1.6 ABU raz na 20 razy odpali na benzynie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dusiek98
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 20, 2018 12:24
Auto: Volkswagen Golf

1.6 ABU raz na 20 razy odpali na benzynie

Post autor: Dusiek98 » wt lut 20, 2018 12:49

Witam wszystkich :bajer:
Na początku przedstawię pacjenta jest to golf 3 1.6 ABU 75KM z instalacją LPG (ma ona już 12lat), auto urodziło się na początku czerwca 1994r. Mam już je 2 lata i wcześniej nie sprawiało większych problemów do teraz :-x
Problemy zaczęły się na ostatnim przeglądzie gdy brakło skali przy pomiarze emisji spalin, auto cały czas nagrzewało się do max 70 stopni więc pomyślałem że może czujnik temperatury, od razu go kupiłem wymieniłem i przy wymianie popatrzyłem jak wygląda instalacja elektryczna itd. zobaczyłem że przewody od sondy fachowcy od gazu źle zabezpieczyli gdy sobie jej sygnał brali i luty już były w złym stanie. Więc również poprawiłem tą instalacje i golfik miał już emisje na poziomie 0,4 jak i również trzymał te 90 stopni :D
Od około dwóch miesięcy miał również problem z odpaleniem na benzynie zaraz po zgaszeniu silnika (na LPG zapał od strzała) jak postał chwilę to odpalał również na benzynie.
Sytuacja zmieniła się w niedziele gdy chcąc pojechać do kumpli nie odpalił pomimo tego że stał cały dzień jak nie więcej. Po dłuższym kręceniu silnikiem od razu ustawionym paliwem na LPG (było trochę zimno w garażu więc mu to zajęło) odpalił :-) dałem mu się trochę zagrzać żeby w "razie wu" znów odpalił na gazie. Przełączając go podczas pracy silnika z LPG na PB czasami normalnie się przełącza a czasami nie. Również raz na wiele prób odpali na benzynie, ale z reguły kończy się to na tym że odpali na dosłownie sekundę i gaśnie. Więc sytuacja jest kiepska bo chyba najgorsze rzeczy do naprawy to takie które raz działają a raz nie :banghead:
Z tego co ostatnio wymieniłem to:
- Świece takie jakie są chyba zalecane NGK BUR6ET
- Filtr paliwa
- Termostat
- Czujnik temperatury
Sprawdziłem czy pompa paliwa daje paliwo i przynajmniej podczas sprawdzania podaje...
Powoli tracę już pomysły co może być nie tak więc mam nadzieje że pomożecie :grin:



Dusiek98
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 20, 2018 12:24
Auto: Volkswagen Golf

1.6 ABU raz na 20 razy odpali na benzynie

Post autor: Dusiek98 » wt lut 20, 2018 17:42

Pojechałem w końcu do mechanika i prawdopodobnie pompa paliwa daje paliwo ale za małe bo jak psiknal w odlot golf odpalił na benzynie bez problemu. Pisze dla potomnych.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości