1.4 AEX Odpala i zaraz gaśnie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Alexei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt maja 05, 2009 23:21
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

1.4 AEX Odpala i zaraz gaśnie

Post autor: Alexei » pt mar 30, 2012 19:56

Witam,

Problem polega na tym, że silnik odpala, ale zaraz po odpuszczeniu rozrusznika, gaśnie. Zdarza się to bardzo rzadko, ale strasznie denerwuje. Objaw pojawia się wyłącznie na ciepłym silniku, np. staję, tankuję paliwo, odpalam i kicha, muszę z 4 a nawet więcej razy kręcić. Dodam, że wciśnięcie pedału gazu nie pomaga, jak jest mocno wciśnięty takie obroty dostaje silnik zaraz po odpaleniu, dalsze trzymanie wciśniętego gazu nie powoduje żadnych zmian.
Nie wiem czy to problem elektryki czy zasilania paliwem.



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

1.4 AEX Odpala i zaraz gaśnie

Post autor: kamikadzol15 » pt mar 30, 2012 21:13

Zacznij od zresetowania komputera,zdejmij na 10-15 minut plusową klemę i obserwuj czy problem ustąpił. Jeśli to nic nie da to trzeba wyczyścić przepustnicę i szukać nieszczelności w dolocie (najczęściej nieszczelność pojawia się w podstawie wtrysku).


ObrazekObrazek

VolDan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob mar 17, 2012 23:38
Lokalizacja: Wrocław / Scream

1.4 AEX Odpala i zaraz gaśnie

Post autor: VolDan » pt mar 30, 2012 22:09

Kiedyś spotkałem sie z podobnym problemem ale w 1.8 GT i padniety był czujnik temperatury.


Fajerwera >> Misja: Przywrócić krążenie!! :) Wypełniona!! Czas na wizualne poprawy :D

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p5477844" onclick="window.open(this.href);return false; FAJERWERA :D

Alexei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt maja 05, 2009 23:21
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

1.4 AEX Odpala i zaraz gaśnie

Post autor: Alexei » ndz kwie 01, 2012 12:49

Dzięki za podpowiedzi, jak będzie się pojawiał objaw to spróbuję którąś z metod diagnozy.
Jednocześnie zachęcam do przedstawiania swoich doświadczeń z takim bądź podobnym zachowaniem silnika, które ktokolwiek miał z swoim 1.4 AEX.

Pozdrawiam,
Alexei



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

1.4 AEX Odpala i zaraz gaśnie

Post autor: kamikadzol15 » ndz kwie 01, 2012 12:58

Proponował bym jeszcze sprawdzenie czujnika halla.
P.S
Nie masz przypadkiem LPG?


ObrazekObrazek

Alexei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt maja 05, 2009 23:21
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

1.4 AEX Odpala i zaraz gaśnie

Post autor: Alexei » pn kwie 02, 2012 00:14

kamikadzol15,
Proponował bym jeszcze sprawdzenie czujnika halla.
Też mi to przez myśl przeszło, dzięki.

kamikadzol15,
Nie masz przypadkiem LPG?
Niet, mój AEX to czysta benzyna, nigdy LPG nie widział, żadnych tuningów również.

Jedyne mankamenty mi znane, które będę poprawiał w najbliższym czasie, to pompa oleju, chyba od ABD (ma większą zębatkę na pompie), oraz wyjechane regulatory hydrauliczne albo zawory, gdyż klekocze jak zwiększa obroty i po porządnym rozgrzaniu nie trzyma ciśnienia oleju na biegu jałowym. Nie kopci na niebiesko także myślę, że zawory będą w porządku, co?



Awatar użytkownika
aikon353
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn lis 19, 2012 19:19
Lokalizacja: Wałbrzych/Boguszów-Gorce
Kontakt:

Re: 1.4 AEX Odpala i zaraz gaśnie

Post autor: aikon353 » śr lis 09, 2016 23:25

Witam mam podobny problem. Ale wyglada to troche inaczej. Może postaram się opisać co i jak. Miałem zimno w aucie nie grzało. Obie rurki w nagrzewnicy gorąc. Więc rozebrałem schowek ect. Aby dostać się do klapki ciepło zimno. Wyjełem też radio co się okazało zbędnie. W baku miałem zero. I po zlozeniu schowka... Przy wkładaniu radia (nie fabryczne) radio się zaswiecilo jak zawsze (godzina). Dodam ze ostatnio przestał mi działac bzyczek (pozostawione swiatla otwarte drzwi) i przechodzę już do sedna. Wszystko zlozone odpalam i nagle radio nie działa. Bzyczek bzykał nawet przy zamknietych dzwiach po wlaczeniu swiateł ale juz mu przeszło pozostał inny problem. A mianowiecie: Po odpaleniu autko jak powinno skoczyc do 1000obr to skoczy nagle obroty spadają do 600 i znów do 1000 i spokój (obtymistyczna wersja wydarzeń). W najgorszym wypadku to poprostu nie chce odpalic kreci ect ale po odpuszczeniu rozrusznika (bez wzgledu na to jak dlugo bym go kręcił na raz) gaśnie. Za którymś razem odpala. Co to moze byc cos zepsułem?? Zwarcie?? Po wyjeciu radia nadal jest problem. I jak to jest ze bzyczek zaczol dzialac sam od siebie??. Przepraszam za błedy pisze z telefonu. Liczę na waszą pomoc.



szymekk69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 15, 2016 20:26

1.4 AEX Odpala i zaraz gaśnie

Post autor: szymekk69 » czw lis 10, 2016 23:42

kostka stacyjki do wymiany. Febi Bilstein - koszt 60zł jak dobrze pamiętam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości