problem z czujnikiem temperatury 1.8 75KM AAM Mono-Bosch

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ci-nek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt paź 31, 2006 21:59
Lokalizacja: Warszawa/Białystok

problem z czujnikiem temperatury 1.8 75KM AAM Mono-Bosch

Post autor: ci-nek » sob mar 30, 2013 17:48

Mam problem. Silnik przy ok 1600 obrotów i 2300obrotów przy dynamicznym przyspieszaniu się dławi. Podejrzewam że dostaje zbyt ciepłe powietrze do mieszanki.

Vag pokazuje mi takie błędy:
Obrazek

Czujnik temperatury powietrza zasysanego znajduje sie tuż nad wtryskiwaczem.Wtryskiwacz jest sprawny (prawidłowa rezystancja). Zmierzony czujnik temperatury zasysanego powietrza przy temp 0'C pokazuje 3kOhmy. Jest to odczyt nieprawidłowy, powinno być ok. 5kOhmów, wg tabeli:
Obrazek

wg tej rezystancji VAG powinien pokazywac mi temp pow zasysanego 20'C ale pokazuje wartośc -54'C
Obrazek


czy ktoś ma jakikolwiek pomysł o co chodzi? błąd zaczął mi się pojawiać od kiedy wymieniłem wtryskiwacz (wymieniłem wtedy też owy czujnik pow zasysanego). Po pewnym czasie wstawiłem kolejny wtryskiwacz, ze starym czujnikiem temperatury i błąd dalej sie wyswietla.

Tak mniej więcej wyglada to u mnie (czarne to czujnik G42).
Obrazek


-------------------------------------
po godzinach sobie tworzę
http://www.marcintarasiewicz.com

Obrazek

Tomasz73
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr mar 13, 2013 16:25

problem z czujnikiem temperatury 1.8 75KM AAM Mono-Bosch

Post autor: Tomasz73 » sob mar 30, 2013 18:39

sprawdz przewody od czujnika do ECU



ci-nek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt paź 31, 2006 21:59
Lokalizacja: Warszawa/Białystok

problem z czujnikiem temperatury 1.8 75KM AAM Mono-Bosch

Post autor: ci-nek » ndz mar 31, 2013 00:31

przewody były OK, bo jakiś czas temu zmieniałem im izolacje... ale... tknęło mnie, troche pogrzebałem na forum i zainspirował meni temat
viewtopic.php?f=139&t=410530
usterka inaczej sie objawiała, ale przyczyna ta sama. najwraźniej za bardzo szarpałem wtyczkę, odpinajac ją od wtrysku i urwałem przewód od 4tego pinu. polutowałem. bład 525 zniknął. co prawda na rozgrzanym siniku pokazuje mi temperatue powietrza zasysanego 20'C ale to będę weryfikował dalej


-------------------------------------
po godzinach sobie tworzę
http://www.marcintarasiewicz.com

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości