Problem z temperaturą.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lebiediew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 19:05

Problem z temperaturą.

Post autor: lebiediew » czw lip 07, 2016 21:52

Potrzebuję porady. Mam golfa 3 1.6. Gdy jadę w trasie, to mam max 75 stopni na chłodnicy. Gdy stanę, to nawet czasem po 2 minutach temperatura rośnie do 100. Wentylator załącza się tak przy około 92 stopniach. Termostat wymieniłem na Wahlera, to trochę więcej jest w trasie, bo z 70 zrobiło się aż 75. Czujniki wymieniałem, dalej takie same temperatury. Płynu nie ubywa, nie bulgocze w zbiorniczku. W innych samochodach jak widzę to temperatura robocza wynosi strict 90 i można jeździć, stać i tyle jest. Czytałem trochę o tym, ale dalej nie wiem co robić. Prawdopodobnie od tego są ślady oleju spod tych 3 uszczelek korka na pokrywie zaworów, oraz widziałem też olej tej puszcze nad wtryskiem co idzie to filtra powietrza. Pompa wody wymieniana wraz z rozrządem 6tyś. km temu. Miał ktoś podobny przypadek? Myślę nad wymianą chłodnicy, ale czy to pomoże? możliwe jest aby gumowe rury były zapchane? Oba węże są gorące w momencie załączenia wentylatora, czyli termostat działa. Ten wentylator nie powinien się uruchamiać później, np. koło 100? Co nie zmienia faktu, że nie powinno być wcale takich skoków. Nawiew działa bez zarzutu, kilka km grzeje mocno, jak włączę zimne powietrze jest zimne. Nie chcę się pchać w niepotrzebne koszta, jeśli może to nie być to. Silnik ABU.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości