach auto załapało i teraz co to moze byc ze on przy temp ledwo ponizej zera nie odpala



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Golf 1.6 ABU nie odpala

Post autor: szela81 » śr paź 31, 2012 00:28

20 zł za sprawdzenie a kabel kupisz za 29 ;) tylko widać trzeba kumać bo ja paru rzeczy jeszcze nie wiem. Co do tematu - to niestety wszystkie dwa moje auta co na zimnym nie odpalały mimo iskry i paliwa to raczej dead silnik był. Kompresję może zmierzyć. Ale w BMW miałem taką jazdę, że tylko w zimne i mokre dni (czyli tak jak teraz) właśnie ledwo paliła, strzelała, krztusiła się, jechać nie chciała, w słoneczne idealnie, sonda lambda była do wymiany...



Awatar użytkownika
Enduro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt mar 25, 2011 21:28
Lokalizacja: Łódź

Golf 1.6 ABU nie odpala

Post autor: Enduro » śr paź 31, 2012 08:37

Dziś to jest o godz 09:00 wpadne do Mechanika i spytam czy mi zmierzy cisnienie na cylindrach i jeszcze ustawia mi zaplon bo kiedys mi jakis magik ustawiał jak on to powiedział <w starych autach nie trzeba lampy, na ucho > no i jak powiedzial tak zrobil...



Awatar użytkownika
Enduro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt mar 25, 2011 21:28
Lokalizacja: Łódź

Golf 1.6 ABU nie odpala

Post autor: Enduro » czw lis 01, 2012 23:54

Na kompie zero błedów cisnienia jeszcze nie sprawdzilem. Skleroza auto odpala na dotyk

Jedyne co zrobilem to Przeczyscilem świece i wyczyscilem wtyczke ktora szla do przepustnicy

Zresetowałem sterownik i to wszystko



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości