Pasek rozrządu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lanc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 10:26
Lokalizacja: k/Sulechowa

Pasek rozrządu

Post autor: Lanc » wt sie 21, 2012 19:50

Pisałem już do paru sklepów internetowych z zapytaniem o pasek do mojego golfika i nikt nie potrafił mi pomóc.

Mam dokładaną klimatyzację przez poprzedniego właściciela i teraz nie wiadomo jaki ma tam być ten pasek, jak piszę że potrzebuję do 2.0 ADY + klima to pytają się o rozmiar albo nr... ani tego ani tego nie znam bo raz że zamontowany (auto co dzień jeździ do pracy) a dwa wytarte napisy i jestem w kropce.

Poza tym jakie polecacie firmy tej części? BOSCH, Continental czy inna jakaś? albo jeden grzyb?

Jeszcze jedno, trzeba wymieniać koniecznie napinacz i pompę wody? stare są (wydają się być) w porządku, chłodzenie dobre i nic nie piszczy/trzeszczy.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9225
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Pasek rozrządu

Post autor: wesol » wt sie 21, 2012 19:56

Rozumiem z echodzi o pasek PK do napedu osprzetu klimy. Powiem CI tak. Pozadny sklep ma na wyposazeniu taki fajny przyzad contitecha co sprawdzania pasków. Rodzja takiej miarki do dlugosci paska. Sciagniesz swój i juz wiesz jaki masz miec. Rozrzadu to chyba powinni wiedziec ale zawsze mozesz policzyc ilosc zebów.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Lanc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 10:26
Lokalizacja: k/Sulechowa

Pasek rozrządu

Post autor: Lanc » wt sie 21, 2012 20:49

:los2: swoj brak myślenia mogę wytłumaczyć 2gime dniem siedzenia w tym słońcu na dachu po 8h ale co tłumaczy "sklepikarzy" którzy nie potrafili mi powiedzieć że klima nie ma nic do paska rozrządu? heh....

Wracając do reszty pytań, napinacz też koniecznie trzeba wymienić? jest jakaś konkretna/sprawdzona/dobra marka pasków tak jak w przypadku termostatów Wahler?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Pasek rozrządu

Post autor: wojtas46 » śr sie 22, 2012 05:55

Lanc, paski są dobre Contitecha , rolki INA



Awatar użytkownika
Lanc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 10:26
Lokalizacja: k/Sulechowa

Pasek rozrządu

Post autor: Lanc » czw sie 23, 2012 20:35

Pasek zakupiony, teraz pytanko w razie w, czy silniki 2.0 115KM ADY są kolizyjne? :D



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pasek rozrządu

Post autor: Paweł Marek » pt sie 24, 2012 09:08

Lanc, na ten temat jest mało wiarygodnych informacji dlatego po prostu zadbaj o wymianę paska na czas. Ja mam podobny 2E zerwał mi sie raz klin na wale koło przekreciło sie o jakieś 60 stopni ale do kolizji nie doszło, natomiast był jeden pamiętam na forum opis o kolizji w dwulitrówce


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Voder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: pt sty 21, 2005 20:07
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Pasek rozrządu

Post autor: Voder » pt sie 24, 2012 21:21

Lanc pisze:czy silniki 2.0 115KM ADY są kolizyjne?
Są kolizyjne, robiłem ich kilka po zerwaniu paska, i tylko jeden miał szczęście w nieszczęściu, że tłoki nie dały buzi zaworom. Rozrząd jest tam tak prosty do wymiany, że nie ma co oszczędzać.



Awatar użytkownika
Lanc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 10:26
Lokalizacja: k/Sulechowa

Pasek rozrządu

Post autor: Lanc » sob sie 25, 2012 09:54

Oki doki, nigdy tego nie robiłem ale chyba dam rade :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości