Kręci, ale nie odpala po krótkiej trasie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Kręci, ale nie odpala po krótkiej trasie

Post autor: RaV_ » pt paź 30, 2015 15:43

Golf IV
Silnik 1.4 16V AKQ
Benzyna

Problem przedstawia się następująco: na zimnym silniku przy wyjeździe z garażu auto odpala przeważnie za pierwszym razem. Po przejechaniu krótkiego dystansu (3-10km), krótkim postoju i próbie ponownego uruchomienia silnika - nie chce zapalić. Rozrusznik kręci dobrze, czasami po kilku próbach odpala, najczęściej jednak nie.

Do tej pory wymieniłem:
- Akumulator
- Świece wraz z przewodami
- Filtr paliwa
- Filtr powietrza
- Przepustnica + czyszczenie
- Czujnik położenia wału korbowego (dzięki temu auto już nie traci obrotów podczas jazdy [szarpanie] i nie gaśnie na jałowym biegu.. https://www.youtube.com/watch?v=yYqhg9spjfU)

Jak sami widzicie, wymieniłem wiele rzeczy jednak spodziewanego efektu brak... proszę o pomoc :pub:



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Kręci, ale nie odpala po krótkiej trasie

Post autor: jan1966 » pt paź 30, 2015 15:53

Sprawdzic vagem błędy



RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Re: Kręci, ale nie odpala po krótkiej trasie

Post autor: RaV_ » pt paź 30, 2015 16:50

jan1966 pisze:Sprawdzic vagem błędy
Znajomy mechanik sprawdził błędy VAGiem, wyskoczył tylko błąd wymienionego czujnika.



piter2204
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn gru 24, 2012 15:18
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: Kręci, ale nie odpala po krótkiej trasie

Post autor: piter2204 » pt paź 30, 2015 17:37

Porównaj wskazania czujnika temp. w układzie chłodzenia https://www.youtube.com/watch?v=g1FWtCTmFmQ



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Kręci, ale nie odpala po krótkiej trasie

Post autor: marcin7x5 » pt paź 30, 2015 18:15

Trzeba sprawdzić przewody elektryczne do tego czujnika.



RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Re: Kręci, ale nie odpala po krótkiej trasie

Post autor: RaV_ » sob paź 31, 2015 19:26

marcin7x5 pisze:Trzeba sprawdzić przewody elektryczne do tego czujnika.
Źle napisałem... ten błąd wyskakiwał przed wymianą czujnika ;) po wymianie czujnika błąd nie wyskakuje.
piter2204 pisze:Porównaj wskazania czujnika temp. w układzie chłodzenia https://www.youtube.com/watch?v=g1FWtCTmFmQ
Nie bardzo mam jak sprawdzić, znajomy mechanik średnio sobie radzi w VAGu.. nie wiem czy będzie wiedział o co chodzi. Jest ktoś z Łodzi lub okolic, kto posiada VAG z kablem i gotów byłby pomóc? Proszę o pm ;)



RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Re: Kręci, ale nie odpala po krótkiej trasie

Post autor: RaV_ » pn mar 14, 2016 13:48

ROZWIĄZANIE (dla potomnych ;) )

Problem nie odpalania auta związany był z czujnikiem temperatury cieczy chłodzącej - https://www.youtube.com/watch?v=W0OxA11P_vk" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupiłem oryginał w ASO, gdyż różne opinie krążą o zamiennikach a wolałem wymienić raz a dobrze (koszt części ok. 160zł). Do tego należy dokupić oring oraz zacisk (oring konieczny, ponieważ pod wpływem temperatury pęcznieje i ten stary nie nadaje się do użytku. Zacisku można użyć starego ale warto dopłacić te pare złotych i w przypadku nieumiejętnej wymiany mieć zapasowy).

Drugim problemem bardzo często występującym w Golfach mk4 było gaśnięcie auta podczas jazdy (często na biegu jałowym, podczas zakrętów <redukcja biegów>, podczas postoju na światłach) oraz szarpanie podczas przyspieszania. Rozwiązanie: czujnik położenia wału korbowego. U mnie wymiana była dość skomplikowana - podziękowania dla mechaników.

Od tej pory te dwie poważne usterki nie występują. Jeżeli komuś pomogłem, ciesze się i zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami :pub:



Suncry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 03, 2019 21:42

Re: Kręci, ale nie odpala po krótkiej trasie

Post autor: Suncry » ndz mar 03, 2019 22:04

Witam. Mam ten sam problem z VW Golf 5 1.4 fsi.
Po przejechaniu krótkiego odcinka i chwilowym postoju kręci, ale nie chce odpalić. Trzeba odczekać ok.20 minut i wtedy zapala. Na dłuższych trasach wszystko jest w porządku. Czujnik położenia wału korbowego i temperatury cieczy chlodzącej wymieniony.
Jedyny błąd jaki wywala to sonda nox. Czy może to być przyczyną?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości