Szarpie na zimnym, na ciepłym chodzi normalnie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

RocketPanda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 28, 2015 19:01

Szarpie na zimnym, na ciepłym chodzi normalnie

Post autor: RocketPanda » sob sty 02, 2016 23:46

Witam. W moim Golfie 2.0 2e benzyna + gaz 1.gen posiadam następujący problem. Silnik kiedy jest zimny bardzo ciężko odpala, niezależnie od tego czy to benzyna czy gaz. Po odpaleniu obroty silnika bardzo szarpią, nie raz silnik zgaśnie, chodzi tak jakby na 3 cylindry. Po osiągnięciu 80/90 stopni silnik zaczyna nagle pracować poprawnie, bardzo ładnie wchodzi na obroty i normalnie odpala. Tutaj na ciepłym minimalnie lepiej chodzi na gazie.

Wymieniłem już świece na NGK, przewody nie mają przebicia, a kopułka daje napięcie. Przepływomierz oraz obudowa filtra zostały wymienione na używane, gdyż stara obudowa była popękana, a przepływomierz miał rozwaloną klapkę.

Moje pytanie co może być przyczynną tego problemu? Czytałem że jedną z przyczyn może być nie sprawny czujnik temperatury wody, jeśli tak to gdzie go znajdę?

Pozdrawiam. :-)



Awatar użytkownika
DamianCU
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 900
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 13:13
Lokalizacja: Ośvwięcim, Przeciszóvw

Szarpie na zimnym, na ciepłym chodzi normalnie

Post autor: DamianCU » wt sty 05, 2016 13:30

Na obudowie cewki nie ma przebicia? Obudowa może być pęknięta.


Każdy jest Kimś [VW]
Pozdrawiam DamianCU
GTI: viewtopic.php?f=88&t=346397" onclick="window.open(this.href);return false;

RocketPanda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 28, 2015 19:01

Szarpie na zimnym, na ciepłym chodzi normalnie

Post autor: RocketPanda » wt sty 05, 2016 19:49

Obudowa cewki wygląda na szczelną. Po wymianie czujnika samochód jakby lepiej odpalił na zimnym silniku (za pierwszym razem po 3 dniach stania w garażu), lecz po chwili obroty znów szarpać, po złapaniu 70 stopni zaczął pracować normalnie.

Przejechałem się nim chwile i nagle zaczął łapać odcinkę przy 4 tys obrotów, na biegu jałowym normalnie wchodził na obroty. Stwierdziłem że to z powodu niskiego stanu gazu w zbiorniku i przełączyłem na pb co dało pozytywny rezultat. Lecz nie na długo, zaczął łapać odcinkę przy coraz niższych obrotach rzędu 1,5/2 tys, aż zgasł (na gazie i pb tak samo). Odpalał tylko na gazie i po chwili gasł, na paliwie nie zapalał.



kubucXD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 13:41

Szarpie na zimnym, na ciepłym chodzi normalnie

Post autor: kubucXD » wt sty 05, 2016 21:11

czujnik położenia wału



RocketPanda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 28, 2015 19:01

Szarpie na zimnym, na ciepłym chodzi normalnie

Post autor: RocketPanda » pt lut 05, 2016 18:24

Okazało się że nie ma ciśnienia na pierwszym cylindrze i głowica jest do naprawy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości