1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ssebba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 21:48
Lokalizacja: Lubaczów

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: ssebba » śr maja 08, 2013 14:46

Witam mam problem z moim golfem 1.6 akl. Auto samo gaśnie na biegu jałowym, np gdy stoję na światłach i później jest problem z odpaleniem. Odpala dopiero po 8-10 razie i przy wciśniętym gazie, gdy juz załapie trzeba mu jeszcze dobrze przygazować bo dławi się. po mocnym przygazowaniu pojawia się za mną siwa chmurka z rury wydechowej i dosyć mocno czuć paliwo w spalinach, potem juz wszystko chodzi w miarę normalnie aż do następnego razy gdy zgaśnie. Zdarza się też że podczas jazdy lubi sobie pare razy szarpnąć delikatnie i dalej jedzie normalnie. Raz też zdazyło się że na biegu jałowym obroty stały na 3 tys i nie chciały spaść. przy przyspieszaniu dławił się szarpal i nie miał mocy. Po chwili wszystko wróciło do normy i więcej nie zdarzyło sie tak. Zdaża się tez że ma delikatnie za wysokie obroty po odpaleniu, jedna dwie kreski po wyżej 10 na obrotościomierzu po lekkim przygazowaniu obroty spadają do normalnego stanu.
Sprawdzałem go Vagiem i jedyne błędy jakie mi wyskakują to bład nr 522 czujnik temp cieczy G62 i błąd nr 668 Napiecie na zacisku 30 za niskie. Obwód przerwany. Czy ma to jakiś związek z objawami które opisałem?? Czyściłem tez przepustnice i wymieniłem świece ale nic nie pomogło.

Czytałem trochę na forum o podobnych objawach ale były to wlasnie podobne objawy nie takie jak moje, zazwyczaj ludziom przy takich objawach padał czujnik położenia wału, ale u mnie Vag nie pokazuje tego błędu.

Proszę o poradę co mam z tym zrobić, może ktoś pomoże mi zdiagnozować przyczynę mojego problemu z z tym silnikiem.



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Re: 1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: MAREK 74 » śr maja 08, 2013 21:51

i co zrobiłeś z tym czujnikiem temp. ?


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: marcin7x5 » czw maja 09, 2013 10:25

Wymien czujnik temp cieczy. Skoro jest bład to nie bez powodu. Dla pewności możesz go wykasowac i zobaczyć czy znów sie wyświetli.
Dodatkowo sprawdź napięcie na aku. Chodzi oto czy jest dobre ładowanie na pracującym silniku.



ssebba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 21:48
Lokalizacja: Lubaczów

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: ssebba » czw maja 09, 2013 10:59

czujnika temp cieczy nie wymieniałem bo uznałem że nie ma to powiązania z gaśnięciem silnika i problemami z odpalaniem. On tylko zle wskazuje temp. (Tak przynajmniej rozumuje to) Bardziej zastanawia mnie ten drugi błąd z niskim napięciem, może to przez to cos sie dzieje, tylko jak to zlokalizować. Błędy kasowałem wielokrotnie i ciągle powracają te same. Napięcie na aku tez sprawdzałem, ładowanie jest dobre 14,3v



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: marcin7x5 » czw maja 09, 2013 11:22

A widzisz. Czujnik temp jest czujnikiem podwójnym. Tzn, że wskazuje temp ale też daje sygnał do sterownika silnika jaka jest temp i na podstawie m innymi tego czujnika steruje dawka paliwa. Byc może przez ten bład jaki jest zarejestrowany oszukuje sterownik i stąd problemy z odpaleniem bo albo sterownik wzbogaca mieszankę albo ją zubaża. Dlatego warto sprawdzic odczyty z tego czujnika jakie podaje do sterownika i jakie na zegar. Co i jak to znajdziesz na forum.



ssebba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 21:48
Lokalizacja: Lubaczów

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: ssebba » czw maja 09, 2013 15:01

to zobaczę co z tym z tym czujnikiem i na ile to pomoże. Napisze później czy coś się zmieniło



Awatar użytkownika
Alfred_ok
MedykAMENt
MedykAMENt
Posty: 1211
Rejestracja: wt sty 10, 2012 23:23
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: Alfred_ok » ndz maja 12, 2013 08:19

Mam właśnie podobny wręcz identyczny problem, cieżko odpala, cieżko ruszyć chmurka paliwa, wolno schodzące obroty.
Myślałem że może ciągnie lewe powietrze przez kolektor wiec wymieniłem uszczelki na kolektorze ssącym, wyczyściłem przepustnice i zrobiłem jej adaptację, przy okazji wymieniłem kable WN, trochę poprawiła się kultura pracy silnika już na ciepłym, ale na zimnym problem z odpalaniem i ruszaniem pozostał.
Okazało się, ze na VAG-u pokazuje temp płynu chłodzącego o wartości 8st C, a wiec dolewa paliwa i dlatego ta chmura paliwa :)

Moja propozycja na sprawdzenie: na zimnym silniku, rozłącz czujnik temp cieczy G62 i odpal auto.
U mnie auto wtedy chodzi równo, nie szarpie, da się spokojnie ruszyć np ze światłem obroty nie falują i bardzo szybko wracają do położenia jałowego. Wszystko gra i buczy jak powinno.

Jeżeli u Ciebie będzie podobnie, sprawdź w pierwszej kolejności wtyczkę, czy nie ma popękanych kabli, a następnie dopiero czujnik, bo lepiej wymienić wtyczkę za kilka złoty, niż czujnik za 120zł (ASO) zamiennik ok 60, ale podobno nie ma co kombinować z zamiennikami.

Ja jutro jadę właśnie zarobić wtyczkę bo okazało się ze 2 z 4 kabelków są lekko ponacinane. Mam nadzieję, że problem ustąpi.
:okej:



ssebba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 21:48
Lokalizacja: Lubaczów

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: ssebba » sob maja 25, 2013 15:01

Dzisiaj auto znowu nie chciało odpalić, męczyłem go na prawdę długo. Podczas kręcenia rozrusznikiem z wydechu strasznie śmierdziało benzyną, a gdy juz odpalił z wydechu poszła siwa chmura. Wyglądało to tak jak by był zalany. Wymieniłem w końcu ten czujnik temperatury i błędy znikły. zobaczę co teraz bedzie się działo, czy to miało coś wspólnego.



Awatar użytkownika
Alfred_ok
MedykAMENt
MedykAMENt
Posty: 1211
Rejestracja: wt sty 10, 2012 23:23
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: Alfred_ok » sob maja 25, 2013 16:27

ssebba, u mnie wszystko ustąpiło po wymianie wtyczki i czujnika G62, wiec zapewne masz to samo.

A jakie masz odczyty na VAG-u? jaką temperaturę Ci pokazuję?



ssebba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 21:48
Lokalizacja: Lubaczów

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: ssebba » ndz maja 26, 2013 16:33

wymieniłem czujnik, przejechałem już 400 km w trasie i jak narazie jestem pod wrażeniem auto płynnie przyspiesza i nie gaśnie, odpala też ładnie, oby tak dalej. hmm z tym odczytem na vagu jest własnie dziwnie bo temp pokazuje mi 25 i po dodaniu gazu wzrasta, po odpuszczeniu spada znowu na 25, a na desce jest juz 90. Są trzy opcje albo ja się nie znam, albo mój interfejs jest walnięty, albo program vag 4.9 polski.



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Re: 1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: MAREK 74 » ndz maja 26, 2013 16:57

-1- :)


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

ssebba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 21:48
Lokalizacja: Lubaczów

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: ssebba » czw maja 30, 2013 14:16

wymiana czujnika jednak nic nie zmieniła. Sytuacja nadal się powtarza i za każdym razem gdy zgaśnie jest coraz gorzej.



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: dr.house » czw maja 30, 2013 23:01

Słyszałem że mechaniki na tego typu rzeczy obstawiaja: Zawalona przepustnice
Cewka zaplonowa do wymiany,
Czujnik halla
Sonda lambda
Czujnik temperatury


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Re: 1.6 akl gaśnie, problem z odpalaniem.

Post autor: MAREK 74 » sob cze 01, 2013 23:15

masz jakieś błędy teraz?


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości