szarpiący silnik

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dark_l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 27, 2013 23:27

szarpiący silnik

Post autor: dark_l » sob mar 02, 2013 22:55

Witam
Mam problem z autkiem taki, że jak silnik jest zimny (1.6 SR AKL) to strasznie szarpie, po rozgrzaniu problem ustępuje, ale...
wskazania temp na desce po przejechaniu np 60 czy 120 km nie różnią się niczym, tzn wskazówka temp płynu chłodzącego stoi w miejscu.
VAG pokazuje usterkę czujnika G2 i tu mam kilka pytań:
1. Czy czujnik w moim silniku jest umiejscowiony jak na zdjęciu: http://www.tinypic.pl/rfy32xdlybee" onclick="window.open(this.href);return false;
2. Czy wymiana czujnika może pomóc w tym, że silnik przestanie "szarpać" ?
3. Czy na szarpanie silnika w moim przypadku mogą mieć wpływ np. uszkodzony termostat, lub uszkodzony filtr paliwa?
Dodam jeszcze że mam zainstalowaną instalację LPG, której praktycznie nie używam, gdyż podczas ostatniej wizyty u "gazownika"
w Chojnicach, tam gdzie była zakładana instalacja LPG (wyjazd na Tucholę nie polecam) została wymieniona listwa wtryskowa ,
i jak przełączam na gaz to na zewnątrz strasznie tym gazem śmierdzi (gdzieś się ulatnia) w środku autka nie czuć nic,
a że do Chojnic mam 70km, nie chce mi się z reklamacją jeździć, bo i tak czymś się tam wykpią.

Macie jakieś pomysły?



Awatar użytkownika
forevwers
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:53
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

szarpiący silnik

Post autor: forevwers » sob mar 02, 2013 23:00

1. tak to jest ten czujnik.
2.tak pomoze poniewaz ten czujnik odpowiada za ssanie automatyczne.
3. tertmostat nie ma wplywu na szarpanie, natomiast filtr paliwa jak najbardziej tak. sam wlasnie wczoraj wymienialem u siebie filtr bo jak sie okazalo byl jeszcze oryginalny i on byl u mnie przyczyna szarpania ale ja mialem problem i na rozgranym silniku.

jednym slowem, wymien czujnik i szarpanie ustanie.


Obrazek

Awatar użytkownika
luki010
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw sty 05, 2012 22:57
Lokalizacja: TBU

Re: szarpiący silnik

Post autor: luki010 » sob mar 02, 2013 23:25

co do instalacji gazowej weź może sobie załatw miernik i popatrz nieszczelność ponieważ może przy zakładaniu nowej listwy nie złożyli dobrze. wina powinna leżeć po stronie przewodów może któryś uszkodzony bo jeśli nowa listwa i tam znajdują się wszystkie uszczelki to nie ma takiej opcji zeby ulatniał się przez nią gaz.

A jaka listwa wtrysków ??



dark_l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 27, 2013 23:27

szarpiący silnik

Post autor: dark_l » sob mar 02, 2013 23:43

Ad forevwers: dzięki za odp. chyba wszystko jasne, tylko ze jak otworzyłem przednią klapę to za cholerę nie mogłem
zlokalizować tego czujnika ( ale tylko zerknąłem, teraz poszperam lepiej)

Ad luki010: jestem informatykiem, mechanik ze mnie marny, nie wiem jaki miernik i nie wiem jakich przewodów szczelność sprawdzać,
nie ufam mechanikom - uważam, że wszyscy chcą tylko ze mnie kasę zedrzeć, a pomóc nie potrafią, więc odpuściłem sobie gaz
(chociaż wiem że jazda na LPG jest dużo tańsza), jeżdżę na benzynie, tylko to szarpanie mnie niepokoi, wymienię czujnik G2,
to chyba będę umiał zrobić i wtedy zobaczymy :)



Awatar użytkownika
forevwers
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:53
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

szarpiący silnik

Post autor: forevwers » sob mar 02, 2013 23:57

sciagnij oslone silnika i go dopiero zobaczysz. musisz uwazac na wtyczke bo ciezko jest ja sciagnac z cczujnika. no i pierwsze co to wymieniaj czujnik na zimnym silniku (zeby sie nie popazyc ) i najpierw odkrec korek od zbiorniczka wyrownawczego.


Obrazek

dark_l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 27, 2013 23:27

szarpiący silnik

Post autor: dark_l » czw mar 07, 2013 20:21

czujnik wymieniony i wszystko gra, nie szarpie, temp na desce w normie
dzięki za pomoc :)



dark_l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 27, 2013 23:27

szarpiący silnik

Post autor: dark_l » pn mar 25, 2013 20:20

Witam

no i problem powrócił, wczoraj po przejechaniu, ok 60km (trasa) wskaźnik temp na desce prawie nie drgnął, jak wjechałem do miasta, a tam co chwila czerwone i inne krótkie postoje, to wskazówka trochę się podniosła, dopiero jak się zatrzymałem na kilka minut i silnik ciągle chodził to pokazało trochę ponad 90 stopni. Dziś na VAG'u znowu wyskoczyło:

Faults Found:
01039 - Coolant Temperature Sensor (G2)
64-10 - Not Currently Testable - Intermittent

a przecież czujnik wymieniłem, styki na kostce tez sprawdziłem i wyglądają w porządku, co może być nie tak?



Awatar użytkownika
luki010
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw sty 05, 2012 22:57
Lokalizacja: TBU

Re: szarpiący silnik

Post autor: luki010 » wt mar 26, 2013 16:18

A na jaki czujnik wymieniłeś oryginalny czy jakaś podróbka ? Jeśli zamiennik to wymień na oryginał chińszczyzna pada szybko.

Jakiego koloru kostka jest od czujnika?



dark_l
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 27, 2013 23:27

szarpiący silnik

Post autor: dark_l » śr mar 27, 2013 23:32

Czujnik mam taki:
http://oi50.tinypic.com/2ufrn5v.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

a kostka do czujnika jest czarna

Czy możliwe jest, że padł termostat?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

szarpiący silnik

Post autor: marcin7x5 » czw mar 28, 2013 13:17

Kup czujnik ori. Wiele razy jest o tym pisane na forum. To, że masz logo vw i oooo to nie znaczy że jest ori. Jakby ci padal termostat to miałbyś oba węże od chłodnicy w podobnej temp.



Awatar użytkownika
forevwers
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:53
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Odp: szarpiący silnik

Post autor: forevwers » czw mar 28, 2013 13:21

ja kupuje aps-a czujniki i nie ma z nimi problemow.

Wysłane z mojego GT-I8160


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości