Problem z silnikiem 1.4 16V

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Problem z silnikiem 1.4 16V

Post autor: hak64 » pn mar 02, 2015 17:24

ozzy1979 pisze:nim oddasz sprawę do sądu polecam wziąć 2-3 rosłych kolegów/znajomych/z rodziny (najlepiej sprawdzają sie kolesie o wyglądzie kryminalistów/bandziorów/ostatecznie lekkich meneli i pojechać jeszcze raz "pogadać"...
Kolego, albo nie masz pojęcia, co napisałeś, albo masz nierówno pod sufitem. Sam widzisz, że mechanior ma w d... przepisy prawa (zatajenie wad pojazdu, przekręt z umową) i sądzisz że przestraszy się paru oprychów!? Inna rzecz, że takie rozwiązanie dałoby oszustowi argument prawny do odbicia piłeczki (zastraszanie, groźby karalne, nękanie) i koleżanka Paula miała by się z czego tłumaczyć. Robiłem 18 lat w policji i co nieco wiem, jak się takie sprawy rozwiązuje. W żadnym wypadku Paula nie może dać pretekstu, że się gościa boi (a wizyta z "ochroną" jest tego oznaką). Zrób, jak napisałem powyżej.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ozzy1979

Problem z silnikiem 1.4 16V

Post autor: ozzy1979 » pn mar 02, 2015 18:16

hak64 pisze:Kolego, albo nie masz pojęcia, co napisałeś, albo masz nierówno pod sufitem
Mam pojęcie, nie mam nie równo pod sufitem.
hak64 pisze:Sam widzisz, że mechanior ma w d... przepisy prawa (zatajenie wad pojazdu, przekręt z umową) i sądzisz że przestraszy się paru oprychów!?
W gadce każdy mądry, dopóki druga strona nie zacznie działać - wtedy robi sie sraka w gaciach. Pracowałeś w Policji? Więc powinienieś znać zasadę - cwaniak mądry dopóki nie zobaczy nakazu/pały/kajdanek/groźby na oczy...
hak64 pisze:zastraszanie, groźby karalne, nękanie
Gdzieś napisałem o "zastraszaniu, groźbach karalnych, nękanie"? Jest jakaś wzmianka w moim poście o tym? napisałem "pogadać" - każdy interpretuje jak chce, moja interpretacja jest taka: "dzień dobry, przyjechałam z kuzynami, bo akurat wracamy z zakupów, zapytać jak tam sprawa odstąpienia od umowy? Kaziu, spokój - pan nie czci diabła. Rozumie Pan, Kaziu to mój kolega bliski, właśnie wyszedł z psychiatryka na przepustkę, więc jak tam będzie??". W razie odmowy odjeźdzają grzecznie dając kolesiowi czas do namysłu :-)



Paula_W
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 02, 2015 00:40

Problem z silnikiem 1.4 16V

Post autor: Paula_W » wt mar 03, 2015 12:28

wyszła kolejna sprawa- komputer albo lambda. Jadę dzisiaj sprawdzić błędy. Sprawa trafiła do prawnika.



Paula_W
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 02, 2015 00:40

Re: Problem z silnikiem 1.4 16V

Post autor: Paula_W » pn mar 09, 2015 13:52

Witam. Udało mi sie wyegzekwować zwrot 1/3 kosztów naprawy samochodu łącznie z tymi małymi detalami do wymiany :-)



Awatar użytkownika
carismath
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob lut 25, 2012 14:01
Lokalizacja: Wolbrom/Kraków

Re: Problem z silnikiem 1.4 16V

Post autor: carismath » pn mar 09, 2015 14:29

Jak to załatwiliście? :bajer:

1/3 to wg mnie trochę mało. Trzeba było go lepiej 'urobić', ale zawsze to lepiej niż zostać samemu z problemem i wydatkami. :)
Paula_W pisze:[...] Wszyscy mówili ze golfy IV to dobre samochody ktore długo posłużą a tu sie sparzyłam. [...]
Nie ma co się fochać na Golfy MK4. Sparzyć się można nawet kupując Maybacha, BMW czy inny samochód, jeśli sprzedający zatai jakąś poważną wadę i spróbuje kogoś oszukać. Trzeba po prostu nie dać się wydymać. :grin:


*_*

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Problem z silnikiem 1.4 16V

Post autor: hak64 » wt mar 10, 2015 22:00

Paula_W pisze: Udało mi sie wyegzekwować zwrot 1/3 kosztów naprawy
Próbowałaś mojego sposobu, czy wykazałaś się własną inicjatywą?


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Paula_W
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 02, 2015 00:40

Problem z silnikiem 1.4 16V

Post autor: Paula_W » śr mar 11, 2015 09:49

Powiedzmy że trochę po twojemu trochę po twojemu troche po swojemu ;-)



Awatar użytkownika
vlad195
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 13:27

Problem z silnikiem 1.4 16V

Post autor: vlad195 » śr mar 11, 2015 13:07

Kupując Golfa IV za 3500 zł. czego można się spodziewać po takim samochodzie ?? dobry golf kosztuje i nie jest to cena 3500 zł.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Problem z silnikiem 1.4 16V

Post autor: hak64 » śr mar 11, 2015 16:23

vlad195 pisze:Kupując Golfa IV za 3500 zł. czego można się spodziewać
To nie zmienia faktu, że sprzedający nie może zatajać wad pojazdu. Czym innym jest wada ukryta, o której nie wie nawet sprzedający (wszak to nie nowe auto), a czym innym ewidentne zatajenie agonii silnika.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Problem z silnikiem 1.4 16V

Post autor: Lu4Ke » pt mar 13, 2015 00:19

smiech na sali.... golfa IV za 3500zl ??? moze to golf I ?

silniki benzynowe 1,4 czy 1,6 w IV-kach to truple jak na dzien dzisiejszy i prawie kazdy golf stojacy w komisie bierze olej (sa to jednostki zajezdzone, przekrecone 3 razy liczniki, zamiast 150tys maja po 500tys),

gosc w komisie zawsze moze powiedziec ze nie wiedzial o stanie technicznym pojazdu (wadach ukrytych) i tak sie bedzie bronil, jedyna rada - delikatne, nieumyslne zastraszenie dewianta,

kazdy sprzedajacy w komisie to OSZUST, na ktorego trzeba uwazac przy zakupie auta dlatego najlepiej go przeswietlic z fachowcami na wylot, a tym bardziej auta z grupy VW...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości