ABF po wymianie wałka oraz kieliszków nie chce odpalić

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Adam VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 17, 2013 05:16
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

ABF po wymianie wałka oraz kieliszków nie chce odpalić

Post autor: Adam VW » ndz paź 04, 2015 10:45

Cześć! Mam problem z moim uturbionym ABF'em ... nie umiem sobie już z tym poradzić :(
Mianowicie pewnego dnia wymieniłem sprzęgło na nowe, po odpowiednim dotarciu ruszyłem dość mocno, przeskoczył wałek ssący o jeden ząbek, chodził jak diesel i stracił moc, po ustawieniu rozrządu dalej klekotał, więc zdjęliśmy głowice - zawory całe, kieliszki się posypały więc je wymieniłem, niestety za słabo dokręciliśmy lub zmęczenie materiału przy próbie przekręcania na 5 biegu koła pękł klin na kole i wale, wałek poszedł do wymiany razem z kołem. Rozrząd ustawiony do punktów zero, nowy palec zapłonu. Próba przekręcenia.. kręcił ale słabo obroty wahają się około 140rpm. Wyczyszczony został rozrusznik ale to nic nie pomogło... iskra jest, wtryski paliwo podają a mimo to nie chce odpalać... Myślałem że to czujnik położenia wału więc podmieniłem na działający od kolegi, ale dalej cisza... raz na jakiś czas jest mały strzał i tyle... gdzie może tkwić problem? skoro iskra jest i paliwo też?...
Dodam że do ori sterownika jest dopięty ECU DET3, czujniki temp ok, resztę ciężko mi sprawdzić - strojone u Lamika było.
Macie Panowie jakieś pomysły?

Próbowaliśmy go z górki odpalić ale nic nie dało.

P.S. Jeśli zły dział, przepraszam



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

ABF po wymianie wałka oraz kieliszków nie chce odpalić

Post autor: pironet » ndz paź 04, 2015 13:40

W jaki sposób kieliszki się posypały?jak sprawdziliście szczelność zaworów?sprawdziliście kompresję?czy koło zamachowe na zaslepce w punkcie zero pokrywa się z maxymalnie uniesionym tłokiem na pierwszym a wałki są w punkcie mijania ?Myślę że zle ustawilsicie wałki i mam obawy czy nie pokrzywiło zaworów,śwadczy o tym zapłon w wydechu
proponuję ustawić wg schematu
http://www.golf3.pl/silniki-benzynowe/u ... 28399.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
Adam VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 17, 2013 05:16
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

ABF po wymianie wałka oraz kieliszków nie chce odpalić

Post autor: Adam VW » ndz paź 04, 2015 18:10

Jest zrobiona kanapka takze zawory nie powinny dostac... Sciagne głowice i ewentualnie sprawdze. Sprawdze tez ten tłok i napiszę, chociaż punkt zero na skrzyni byl dobrze ustawiony



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

ABF po wymianie wałka oraz kieliszków nie chce odpalić

Post autor: pironet » ndz paź 04, 2015 19:42

pytani czy kanapka na bogato czy delikatnie :jezor: a tak na poważnie to zacznij od pomiaru kompresji bo to może wiele wyjaśnić ,potem krok po kroku zdejmij pasek tłok do góry koło zamachowe na zero i ustaw wałki jak w schemacie(sprawdziliscie czy na wałkach coś nie ujechało?) musi kopnąć jak nie to coś zle poskładane albo zawyry dostały.Zastanawiam się czemu kieliszki padły?


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości