problem Pomocy Trzęsie silnikiem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

xxxADI22xxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 20:28

problem Pomocy Trzęsie silnikiem

Post autor: xxxADI22xxx » ndz maja 08, 2011 14:38

Witam mam golfa mk4 1.6 8vbenzyna szarpie mi silnikiem na wolnych obrotach obroty nie chca spac do 800tyś sonda była wymieniona 9i przepustnica i dalej to samo a jak byłem na kompie to wyskoczył mi bład zwarcie plusa na biegu jałowym bład sporadyczny zwarcie do masy pomóżcie



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8833
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: problem Pomocy Trzęsie silnikiem

Post autor: marcin7x5 » pn maja 09, 2011 10:31

xxxADI22xxx pisze: sonda była wymieniona 9i przepustnica i dalej to samo a jak byłem na kompie to wyskoczył mi bład zwarcie plusa na biegu jałowym bład sporadyczny zwarcie do masy pomóżcie
To może wina tkwi w wiązce elektrycznej idącej do przepustnicy.



Awatar użytkownika
rezystor22
VWieśniak
VWieśniak
Posty: 68
Rejestracja: ndz cze 27, 2010 18:20
Lokalizacja: Kalish
Kontakt:

problem Pomocy Trzęsie silnikiem

Post autor: rezystor22 » wt maja 10, 2011 10:31

Szarpie tylko na wolnych obrotach? mi tez szarpie/przerywa na wolnych tylko i jak jest zimny - jak jest ciepły już jest ok. Wyczytałem że przyczyną mogą być uszczelki na kolektorze ssącym. Mam zamiar je wymienić i zobaczę czy coś się zmieni.


Pająk - najlepszy przyjaciel elektronika.

xxxADI22xxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 20:28

Re: problem Pomocy Trzęsie silnikiem

Post autor: xxxADI22xxx » śr maja 11, 2011 00:07

No własnie tak sie dzieje i tak pyrka obroty tak trzymaja sie tak około 9tyś daj znac co i jak pozdrawiam



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

problem Pomocy Trzęsie silnikiem

Post autor: feniks » śr maja 11, 2011 07:11

xxxADI22xxx pisze:około 9tyś
chyba 900 :bajer:
podaj dokładnie kod błędu i profilaktycznie przeczyść styki przy przepustnicy :bigok:


Obrazek

xxxADI22xxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 20:28

problem Pomocy Trzęsie silnikiem

Post autor: xxxADI22xxx » śr maja 11, 2011 09:50

900 no własnie dzis podepne pod kompa to napisze dokładnie jaki



xxxADI22xxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 20:28

problem Pomocy Trzęsie silnikiem

Post autor: xxxADI22xxx » czw maja 12, 2011 10:54

nie ma juz żadnych błędów ale dalej trzesie



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

problem Pomocy Trzęsie silnikiem

Post autor: feniks » czw maja 12, 2011 11:00

sprawdź czy czasem nie łapie Ci lewego powietrza: harmonijką od wlewu oleju do rury dolotu, jak i całą rurę dolotu sprawdź


Obrazek

xxxADI22xxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 20:28

problem Pomocy Trzęsie silnikiem

Post autor: xxxADI22xxx » pt maja 13, 2011 20:08

nie jednak tam jest wszystko okej ktos mi mowiłe ze moze to byc czujnik temperatury zewnetrznej



Awatar użytkownika
rezystor22
VWieśniak
VWieśniak
Posty: 68
Rejestracja: ndz cze 27, 2010 18:20
Lokalizacja: Kalish
Kontakt:

problem Pomocy Trzęsie silnikiem

Post autor: rezystor22 » wt lip 26, 2011 16:51

Co do tego trzęsienia silnikiem to tak jak pisałem wcześniej miałem wymienić uszczelki na kol. ssącym.
Po odkręceniu kolektora(trzeba uważać żeby piach nie poleciał na zawory) uszczelki były już mocno 'sprasowane', założyłem 4 nowe (koszt jednej to jakoś 12 zł ). Sprawdziłem też świece przy okazji i okazało się że jedna była bardzo słabo zakręcona....ręką ją odkręciłem :banghead: . Ale co dziwne bo sprawdzałem jeszcze na założonym kolektorze i wszystkie świece zdawało mi się że dobrze siedzą. No ale co.. świecę dokręciłem,resztę sprawdziłem, złożyłem wszystko i jeszcze przy okazji wyczyściłem sobie przepustnice. I problem ustał :pub:
Silnik teraz jak jest zimny chodzi tak samo jak jest ciepły, zero jakiś przerywań i trzęsienia; nie wiem czy to przez tą świece czy przez te uszczelki ale raczej jedno i drugie po trochu... Grunt że pomogło :bigok:

A więc polecam sprawdzić na początku czy świece dobrze siedzą(zdjąć fajkę i sprawdzić) oraz polecam wymienić uszczelki kolektora ssącego(nowa uszczelka była o ~1,23 mm szersza od starej, a więc widać jak stara była już ściśnięta) Koszt zabiegu to 48 zł + 2 piwa + 2h kręcenia.

Tak poza tematem to musi być ta mała rurka co idzie od wlewu oleju do rury powietrza?? (silnik AKL); przez nią miałem zasyfioną olejem przepustnice i w ogóle kolektor też jakiś taki w oleju był...


Pająk - najlepszy przyjaciel elektronika.

Awatar użytkownika
Czechowski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn gru 27, 2010 16:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

problem Pomocy Trzęsie silnikiem

Post autor: Czechowski » pt wrz 02, 2011 21:46

Witam chciałbym się podłączyć do tematu. Mam ten sam problem w moim Golfie 1.8T 20V AGU mam ten sam problem to jest na wolnych obrotach nieważne czy autko ciepłe czy zimne obroty skaczą mi w zakresie 700-1000 ale raczej stara się utrzymywać przy 900 sporadycznie spadnie do 700 zaczyna szarpać i idzie w górę do 1000 utrzymując się przy 900 jakiś czas i tak na zmianę. Pierwsze co mi nasunęło mi się na myśl to przepustnica, wtryski. Ale moja mama 10 lat temu miała podobny lub ten sam objaw w swojej maździe 121 i okazało się, że silnik był do remontu, gubił kompresje, ale mocy mi nie ubywa autko świetnie się zbiera, dobrze przyspiesza,m nawet dość długo potrafi trzymać te 900 oborotów i jest ok ale sporadycznie spadają i wtedy szarpnięcie czuć. Samochód mam od niedawna sprowadziłem go na własną rękę z Włoch za pośrednictwem handlarza. Chciałem się tylko upewnić czy to przypadkiem nie jest kompresja. Bo jeli wina leży po stronie elektryki lub gdzieś jakieś, zasyfienie przepustnicy, stara uszczelka przepuszcza to kamień z serca. Jeszcze pragnę nadmienić, że mam stożkowy filtr powietrza podobno ciężko jest wyregulować na nim obroty ale jednak logika jakoś podpowiada mi, że filtr nie ma z tym nic wspólnego. Za wszelkie rady byłbym wdzięczny
Edit
Właśnie sobie przypomniałem
Mam parę błędów na komputerze do usunięcia w środę będę miał to robione


Obrazek
był->Golf MK3 1.6 75 KM ABU 1994 Jest -> Golf MK4 1.8T 20V 150 KM AGU -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=419491" onclick="window.open(this.href);return false;

xxxADI22xxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 20:28

problem Pomocy Trzęsie silnikiem

Post autor: xxxADI22xxx » pn wrz 05, 2011 06:58

Rezystor mam pytanie do Ciebie .Ja własnie tez mam olej na kolektorze i wydaje mi sie ze ubywa czy jak wymieniłes uszczelki to problem przestał?



Awatar użytkownika
rezystor22
VWieśniak
VWieśniak
Posty: 68
Rejestracja: ndz cze 27, 2010 18:20
Lokalizacja: Kalish
Kontakt:

problem Pomocy Trzęsie silnikiem

Post autor: rezystor22 » śr wrz 07, 2011 18:01

Kolego xxxADI22xxx u mnie nie było oleju na kolektorze, silnik mam suchutki (całe szczęście). Jedynie jak zdjąłem rurę dolotu powietrza z przepustnicy, odkręciłem przepustnice to kolektor wewnątrz jest 'mokry' od oleju za co winie tą mała rurkę co idzie od korka wlewu oleju do rury powietrza.

A jak masz olej na kolektorze to pewnie klawiatura ci się poci, wymień tą uszczelkę... a masz ulane punktowo czy całe dookoła jest ulane?

Co do pobierania oleju to z tego co wiem to norma tak dolać +1 litr od wymiany do wymiany. Wiem to po sobie, a silnik chodzi dobrze i nie kopci ani nic...


Pająk - najlepszy przyjaciel elektronika.

xxxADI22xxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 20:28

problem Pomocy Trzęsie silnikiem

Post autor: xxxADI22xxx » czw wrz 08, 2011 12:01

a tą rułe z dolotru co idzie do filtra powietrza tu zaraz prz przepustnicy miałes troche z oleju bo ja tak?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości