mam go dość 1,4ABD Benzyn+Gaz Sarpie,gaśnie,falujące obroty

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

damian4234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 13:35

mam go dość 1,4ABD Benzyn+Gaz Sarpie,gaśnie,falujące obroty

Post autor: damian4234 » sob kwie 07, 2012 18:12

u mnie w 1,6 AEA zaczyna migać jak sie rozgrzeje.jadąc normalnie na piątym biegu miga i piszczy, redukując na nizszy bieg obroty wzrastają i przestaje.
Co to może być? Prosze o pomoc.
wczoraj zostal wymieniony czujnik (biały) i sie tak dzieje.
Na starym cieknacym tego nie bylo



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Re: mam go dość 1,4ABD Benzyn+Gaz Sarpie,gaśnie,falujące obr

Post autor: dziabi3 » ndz kwie 08, 2012 01:00

to ja się wtrącę jako osoba co miała 2,5 roku takie auto


1 w tym aucie nie czyści się przepustnicy to jedno punkt benzyna ciągle myje ją
2 nie robi się tu adaptacji
3 silnik krokowy da się sprawdzić jest w instrukcji tzn to nie krokówka a zwykły silniczek podpowiadam steruje się go 6 v
4 falowanie obrotów jest jedynie od lewego powietrza , padł guma pod przepustnicą 60 zł i po sprawie
5 awaria pompy paliwa to albo śmierć szczotek i auto nie odpali albo zapchany filtr czy zużyta pompa będzie prychał przy obciążaniu silnika
6 co do oleju dokładnie sprawdzić wsuwkę w głowicy czujnika oleju są 2 czujnik na głównym ciśnieniu smarowania w głowicy podpięte do jednego kanału olejowego często się luzują
7 jeśli masz świece 1 elektrodowe to nie wesoło bo tam jest cewka dużej mocy na 3 elektrodowe świece , świeczki boscha po 25 zł
8 jak będziesz wymieniał pompę to kup uszczelkę pod nakrętkę mopy stara się wyciągnie jak szmata i trudno to poskładać , jak będziesz demontował kosz pompy to poskładaj uszczelki dokładnie
9 to prosty silnik i prosty komp , ma minimum czujników sonda czujnik temperatury 1 czujnik halla niema tam co się psuć
10 gaz w tym aucie musi pracować idealnie miałem tam bingo m 2 gen i ja przejeździłem 70 tysi tata już z 40 tysi na 1 reduktorze

szukaj lewego powietrza , wymień pompę z filtrem , sprawdź czy czujnik powietrza dolotowego zamontowany na wtryskiwaczu nie obłamał się

krokówkę zostaw w spokoju na razie


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Re: mam go dość 1,4ABD Benzyn+Gaz Sarpie,gaśnie,falujące obr

Post autor: dziabi3 » ndz kwie 08, 2012 01:01

damian4234 pisze:u mnie w 1,6 AEA zaczyna migać jak sie rozgrzeje.jadąc normalnie na piątym biegu miga i piszczy, redukując na nizszy bieg obroty wzrastają i przestaje.
Co to może być? Prosze o pomoc.
wczoraj zostal wymieniony czujnik (biały) i sie tak dzieje.
Na starym cieknacym tego nie bylo

nie ten czujnik??

zrób pomiar ciśnienia

kupując czujnik trzeba zwrócić uwagę co się kupuje bo sprzedawca ma to gdzieś


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

mam go dość 1,4ABD Benzyn+Gaz Sarpie,gaśnie,falujące obroty

Post autor: dziabi3 » ndz kwie 08, 2012 01:04

kontrolka może migać i to nie będzie wina ciśnienia oleju

mi to się kiedyś zdarzyło jak miałem mało paliwa a auto stało bokiem i pompa nie chciała chwycić benzyny dziwne

dolałem pb i ok


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

VolDan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob mar 17, 2012 23:38
Lokalizacja: Wrocław / Scream

mam go dość 1,4ABD Benzyn+Gaz Sarpie,gaśnie,falujące obroty

Post autor: VolDan » ndz kwie 08, 2012 18:23

u mnie było tak ze przy wyzszych obrotach piszczało i mrygało a dzwięki wychodzace z głowicy przyprawiały o zawrót głowy stukało, zupełnie jak by bez oleju chodził, ale ze olej to wymiany to myśle zmieniam i nic, dalej to samo głośno. oddałem do mechaniora - pompa is dead. zmienił pompe jest git. jak nie macie cisnienia oleju uwierzcie mi ale uslyszycie to po głowicy, jak chodzi wam cicho nie stuka, ma smarowanie to raczej nie pompa. moze czujniki albo licznik was w wała robi?


Fajerwera >> Misja: Przywrócić krążenie!! :) Wypełniona!! Czas na wizualne poprawy :D

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p5477844" onclick="window.open(this.href);return false; FAJERWERA :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości