Problem z obrotami silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

-=Abaddon=-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 21:53
Lokalizacja: Zabrze

Problem z obrotami silnika

Post autor: -=Abaddon=- » śr lip 13, 2011 00:30

Witam wszystkich moja machina to Golf III GT Variant silnik 2,0 benzyna 115km silnik AGG

Problem polega na tym że od jakiegoś czasu mam problem z gasnącym samochodem wygląda to tak że podczas biegu jałowego można deptać pod 7tys obrotów i jak się puści nogę z gazu silnik wraca do normalnych obrotów 900-1000 nic się nie dzieję. Problem zaczyna się w czasie jazdy kiedy jadę i z jakiego kol wiek biegu wrzucę luz np kiedy już dojadę do skrzyżowania to samochód reaguje tak że obroty spadają do 400 albo jeszcze niżej i auto gaśnie. Zdarza się to na tyle często że już mnie to denerwuje dwukrotnie byłem na kompie i u elektryka i nic wszystko jest ok a auto dalej się tak zachowuje wszystkie przewody sprawdzone mam na myśli przewody które mają coś wspólnego z powietrzem przynajmniej mam taką nadzieję czy ktoś wie z was co to może być proszę o pomoc bo już nie wyrabiam.

Czujnik powietrza czy to co się znajduje przy filtrze powietrza też jest podobno ok wiecie co to może być dlaczego tak ma ten typ i dlaczego na jałowym jest dobrze a potem już nie ?



pitt47
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt gru 14, 2010 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Problem z obrotami silnika

Post autor: pitt47 » śr lip 13, 2011 08:12

Przyczyn może być kilka. A świece sprawdzałeś? Przewody podciśnienia dokładnie obejrzyj i kable WN. A kiedy wymieniałeś filtr paliwa i powietrza? To są takie podstawy bez sprawdzenia których dalej nie ma co sprawdzać. Nie wiem czy w tym silniku czyszczenie przepustnicy i silnika krokowego coś da, musisz to poszukać sobie na formu. Komputer nie zawsze wykaże nie wielkie spadki rezystencji poszczególnych czyjników więc radziłbym też się tym zająć. Jak to zrobić jest na forum.



Awatar użytkownika
owieczka
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 08:28
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Audi A3 8L
Silnik: AGR

Problem z obrotami silnika

Post autor: owieczka » śr lip 13, 2011 08:42

Kiedyś miałem coś takiego w Golfie III 1.4 60KM i wymieniłem pompę paliwa i problem znikł. Więc może warto sprawdzić...



stilu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 14:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Problem z obrotami silnika

Post autor: stilu » śr lip 13, 2011 08:50

grzeje sie normalnie do 90°C?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z obrotami silnika

Post autor: Paweł Marek » śr lip 13, 2011 09:10

-=Abaddon=-, upewnij sie wstępnie czy masz sprawne kable świece. Ale zdaje mi się że dotyka cię problem uszkodzenia zepołu nastawnik przepustnicy - TPS, nie każde uszkodzenie wychodzi na kompie. Niestety nie umiem ci poradzic nic innego jak próbe wymiany, ale niema gwarancji że to jest to, a cześć niestety jest droga. Przydałaby sie jakaś mozliwość podmiany na szrocie z zastrzezeniem zwrotu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

-=Abaddon=-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 21:53
Lokalizacja: Zabrze

Problem z obrotami silnika

Post autor: -=Abaddon=- » czw lip 14, 2011 00:54

Kable sprawne świece nowe filtry nowe czujnik przepływu powietrza przy filtrze dobry węże posprawdzane nie widać nic lekko uszkodzony waż odmy już zrobiono ale efektu nie ma dalej jest jak było.

TAK GRZEJE SIĘ NORMALNIE DO 90

I tak można sobie szukać do woli :( jest jakaś metoda żeby posprawdzać te czujniki w jakiś sposób czy jakiś nie fiksuje ?

Czy jak bedę odpinał wtyczki z czujnikami i będę jechał kawałek jak trafie na ten właściwy to może się uspokoić i w ten sposób wyłapać drania ?


Wymiana pompy paliwa ale tam coś jest jakiś czujnik czy chodzi i zapłon i czujnik hela hala czy jak mu tam :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości