Gdy wciskam sprzęgło obroty spadają i gaśnie auto

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Karcik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob lut 28, 2015 12:42
Lokalizacja: Łomża

Gdy wciskam sprzęgło obroty spadają i gaśnie auto

Post autor: Karcik » sob lut 28, 2015 12:54

Tak jak w temacie gdy wciskam sprzęgło obroty spadają i gaśnie auto, ,tak samo jest gdy jestem na rondzie ,ruszam z jedynki ,chce dwójkę wrzucić ,samochód gaśnie :( ,przy dojeździe do do skrzyżowania ze sygnalizacją świetlną ,wrzucam na luz bo przede mną czerwone światło i samochód gaśnie ,przy parkowaniu pojawia się ten sam problem ,muszę sporo przygazować by jakoś zaparkować :grrr: . UWAGA problem pojawił się po wyjęciu akumulatora ,ponieważ padł mi ,i musiałem go naładować ,proszę o wszelką pomoc ,to dla mnie na prawdę ważne. Pozdrawiam


volkswagen Golf IV ,1.4 16v ,1998 r



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Gdy wciskam sprzęgło obroty spadają i gaśnie auto Pomocy

Post autor: peppa_814 » sob lut 28, 2015 17:12

Sprawdzałeś czy są jakieś błędy?



Awatar użytkownika
Karcik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob lut 28, 2015 12:42
Lokalizacja: Łomża

Re: Gdy wciskam sprzęgło obroty spadają i gaśnie auto Pomocy

Post autor: Karcik » sob lut 28, 2015 18:23

peppa_814 pisze:Sprawdzałeś czy są jakieś błędy?
Jeszcze nie ,Jutro mój tata ma się do znajomego mechanika przejechać i spytać się ,jaka może być przyczyna



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Gdy wciskam sprzęgło obroty spadają i gaśnie auto

Post autor: pironet » ndz mar 01, 2015 11:03

wygląda na to że przepustnica się nie zaadoptowała.Musiał byś zrobić adaptację.Najlepiej wyczyścić i zaadoptować


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
Karcik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob lut 28, 2015 12:42
Lokalizacja: Łomża

Re: Gdy wciskam sprzęgło obroty spadają i gaśnie auto

Post autor: Karcik » ndz mar 01, 2015 16:11

pironet pisze:wygląda na to że przepustnica się nie zaadoptowała.Musiał byś zrobić adaptację.Najlepiej wyczyścić i zaadoptować

Możesz coś więcej o tym powiedzieć ? bo zbytnio nie mam pojęcia o tym



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Gdy wciskam sprzęgło obroty spadają i gaśnie auto

Post autor: peppa_814 » ndz mar 01, 2015 16:29

viewtopic.php?t=117701" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Gdy wciskam sprzęgło obroty spadają i gaśnie auto

Post autor: pironet » ndz mar 01, 2015 16:54

jak kolega wyżej,dodam że w twoim przypadku nie ma dużo roboty ,jest też opcja czyszczenia spreyem do przepustnic bez zdejmowania ale nie polecam


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
Karcik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob lut 28, 2015 12:42
Lokalizacja: Łomża

Re: Gdy wciskam sprzęgło obroty spadają i gaśnie auto

Post autor: Karcik » pn mar 02, 2015 19:15

pironet pisze:jak kolega wyżej,dodam że w twoim przypadku nie ma dużo roboty ,jest też opcja czyszczenia spreyem do przepustnic bez zdejmowania ale nie polecam

Tak jak mówiłem ,dziś tata był u mechanika :bajer: żadnych kodów błędów nie pokazało ,ojciec mówił że coś ustawiał w komputerze ,niestety nie było dane wiedzieć mu o co chodzi ,ale jak się domyślam była to adaptacja przepustnicy ,niestety nie zdążyłem ją wyczyścić przed wizytą - w szkole pytałem się nauczyciela od przedmiotu zawodowego (uczę się na elektromechanika) jaka może być przyczyna ,że samochód mi gaśnie w takiej sytuacji ,powiedział mi dokładnie to samo co użytkownik 'pironet' :) - wracając do tematu ,po powrocie ze szkoły ,wsiadłem do samochodu i zrobiłem rundkę po mieście ok 20 minut ,wygląda na to że problem znikną :okej: ,tata narzeka na niskie obroty na biegu jałowym ,gdyż więcej jeździ Golfem niż ja ,lecz sam zauważyłem problem gaśnięcia samochodu na biegu wstecznym ,niby mało kiedy się używa ,ale na parking jakoś trzeba zajechać ,a siara jak sąsiedzi w oknach a On mi gaśnie :blush: być może brak wprawy do auta i tak się dzieje -za mało gazu za dużo sprzęgła silnik 1.4 i być może potrzebuje trochę więcej gazu by ruszył .Dodam ,że jeżdżę jeszcze Oplem Corsą B silnik 1.2 95r ,45 kucy (od razu po zrobieniu prawo jazdy ,przesiadłem się do tego auta ) Nie powiem ciężko było na samym początku przesiąść się ,lecz po 3 mies wydaje się już być wszystko proste ,sprzęgło -gaz opanowane ,jak wyjeżdżam z parkingu to delikatnie sprzęgło do góry bez dodawania gazu i sam jedzie - w golfie tak nie da rady ,z ruszeniem na skrzyżowaniu też nie ma problemu ,za to w golfie wszystko wydaje się inne ,ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia.
Co powiecie o tym gaśnięciu auta na wstecznym podczas parkowania ? więcej gazu ,mniej sprzęgła ? czy może jednak jest coś nie tak ? :smirk:



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Gdy wciskam sprzęgło obroty spadają i gaśnie auto

Post autor: pironet » pn mar 02, 2015 19:30

generalnie gaśnięcie auta o którym mówiłem ma się do sytuacji w której np dojeżdzasz do skrzyżowania i po wciśnięciu sprzęgła auto gasnie,nie trzyma wolnych obrotów,faluje.Jęśli tobie chodzi o gaśnięcie przy parkowaniu czy ruszaniu to bardziej obstawiam nie wyczucie auta a dokładnie sprzęgła.Myślę że nie masz się czym martwić.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
Karcik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob lut 28, 2015 12:42
Lokalizacja: Łomża

Re: Gdy wciskam sprzęgło obroty spadają i gaśnie auto

Post autor: Karcik » pn mar 02, 2015 19:39

pironet pisze:generalnie gaśnięcie auta o którym mówiłem ma się do sytuacji w której np dojeżdzasz do skrzyżowania i po wciśnięciu sprzęgła auto gasnie,nie trzyma wolnych obrotów,faluje.Jęśli tobie chodzi o gaśnięcie przy parkowaniu czy ruszaniu to bardziej obstawiam nie wyczucie auta a dokładnie sprzęgła.Myślę że nie masz się czym martwić.
Być może masz rację :) jak stałem na światłach ,czułem tak jakby delikatne szarpanie ,ale to takie na prawdę delikatne ,ale ciężko mi ocenić czy to coś nie tak z autem czy to tak po prostu ma być ,jeszcze nie znam tego samochodu ,nie obyłem się z nim - pośmigamy ,zobaczymy :)



Awatar użytkownika
SUCHY89201
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: sob gru 28, 2013 18:57
Lokalizacja: Szczecinek

Gdy wciskam sprzęgło obroty spadają i gaśnie auto

Post autor: SUCHY89201 » pn mar 02, 2015 22:24

u mnie było podobnie po adaptacji przepustnicy i dokładnym czyszczeniu odmy problem ustał . :food:


Mój Golfik Szanuj Zieleń ZAPRASZAM ---->>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 2#p6405962" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości