Silnik przerywa, szarpie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

atosss007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr cze 16, 2010 17:42
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Silnik przerywa, szarpie

Post autor: atosss007 » pt lut 01, 2013 02:23

Witam. Od dłuższego czasu ma problem z moim golfem 4. Silnik 1.8T AGU. Przebieg 91000 km. Silnik przerywa. Na początku zdarzało się to czasem. Po prostu na chwilkę jak by ktoś ściągał kabel ze świecy. Z dnia na dzień było gorzej. Przerywał na dłużej i częściej. Nie ma znaczenia czy silnik jest ciepły czy zimny. Nie mają znaczenia obroty. I przy 1,5 RPM i przy 5 RPM można się spodziewać w każdej chwili. Jedyne co zauważyłem to gorzej jest poniżej 0 stopni. W pewnej chwili doszło do tego że zaczęły przerywać dwa cylindry i wtedy auto traciło połowę mocy. Wymieniłem świece oraz cewki zapłonowe. Jest lepiej, ale wydaje mi się że to bardziej ze względu na ocieplenie. Pomimo wymiany świec i cewek potrafi przerwać tak jak na początku. Na chwilę. Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną ? Dodam jeszcze że chwile po tym gdy zaczęło się tak dziać poluzował mi się wydech przy kolektorze. Pojawił się hałas. Dokręciłem te dwie śruby od góry i przestał hałasować. Jednak nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Piszę na wszelki wypadek. Nie sprawdzałem sondy i podłączenia jej, gdyż nie mam możliwości wjechania na żaden kanał. Czy tam może tkwić przyczyna ? proszę o poradę :bigok:



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Silnik przerywa, szarpie

Post autor: wojtas46 » pt lut 01, 2013 06:36

atosss007, może to być moduł zapłonowy , objawy typowe dla niego . W momencie gdy przerywa poruszj wtyczkami przy nim , znajduje się on za obudową filtra powietrza



atosss007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr cze 16, 2010 17:42
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Silnik przerywa, szarpie

Post autor: atosss007 » pt lut 01, 2013 12:35

Tak wiem o którym mowa. Nawet się zastanawiałem czy jego nie wymienić w pierwszej kolejności, ale świece były dość stare więc od nich zacząłem. Tu gdzie mieszkam kosztuje 1500 złotych i jakoś mi się nie uśmiecha go tu kupować. Do Polski mam 2000 km i zastanawiam się czy po prostu nie wysłać go z PL. Dzięki za poradę. Jak znów zacznie szarpać to się mu przyjrzę. Czy ewentualne ruchy wtyczkami mogą dać odczuwalną różnicę ? :pub:



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Silnik przerywa, szarpie

Post autor: wojtas46 » pt lut 01, 2013 16:55

atosss007, u mnie to pomaga



atosss007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr cze 16, 2010 17:42
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Silnik przerywa, szarpie

Post autor: atosss007 » pt lut 01, 2013 18:05

Dzięki za pomoc. Dzisiaj trochę pojeździłem i objawów żadnych. Jakby w ogóle problemu nie było. Fakt że wczoraj ściągałem te wtyczki. Może to coś pomogło, chociaż styki wyglądają na fabryczne. W każdym razie profilaktycznie wymienię to ustrojstwo jak przyjadę do PL :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości