AEE: obroty, szarpanie silnikiem, gaśnięcie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

AEE: obroty, szarpanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: ziomecor72 » czw maja 12, 2011 17:30

Witam. Posiadam Golfa MK3 rok produkcji 1996, silniki 1,6 AEE na pełnym wtrysku. Mój problem polega na tym, że silnik gdy jest cieply jego praca jest nie równa. Na początku (gdy jest zimny) obroty wydają się być OK, ale szczególnie gdy jest bardzo ciepły silnik pracuje tak bardzo nierówno, że trzęsie całą budą. Obroty lekko falują gdy jest ciepły, ale tylko czasami. Wahania od 650 do 600. Czasami potrafi sobie mocniej zafalować, albo po prostu gaśnie. Gdy kręci się kierownicą na parkingu to obroty też mu falują, albo tez gaśnie. Jak mu się doda w miarę energicznie gazu to najpierw obroty mu spadają do 600(nawet zatelepie budą) i idą normalnie w górę. W czasie jazdy jak mu się dodaje gazu to czuć takie małe podszarpywania. Wymienione było chyba prawie wszystko. Swiece, przewody, kopułka, palec, aparat zapłonowy przejrzany wraz z hallotronem, sonda lambda oryginał boscha, sterownik silnika, przepustnica czyszczona i adaptowana. Spalanie w trasie na poziomie 10l. Jak jest ciepło na dworzu i się pojeździ pare kilometrow po mieście to potrafi w czasei jazdy zgasnąć. To polega na tym, że wskazówka obrotomierza idzie nagle na O, a jak mu się doda gazu to nagle wraca to poprzedniego stanu w jakim się znajdowała. Pojedzie kawałek i gaśnie znów. Na komputerze wszystkie parametry są OK.
Ostatnio zmieniony ndz sty 08, 2012 16:34 przez ziomecor72, łącznie zmieniany 2 razy.



Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

Golf 1,6 AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: Morecus » czw maja 12, 2011 18:21

Sprobuj na poczatek zresetowac komputer przez odpiecie klem. To nic nie kosztuje - zobaczyc mozna. A drugie co mi przychodzi do glowy to moze ktoras ze swiec nie daje iskry? choc wydaje mi sie to malo prawdopodobne bo to spalanie to raz a druga sprawa przy hamowaniu raczej bankowo by ci gasl. Coz - wiele nie pomoglem - ale moze akurat. Pewnie bardzej doswiadczeni koledzy pomoga;)



ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

Re: Golf 1,6 AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśni

Post autor: ziomecor72 » czw maja 12, 2011 18:33

Morecus pisze:Sprobuj na poczatek zresetowac komputer przez odpiecie klem. To nic nie kosztuje - zobaczyc mozna. A drugie co mi przychodzi do glowy to moze ktoras ze swiec nie daje iskry? choc wydaje mi sie to malo prawdopodobne bo to spalanie to raz a druga sprawa przy hamowaniu raczej bankowo by ci gasl. Coz - wiele nie pomoglem - ale moze akurat. Pewnie bardzej doswiadczeni koledzy pomoga;)
Właśnie już reset kompa robiłem i to nie pomagało. Myślałem, że komp już padł. Kupiłem używke i nadal to samo. Mi już ręce opadaja...



Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

Golf 1,6 AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: Morecus » czw maja 12, 2011 18:48

A resetowales go dobrze? Bo ja swoj resetowalem 3 razy i dopiero wczoraj sie dowiedzialem ze inaczej sie resetuje. Jeden kolega z forum mowil zeby dla pewnosci akum odlaczyc na 30 minut - potem odpalic i ma chodzic na benzie TYLKO! na biegu jalowym bez ruszania obrotami az do momentu wlaczenia sie wentylatora - tak przynajmniej sie to robi u mnie w 1.8

Kolego - patrzyles czy swiece maja wlasciwy kolorek? To tez sporo mowi



ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

Re: Golf 1,6 AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśni

Post autor: ziomecor72 » czw maja 12, 2011 18:56

Morecus pisze:A resetowales go dobrze? Bo ja swoj resetowalem 3 razy i dopiero wczoraj sie dowiedzialem ze inaczej sie resetuje. Jeden kolega z forum mowil zeby dla pewnosci akum odlaczyc na 30 minut - potem odpalic i ma chodzic na benzie TYLKO! na biegu jalowym bez ruszania obrotami az do momentu wlaczenia sie wentylatora - tak przynajmniej sie to robi u mnie w 1.8

Kolego - patrzyles czy swiece maja wlasciwy kolorek? To tez sporo mowi
Aku to ja mu odłączyłem na całą noc. Na drugi dzień podłączyłem kleme, zapaliłem i chodził sobie na wolnych aż do załączenia wentylatora. Oczywiście nic nie było ruszane w tym czasie. Swiece też miałem sprawdzane, kolorek mają właściwy. Nie są zadymione ani czarne.



Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

Golf 1,6 AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: Morecus » czw maja 12, 2011 18:59

Przykro mi kolego - ale moja nader mala wiedza sie wyczerpala - pomoga napewno bardziej doswiadczeni koledzy - osobiscie stawial bym gdzies na uklad zaplonowy... ale tak jak mowie - to juz czyste przypuszczenia. albo czujniki temperatury? nie wiem naprawde



ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

Re: Golf 1,6 AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśni

Post autor: ziomecor72 » czw maja 12, 2011 19:07

Morecus pisze:Przykro mi kolego - ale moja nader mala wiedza sie wyczerpala - pomoga napewno bardziej doswiadczeni koledzy - osobiscie stawial bym gdzies na uklad zaplonowy... ale tak jak mowie - to juz czyste przypuszczenia. albo czujniki temperatury? nie wiem naprawde
Moj Golf jest wyjątkowy, w sensie negatywnym oczywiscie. Czujniki też miał pomierzone. Nawet pompe paliwa wymienialem i dalej to samo ;/ Dziwi mnie jedno, a mianowicie jak jechałem w trase ok 300 km w jedną strone to auto mi nie gaslo. Dopiero przedwczoraj jak w miescie pojezdzilem pare kilometrow i było bardzo cieplo na dworzu to mi zgasl chyba z pięc razy.



ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

Golf 1,6 AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: ziomecor72 » pt maja 13, 2011 05:14

Przeszukałem forum i znalazłem temat w którym koleś miał Felicie też z 1,6 AEE i miał identyczne problemy co ja. Tylko z tym, że mi w czasie jazdy potrafi zgasnąć, ale mi sie wydaje ze to nie ma nic wspolnego z pozostałym objawami. Problem w tym, ze ten koles juz nie ma konta na forum, bo ten temat to byl z 2008 roku ;/
Zauwazylem ostatnio, ze troche plynu chlodniczego mi ubywa. Pod korkiem czasem jest "maselko", ale to dlatego ze krotki dystans robie. Moze tak uszczelke pod glowica by wymienil? Koszta nie sa duze, bo ojciec by mi to zrobil, nawet glowice by mi splanowal jakby byla taka potrzeba.



ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

POMOCY! AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: ziomecor72 » sob maja 14, 2011 16:27

Wstawiam link do filmiku który nakrecilem jak silnik jest ciepły i po dodaniu gazu obroty lekko spadną (zatrzęsie budą) i idą do góry.
http://w449.wrzuta.pl/film/5eXKWDYq6eh/aee" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
PinguVanEx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 13:33
Lokalizacja: Wlkp

POMOCY! AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: PinguVanEx » sob maja 14, 2011 18:43

Tak z ciekawosci zapytam, kiedy byl wymieniany filtr paliwa ? :P
Chodzi jak by nie palil na jeden gar, a jak stan silniczka krokowego ?
Zaplon rozumiem jest na bank dobrze ustawiony skoro to robiles.
Na zimnym poprostu dostaje wieksza dawke paliwa poniewaz na ssaniu chodzi i dlatego dziala normalnie.


Golf III Tuned by Pingu -> viewtopic.php?f=88&t=324862" onclick="window.open(this.href);return false;

ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

POMOCY! AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: ziomecor72 » sob maja 14, 2011 20:06

filtr paliwa wymianiałem rok temu mniej więcej, 10 tys. mam przejechane na tym filtrze. Silniczek krokowy jest w przepustnicy, więc bym musial całą przepustnice wymieniać. Zapłon jest dobrze ustawiony. Mechanik mi coś wspominał, że na ciepłym czasami przepustnica za duzy kąt ma otwarcia. I tak się zastanawiam czy by nie kupić gdzieś uzywaną, bo faktycznie moze to byc wina przepustnicy...Jeszcze moze filtr paliwa wymienie. Dzięx za rady :-)



Awatar użytkownika
bastek016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: sob maja 19, 2007 18:47
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

POMOCY! AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: bastek016 » ndz maja 15, 2011 02:46

ojciec miał tak w octavi 1.6 AEE i pomogła jedynie wymiana przepustnicy , z tym że po wymianie przepustnicy były problemy z adaptacją mimo że przechodziła normalnie to auto dalej szarpało , dopiero po II godzinach męki któryś z mechaników wprowadził jeszcze raz nastawy i pomogło .



ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

POMOCY! AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: ziomecor72 » ndz maja 15, 2011 08:31

Być może i to przepustnica, bo jak się jedzie na małym gazie (bieg 1 i 2) to czuc pod noga jak pedał gazu tak pulsuje, odbija się od nogi. Jak już miałbym ja wymieniać to na oryginał VDO, koszt ok 600 zł ;/



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

POMOCY! AEE problemy: obroty telepanie silnikiem, gaśnięcie

Post autor: PAPAYOS » ndz maja 15, 2011 09:05

Z tego co kolego opisujesz, że wymieniłeś już wszystko, to zostaje wymiana tylko przepustnicy. Ja powiem ci tylko tyle, że ja wymieniłem prawie 2 lata temu na jakiś chiński zamiennik VIKA. Od tamtej pory jest ok. zrobiłem ponad 50 tyś i na razie wszystko przemawia, że jeszcze ten sezon pojeżdżę. :) A zapłaciłem za nią tylko 300 zł co jest 1/3 wartości VDO.


A powiedz mi taką rzecz, bo chwaliłeś się że wymieniałeś czujnik hala... Wymieniłeś tylko czujnik czy cały aparat zapłonowy? Bo ja kiedyś wymieniłem aparat zapłonowy i objawy były podobne, tj. na zimnym (na tzw ssaniu) ok potem cyrki.

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości