Emulator drugiej sondy lambda

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

#Pedro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 20, 2015 18:19

Emulator drugiej sondy lambda

Post autor: #Pedro » czw sie 06, 2015 18:42

Witam! Przeszukałem trochę forum, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi na moje pytania.
Chodzi o samochód VW Bora 1.6 16V 105 KM BCB z 2002r. Wybrałem prefiks [mk4], bo to w sumie to samo tylko nadwozie inne (chyba, że się mylę).
Sprawa wygląda tak. Mam w aucie instalację LPG. Skutkiem ubocznym jej użytkowania jest zapalający się co jakiś czas check engine z błędem niska sprawność katalizatora. Dzieje się to zwłaszcza gdy przegonię auto na benzynie, a potem włączę z powrotem gaz. Wówczas jest wysoce prawdopodobne, że za kilka km wyskoczy w/w błąd.
Dowiedziałem się, że można temu zaradzić instalując tzw. emulator drugiej sondy lambda, czyli w rzeczywistości po prostu metalową przedłużkę do niej.
Tu pojawiają się dwa pytania:
1. Czy ktoś używał czegoś takiego i spełnia to swoją rolę? Warto to zakładać?
2. Jeśli tak to jaki rozmiar powinienem kupić? Ostatnio dzwoniłem do intercarsu żeby dobrać coś takiego i pan spytał mnie o średnicę wewnętrzną (?). Chyba chodziło po prostu o średnicę gwintu, ale pewien nie jestem. W każdym razie będę wdzięczny za pomoc w dobraniu pasującej. Nie mam na codzień do dyspozycji kanału, więc niebardzo jestem w stanie wyjąć sondę i zmierzyć.

Z góry dziękuję za wszystkie rzeczowe odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczy,
Mateusz.



duchu123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 16:53
Lokalizacja: Łowicz

Emulator drugiej sondy lambda

Post autor: duchu123 » czw sie 13, 2015 06:01

Ja mam założoną bo katalizatora nie mam a mam 2 sondy efekt nadal kontrolka sie zapala ..... tak po około 100km> Moi zdaniem koszt niewielki a niektórym pomaga więc co ci szkodzi spróbować może tobie akurat pomoże ....
#Pedro pisze: Chyba chodziło po prostu o średnicę gwintu, ale pewien nie jestem. W każdym razie będę wdzięczny za pomoc w dobraniu pasującej. Nie mam na codzień do dyspozycji kanału, więc niebardzo jestem w stanie wyjąć sondę i zmierzyć.

Mateusz.
Taki jak sonda musi być m14x1,5


Sprzedam kostkę stacyjki, czujnik prędkości do MK4 - priv

Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Emulator drugiej sondy lambda

Post autor: R90 » czw sie 13, 2015 10:18

duchu123 pisze:Ja mam założoną bo katalizatora nie mam a mam 2 sondy efekt nadal kontrolka sie zapala ..... tak po około 100km> Moi zdaniem koszt niewielki a niektórym pomaga więc co ci szkodzi spróbować może tobie akurat pomoże ....
#Pedro pisze: Chyba chodziło po prostu o średnicę gwintu, ale pewien nie jestem. W każdym razie będę wdzięczny za pomoc w dobraniu pasującej. Nie mam na codzień do dyspozycji kanału, więc niebardzo jestem w stanie wyjąć sondę i zmierzyć.

Mateusz.
Taki jak sonda musi być m14x1,5
Jak przechodzisz badanie techniczne ?


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

duchu123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 16:53
Lokalizacja: Łowicz

Emulator drugiej sondy lambda

Post autor: duchu123 » czw sie 13, 2015 20:12

u mnie tego nie sprawdzają ;p oby tak było zawsze jak przyczepią się to wsadzę wydmuszkę;p


Sprzedam kostkę stacyjki, czujnik prędkości do MK4 - priv

Awatar użytkownika
Upiter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 20:52
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Emulator drugiej sondy lambda

Post autor: Upiter » czw wrz 03, 2015 21:31

Witam
Podłącze się do tematu :)
Bora 2.0 z dwiema sondami, wycięty katalizator i wstawiona strumienica wraz z emulatorem (metalowa przedłużka). Po przejechaniu kilku - kilkunastu km wyskakuje błąd - 16806 Główny katalizator poniżej progu wydajności strona 1 brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY.
Czy zastosowanie takiego ustrojstwa załatwi sprawę?
http://allegro.pl/em-035-s-emulator-2-s ... 27034.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Miał ktoś styczność z ww emulatorem?
Pozdrawiam.


RED MEXICANA by uPiter

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2755683#2755683

duchu123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 16:53
Lokalizacja: Łowicz

Emulator drugiej sondy lambda

Post autor: duchu123 » pt wrz 04, 2015 11:09

Powiem CI tak że pisałem do tej firmy i twierdzą że pomoże tylko że trzeba kupić EM.035.S lub D
i schemat podłączenia z tego linku rysunek D http://lepard.eu/wp-content/uploads/201 ... ulator.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
podobno nawet ustawiony jest na 1v i tylko trzeba przewody podłączyć nawet nie trzeba go programować ;p
Ja założę ale za miesiąc bo są teraz inne wydatki .... jak założysz prędzej to daj znać
Tylko chyba pojadę do jakiegoś ich salonu autoryzowanego http://lepard.eu/authorized_workshops/" onclick="window.open(this.href);return false; dzwoniłem do nich i mówili że pomaga ponoć


Sprzedam kostkę stacyjki, czujnik prędkości do MK4 - priv

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości