2.0 8v GTI Problem z odpalaniem i obrotami

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

xsiasia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 28, 2013 20:15

2.0 8v GTI Problem z odpalaniem i obrotami

Post autor: xsiasia » czw mar 28, 2013 20:57

Witam serdecznie, Kupiłem niedawno Golfa 3 w wersji GTI z silnikiem 2.0 8v. wersja z komputerem pokładowym. Moje problemy /pytania :

1. Czy przy odpalaniu w waszych GTI tez trzeba przytrzymywać przełacznik przy manetce komputera na 0 aby odpalić ?
2. po odpaleniu obroty faluja od 800 do 1000
3.Gdy jade i dam na luz obroty opadna na tyle nisko ze pojawi sie komunikat od oleju ale powroca zaraz na 800
4. Przy odpalaniu czasem mam tak ze krece rozrusznikiem nagle kreci coraz wolniej jakby padał akumulator, robi "pyk" i gasnie wszystko na licznikach i rozrusznik nie kreci juz wcale.
5. Mam problem tez z tym ze nie przełaczy sie wogóle na gaz. Moge sobie pstrykac przełacznikiem do woli nawet nie słychac elektrozaworu.


Pierwszy raz mam ten silnik, dodam iż widać ze nikt tam nie zagladał od dłuższego czasu . Co polecacie mi sprawdzić, jakieś rady czy coś ?

Dzieki z góry za pomoc


Sprzedam alufelgi 5x120 oraz 4x113 rozmiar 17 cali

Awatar użytkownika
karol83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 09:03
Lokalizacja: bydgoszcz

2.0 8v GTI Problem z odpalaniem i obrotami

Post autor: karol83 » pt mar 29, 2013 11:37

Kolego diagnostyka komputerowa ci pomoże, minimum z czytanie kodów błędu ze sterownika.



xsiasia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 28, 2013 20:15

Re: 2.0 8v GTI Problem z odpalaniem i obrotami

Post autor: xsiasia » pt mar 29, 2013 14:05

karol83 pisze:Kolego diagnostyka komputerowa ci pomoże, minimum z czytanie kodów błędu ze sterownika.
tak własnie mam robić , posiadam interface OBD2 ELM327 , czy podejdzie do mojego golfa ? rocznik golfa 1995r


Sprzedam alufelgi 5x120 oraz 4x113 rozmiar 17 cali

Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

2.0 8v GTI Problem z odpalaniem i obrotami

Post autor: BolekLodz » pt mar 29, 2013 16:29

4. Szczotki i/lub łożyska w rozruszniku konczą swój żywot. Trzeba zregenerować, albo chociaż przeczyścić. Byćmoże tylko komutator do wyczyszczenia z osadu grafitu.
5.Kabelek między + na zaworze i na akumulatorze. Jak pyknie, to gdzieś przewód trafiony, albo centralka. Jak nie, to elektrozawór. Sprawdzić wszystkie zawory. Jeśli tylko jeden się nie otwiera, to przewód uszkodzony gdzieś między rozgałęzieniem na wszystkie el. zawory, a samym zaworem. Jeśli żaden się nie otwiera, to między rozgałęzieniem, a centralką.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości