Problem z odpaleniem silnika rano i po deszczu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Abeszede
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 12, 2020 11:02

Problem z odpaleniem silnika rano i po deszczu

Post autor: Abeszede » pt cze 12, 2020 11:28

Cześć!
Od grudnia posiadam Golfa 3 z silnikiem 1.8, 55kW z 96 roku (benzyna+ lpg). Od razu chciałam zaznaczyć, że to mój pierwszy samochód i sama nie znam się na tym, dopiero wszystkiego się uczę, więc proszę o wyrozumiałość :)
Samochodem na początku jeździł mój brat i nie miał żadnych problemów. W marcu wymieniłam akumulator bo stary padł i przez pewien czas wszystko było ok. Nieco później pojawiły się problemy z odpalaniem- trzeba było długo kręcić zanim silnik się odpalił, niezależnie od warunków na dworze. Zazwyczaj pomagało dodanie gazu.
W maju golf został oddany do mechanika żeby poprawił blacharkę, miał też ogarnąć różne drobne rzeczy i ogólnie przygotować go przed latem. O ile blachę zrobił ładnie, to reszty chyba nie ruszył.
Rano chcąc odpalić samochód pojawiają się takie problemy jak:
-po przekręceniu kluczyka słychać "tudu tudu" ale nie dochodzi do zapłonu
-po przekręceniu kluczyka samochód się odpala, ale jak puszczę kluczyk (przestanę kręcić) to od razu gaśnie
-nie dochodzi do zapłonu i nawet nie rusza się wskazówka obrotomierza
W tych przypadkach nie pomaga dodawanie gazu/ bardzo długie kręcenie.
Golf odpala tylko i wyłącznie jak na dworze jest ciepło (ok godziny 10 i później). Po deszczu w ogóle nie chce się odpalać, tak samo rano jak jest chłodniej. Np. z trudem odpalam go po 15min walki o 7 jak jadę do pracy, ale jak wracam o 16 to odpala od strzała.
Jak odpali to jeździ fajnie, nie pada na skrzyżowaniach, ale na początku (przed rozgrzaniem silnika) muszę trochę mocniej gazować żeby się rozbudził.
Silnik zawsze gaszę i odpalam na benzynie, lpg odpalam po chwili jak pochodzi 2-3min (mam odpalanie manualne, taka kostka przy przycisku klimatyzacji).

Co sprawdzałam:
-świece, wyczyszczone i włożone z powrotem- samochód odpalił, bo było ciepło
-filtr powietrza był niedawno wymieniony, czysty
-olej, płyn do chłodnicy na ok poziomie
-co było na wierzchu pod maską to lekko podociskałam, ale to też delikatnie i tylko to do czego był dostęp

Znalazłam podobne tematy, jednak nie rozwiązują one mojego problemu ;_;
co mogę samodzielnie sprawdzić, zanim oddam samochód do naprawy? A może koszt naprawy będzie zbyt duży i lepiej zezłomować golfa?

Nie mam dostępu do garażu i zbyt dużego arsenału narzędzi, więc ewentualnie proszę pisać pełnymi nazwami, żeby mogła się zaopatrzyć :)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Problem z odpaleniem silnika rano i po deszczu

Post autor: marcin7x5 » pt cze 12, 2020 16:38

Skoro gaśnie tuż po odpuszczeniu kluczyka z pozycji rozruchu to może kostkę stacyjki trzeba sprawdzić.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Problem z odpaleniem silnika rano i po deszczu

Post autor: grg474 » ndz cze 14, 2020 08:47

problem, który opisujesz jest charakterystyczny dla... zbyt dużej dawki powietrza w stosunku do paliwa. Jeśli mam rację to możesz zrobić prostą próbę - jak otworzysz maskę to widzisz wlot powietrza nałożony na monowtrysk - tu posiłkuję się zdjęciem silnika 1,6 ale podobnie to wygląda https://i.imged.pl/vw-golf-iii-1-6-75km-monowtrysk.jpg - http://obrazki.elektroda.net/92_1268080770.jpg. On jest przykręcony do kolektora poprzez podstawę - ta podstawa - metalowo-gumowa potrafi pęknąć - jak pociagniesz lekko za filtr do przodu to od strony grodzi(kabiny) robi się szczelina . Jeśli zrobi się szczelina to podstawa jest do wymiany, na zimny silniku jak jest ta szczelina to właśnie silnik ma problem z rozruchem. https://forum.vw-passat.pl/uploads/mont ... 7767a5.JPG - nr 33 na rysunku przykręcony śrubką nr 35


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Abeszede
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 12, 2020 11:02

Re: Problem z odpaleniem silnika rano i po deszczu

Post autor: Abeszede » pn cze 15, 2020 20:10

grg474 pisze:
ndz cze 14, 2020 08:47
problem, który opisujesz jest charakterystyczny dla... zbyt dużej dawki powietrza w stosunku do paliwa. Jeśli mam rację to możesz zrobić prostą próbę - jak otworzysz maskę to widzisz wlot powietrza nałożony na monowtrysk - tu posiłkuję się zdjęciem silnika 1,6 ale podobnie to wygląda https://i.imged.pl/vw-golf-iii-1-6-75km-monowtrysk.jpg - http://obrazki.elektroda.net/92_1268080770.jpg. On jest przykręcony do kolektora poprzez podstawę - ta podstawa - metalowo-gumowa potrafi pęknąć - jak pociagniesz lekko za filtr do przodu to od strony grodzi(kabiny) robi się szczelina . Jeśli zrobi się szczelina to podstawa jest do wymiany, na zimny silniku jak jest ta szczelina to właśnie silnik ma problem z rozruchem. https://forum.vw-passat.pl/uploads/mont ... 7767a5.JPG - nr 33 na rysunku przykręcony śrubką nr 35
Sprawdziłam, żadna szczelina się nie tworzy. Dzisiaj rano golf kręcił, kręcił i nie mógł odpalić, przy drugim podejściu przygazowałam jak zaczęły spadać obroty i ładnie ruszył, obroty trzymały się na 900 podczas postoju.
W weekend zerknął na niego kolega, ale mówił, że ani nie było śladów zamoknięcia ani widocznych od góry luzów, jedynie trochę liści przy tym plastiku odprowadzającym wodę.

Czy takie problemy z zapłonem mogą mieć jakiś związek ze świecami? Jakiś czas temu były problemy z odpaleniem (nic nie pomagało) i po wykręceniu i wkręceniu przetartych świec problem zniknął na 2 dni. Dodam, że świece nie wyglądają na zużyte ani nie były zabrudzone poza samym dołem- w takiej ilości, że lekkie przetarcie chusteczką czyściło 90% zabrudzeń



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Problem z odpaleniem silnika rano i po deszczu

Post autor: grg474 » pn cze 15, 2020 21:50

ze świecami albo z przewodami - może jak wyczyściłaś świece to przewody były lepiej dociśnięte. Chociaż objawy naprawdę wskazują na za dużą dawkę powietrza. Tak nieśmiało zapytam - skąd jesteś? Może któryś forumowicz by zerknął na ten silnik


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Abeszede
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 12, 2020 11:02

Re: Problem z odpaleniem silnika rano i po deszczu

Post autor: Abeszede » ndz cze 21, 2020 14:29

grg474 pisze:
pn cze 15, 2020 21:50
ze świecami albo z przewodami - może jak wyczyściłaś świece to przewody były lepiej dociśnięte. Chociaż objawy naprawdę wskazują na za dużą dawkę powietrza. Tak nieśmiało zapytam - skąd jesteś? Może któryś forumowicz by zerknął na ten silnik
Wybacz za długie odpisywanie - poprzedni post mi się nie wysłał.
Przez cały tydzień golfik jeździł ładnie- odpalał za drugim razem, gdy go przygazowałam. Przez 2 dni strasznie lało, ale jak wracałam z pracy to w deszczu też odpalił. Wczoraj lekko kropiło, chciałam pojechać do sklepu- nie odpalił. Dzisiaj ciepło, ale lekko wilgotno, nie pada- również nie odpalił.
Poprzeglądałam przewody, wyglądają na w miarę nowe. Te kopułki co idą na świece przeczyściłam, bo były lekko brązowawe od środka. Kable podociskałam.
Same świece wyglądają tak jak na zdjęciu- z czego dwie najbardziej na lewo są dużo czystsze od tych na prawo. Jak wyjęłam prawe świece to w tym otworze również są ślady benzyny .
Po przetarciu i wkręceniu świec samochód jakby na moment załapał i chciał się odpalić, ale po sekundzie znowu było tylko kręcenie.
Najgorsze jest to, że nie mam nawet jak dojechać do mechanika żeby go ogarnął :(
Obrazek
Obrazek
To czarne na bolcu przy "łapkach" to nie cień, tylko ślad po przygrzaniu?

Co do lokalizacji- Częstochowa



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Problem z odpaleniem silnika rano i po deszczu

Post autor: grg474 » ndz cze 21, 2020 14:38

to jeszcze sprawdź jedno. Przewody od świec wpięte są w kopułkę. Kopułka jest na 2 zapinki. Odepnij ją i zajrzyj do środka:
1. czy nie ma wewnątrz wilgoci oraz jak wygląda miejsce wpięcia przewodów
Obrazek
2. czy nie są wytarte/wypalone styki - tak wygląda komplet
https://allegro.pl/oferta/vw-golf-iii-3 ... 7262789857
3. Tam gdzie była założona kopułka zobaczysz palec rozdzielacza - jego też należy obejrzeć.
Obrazek

tu masz opis wymiany - montażu, co byś to zrobiła dobrze https://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=264564


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Abeszede
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 12, 2020 11:02

Re: Problem z odpaleniem silnika rano i po deszczu

Post autor: Abeszede » pn cze 29, 2020 16:31

Wymieniłam świece, kopułkę + palec i kable. Samochód jak jest ciepło odpala od strzała. Dzisiaj spadł deszcz i musiałam kręcić 2 razy. Kończą mi się już pomysły i szczerze nie wiem, czy jest sens jeszcze w niego ładować, czy pojeździć ile da radę i złomować ;/



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Problem z odpaleniem silnika rano i po deszczu

Post autor: grg474 » pn cze 29, 2020 20:23

to może być pierdółka a nie koszty. Potrzeba żeby ktoś to obejrzał. Szkoda, że tak daleko


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3224
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem silnika rano i po deszczu

Post autor: maj0nez » pn cze 29, 2020 23:30

Dużo rzeczy było poruszone ale czy ktoś wspomniał o cewce zapłonowej?


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Abeszede
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 12, 2020 11:02

Re: Problem z odpaleniem silnika rano i po deszczu

Post autor: Abeszede » sob lip 18, 2020 18:21

Wracam z aktualizacją.
Aktualnie czy deszcz czy ciepło, golf odpala po drugim przekręceniu kluczyka (za pierwszym razem tylko kręci, drugi odpala normalnie).
Po wakacjach dam go do mechanika żeby wszystko dokładnie zobaczył przed zimą- powinien rozwiązać problem.
Dziękuję za pomoc :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości