1.8T kręci a nie odpala (jest prąd i paliwo,gdzie przyczyna?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ki3r0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt lip 28, 2009 09:44
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

1.8T kręci a nie odpala (jest prąd i paliwo,gdzie przyczyna?

Post autor: ki3r0 » pt mar 21, 2014 22:24

Witam, mam problem od kilkunastu godzin z moim 1.8T AGU - przestał odpalać. Wcześniej miód malina oprócz tego że wentylator przestał pracować.
Problem pojawił się po próbie odnalezienia dlaczego auto się grzeje i czy włącza się wentylator chłodnicy - zmostkowałem kostkę czujnika temperatury w chłodnicy. Palił po tym zabiegu lecz potem przestał.
Sprawdzono: wszystkie bezpieczniki łącznie z 3x 30A przy aku, cewki (jest ciemno więc doskonale widzę że puszczają iskrę), paliwo (świece zalane wręcz, czuć zapach benzyny) oraz podłączono pod komputer, oto lista błędów:
00670 - Czujnik położenia nastawnika przepustnicy (czy odłączona czy podłączona to błąd się pojawia)
16507 - Obwód czujnika A pozycji przepustnicy (jak wyżej)
16502 - Obwód temperatury chłodziwa silnika (pewnie wynika z odłączenia tego czujnika, choć gdy go podłączam błąd również pojawia się)
17953 - Throttle Valve Controller
00515 - Czujnik Halla - G 40

Ktos jest w stanie jakoś naprowadzić mnie na rozwiązanie problemu? Czy poszło zwarcie i uszkodziło elektrykę czy gdzie i co sprawdzić?


Obrazek

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

1.8T kręci a nie odpala (jest prąd i paliwo,gdzie przyczyna?

Post autor: Eyk88 » pt mar 21, 2014 23:29

Po pierwsze sprawdź przepustnicę, potem czujnik halla. Założę się o 3 kapsle, że to coś z tego.

Na chłopską logikę: jest iskra i benzyna? To znaczy, że albo iskra jest nie wtedy kiedy trzeba, albo nie ma powietrza. Obstawiam Halla. Wyjąć, wyczyścić, sprawdzić. Jak nie zapali to nowy dać.



ki3r0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt lip 28, 2009 09:44
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

1.8T kręci a nie odpala (jest prąd i paliwo,gdzie przyczyna?

Post autor: ki3r0 » sob mar 22, 2014 08:05

Ok, przepustnice mam na linkę więc powietrze wpada chyba że coś ze sterowaniem natomiast halla jednak sprawdzę. Jak dla mnie na chłopski rozum skoro działało to dziwne zeby nagle przestało. Dzięki za podpowiedź dam znać co się dzieje.


Obrazek

ki3r0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt lip 28, 2009 09:44
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

1.8T kręci a nie odpala (jest prąd i paliwo,gdzie przyczyna?

Post autor: ki3r0 » sob mar 22, 2014 08:06

Ok, przepustnice mam na linkę więc powietrze wpada chyba że coś ze sterowaniem natomiast halla jednak sprawdzę. Jak dla mnie na chłopski rozum skoro działało to dziwne zeby nagle przestało. Dzięki za podpowiedź dam znać co się dzieje.


Obrazek

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

1.8T kręci a nie odpala (jest prąd i paliwo,gdzie przyczyna?

Post autor: Eyk88 » sob mar 22, 2014 10:50

Hall odpowiada za być albo nie być iskry albo za moment jej powstania, więc jego obstawiam. Dość łatwo go wykręcić, więc do roboty.

A, że działało a teraz nie działa to idealna metafora awarii :P



ki3r0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt lip 28, 2009 09:44
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

1.8T kręci a nie odpala (jest prąd i paliwo,gdzie przyczyna?

Post autor: ki3r0 » czw mar 27, 2014 20:20

Nie była to prosta sprawa.
Iskra tak jak pisałem jest ale kulawa (ciężko sprawdzić czy w odpowiednim momencie na odpowiedniej cewce). Paliwo jest, pompa pracuje. Wszystkie bezpieczniki sprawne. Na VAGu błędy związane z przepustnicą i czujnikiem wałka rozrządu. Sprawdziłem wszystko a po kablach idących do czujnika halla i przepustnicy doszedłem, że nie ma 5V ( stabilizowane 5V zakres 4-6V) tylko 2V. Wniosek? Komputer.
Rozwiązanie: kupiłem używany ECU, zaadoptowałem i wszystko wróciło do normy.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości