Nierówna praca silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Johnas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz gru 25, 2011 19:20

Nierówna praca silnika

Post autor: Johnas » sob mar 22, 2014 21:49

Witam. Mam problem z moim Golfem III. Jest to rocznik 94, wersja Pink Floyd, silnik 1.4 benzyna na wtrysku jednopunktowym.

Silnik uruchamia się bez żadnego problemu. Pali od tyku. Jednak po odpaleniu przy dodawaniu gazu tak do ok. 2, 2,5 tys obrotów silnik chodzi bardzo nierówno. Po rozgrzaniu jest lepiej, jednak problem nie znika. Podczas jazdy sprawuje się nieźle, jednak zdarza się, że przy ruszaniu trochę go zdławi i szarpnie. Dodatkowo czasami przy dynamiczniejszym przyspieszaniu i mocniejszym wciśnięciu gazu, silnik troszkę się dławi. Czasami chodzi jak złoto, bez żadnych problemów, a czasami występują powyższe problemy.
Samochód był w naprawie. Wymieniona była pompka paliwa, sonda lambda i czujnik temperatury. Przyczyny nierównej pracy silnika nie udało im się jednak znaleźć.
Czy ktoś miał podobny problem, lub wie gdzie szukać przyczyny?

Dodatkowo przesyłam filmik z pracą silnika na luzie.
" onclick="window.open(this.href);return false;



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Nierówna praca silnika

Post autor: mka 3 » ndz mar 23, 2014 11:12

Johnas, Kable, swiece, kopulka, palec sa wymienione. zresetuj kompa przez rozpiecie klem na noc



bykuu93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn mar 10, 2014 19:51

Nierówna praca silnika

Post autor: bykuu93 » ndz mar 23, 2014 11:50

Posiadasz w nim silnik krokowy czy zwykłą przepustnicę? W Mk3 miałem podobny problem, mycie przepustnicy załatwiło problem.



Johnas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz gru 25, 2011 19:20

Nierówna praca silnika

Post autor: Johnas » ndz mar 23, 2014 12:06

Kopułka jest ponoć w porządku. palec został wymieniony (zapomniałem o tym wspomnieć). Odpinałem już akumulator na ponad 2 dni ale nic nie dało.

Tak posiadam w nim silnik krokowy. Też był wymieniany jakiś czas temu.

Dodam jeszcze, że świece są okopcone. Przeczyszczę je i wystarczy, że gdzieś się przejadę i znów są osmolone.



bykuu93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn mar 10, 2014 19:51

Nierówna praca silnika

Post autor: bykuu93 » ndz mar 23, 2014 12:08

Jak masz świece okopcone, to albo padnięte, albo masz za dużą dawkę paliwa ustawioną - jest najprawdopodobniej to. Chociaż jak i to nie pomoże, wtryskiwacze mogą lać.



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Nierówna praca silnika

Post autor: mka 3 » ndz mar 23, 2014 14:11

Johnas, kolego takie zeczy jak swiece kable i kopulka wymienia się na wstępie przy takich objawach, a nie przypuszcza ze sa dobre. podaj kod silnika. piszesz ze sa swiece okopcone na jakim odcinku to sprwadzałes? . sprwadzałes bledy na kompie? Zaplon sprawdzony, rozrząd nie przeskoczył. Tam jest jedent wtryskiwacz , jak nie pomaga wymiana swiec, kabli ,kopułki to bym wymienil ta podastawe wtrysku koszt jest tego nie duzy.



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nierówna praca silnika

Post autor: roman58 » ndz mar 23, 2014 23:10

Świece czarne to dużo paliwa,przyczyna czujnik temperatury cieczy ściąg kostkę z czujnika jaka będzie reakcja,czujnik temperatury powietrza we wtrysku.Przewody podciśnieniowe z tyłu wtrysku nie dziurawe?



Johnas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz gru 25, 2011 19:20

Nierówna praca silnika

Post autor: Johnas » wt mar 25, 2014 22:58

Niedawno byłem na stacji, sprawdzili kable, przekładali też inne, zakładali inny wtrysk, czujnik temperatury był zakładany nowy już wcześniej, sprawdzili kopułkę. Nie znaleźli przyczyny. Jak wrócę, bo obecnie musiałem wyjechać na kilka dni, sprawdzę jeszcze to co napisaliście, może coś przeoczyli i dam znać.



twi5ter666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt gru 04, 2012 14:36
Lokalizacja: Łosice / Warszawa

Nierówna praca silnika

Post autor: twi5ter666 » czw mar 27, 2014 12:57

kolego, sprawdź mój wątek o tym samym temacie, mechanik też wszystko chciał wymieniać po kolei a pomieszane były wężyki od podciśnienia



Johnas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz gru 25, 2011 19:20

Nierówna praca silnika

Post autor: Johnas » pt kwie 11, 2014 17:36

Ostatnio wymieniłem kable zapłonowe, świece, cewkę zapłonową, złożyłem nawet na chwile inny wtrysk od samochodu kumpla ale nic nie pomogło. Sprawdziłem rozrząd, wszystko wydaje się w porządku.

twi5ter666 , dzięki za odpowiedź, przepatrzę twój temat, może uda mi się znaleźć odpowiedź.



Johnas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz gru 25, 2011 19:20

Nierówna praca silnika

Post autor: Johnas » sob lip 19, 2014 18:37

Problem jest już rozwiazany, dopiero teraz, ponieważ musiałem wyjechać i samochodu nie ruszałem. Winny okazał się Aparat zapłonowy (ponoć poprzedni mechanicy go sprawdzali), sonda lambda i czujnik temperatury (które poprzedni mechanicy zamontowali nie dopasowane do mojego samochodu)
koszt naprawy 200zł.

Dziękuję wszystkim za pomoc w tym temacie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości