[mk4] Brak podświetlania EPC i check.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

GrandCross
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 00:03
Lokalizacja: Radom

[mk4] Brak podświetlania EPC i check.

Post autor: GrandCross » pn cze 05, 2017 09:57

Witam

GOLF 4 z 2000r , silnik 1,6 SR.

Szukałem odpowiedzi na forum odnośnie mojego problemu, ale niestety nie znalazłem.
Mianowicie brak podświetlania kontrolek EPC i Check po przekręceniu kluczyka w pozycję ON. Po uruchomieniu silnika również ich nie ma. Reszta kontrolek zapala się i gaśnie jak powinna.
Dodam, że wcześniej obie te kontrolki świeciły jak powinny czyli zapalały się po przekręceniu kluczyka i zaraz gasły. Samochód pali na strzała. Mam delikatne problemy z obrotami falują 900 - 1100, ale tu obstawiam przepustnice. Samochód nie stracił mocy itp.
Sprawdziłem diody led w zegarach jak najbardziej sprawne. Na vagu błąd czujnika halla G40, sygnał 5015. Sprawdzałem na wyłączonym zapłonie i z tego co czytałem to tak powinno być( wyłączony silnik).

Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Brak podświetlania EPC i check.

Post autor: marcin7x5 » pn cze 05, 2017 16:02

Robiłes test zegarów?



GrandCross
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 00:03
Lokalizacja: Radom

[mk4] Brak podświetlania EPC i check.

Post autor: GrandCross » pn cze 05, 2017 16:13

Robiłem test zegarów i tam również te kontrolki nie zaświeciły się. Patrzyłem na youtubie i tam podczas testów też się nie paliły. Pozostałe kontrolki świecą.

Dodam jeszcze, że wcześniej jak działały obie kontrolki po przekreceniu kluczyka było słuchać zadziałanie przekaźnika , a w chwili obecnej nie. Teraz kwestia, który to przekaźnik?



GrandCross
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 00:03
Lokalizacja: Radom

[mk4] Brak podświetlania EPC i check.

Post autor: GrandCross » sob cze 10, 2017 17:04

Byłem dziś u mechanika podłączyć pod profesjonalny sprzęt. Sprawdzaliśmy na stacji diagnostycznej typowo pod vaga i drugim konkretnym kombajnie. Brak błędów ( pomijając krańcówki w zamkach drzwi i klapie ) Wymuszaliśmy błędy w celu sprawdzenia czy takowe się rejestrują: Czujnik stopu , czujnik przepływu powietrza, czujnik wału, Na urządzeniu diagnostycznym wszystko było rejestrowane jak trzeba, ale na zegarach ciemno. Czyli komp rejestruje błędy, ale dlaczego nie ma informacji w postaci EPC i CHECK na zegarach? Jakieś sugestie ?

Naprawdę nikt nie miał takiego problemu ?
Ostatnio zmieniony sob cze 10, 2017 23:22 przez GrandCross, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

[mk4] Brak podświetlania EPC i check.

Post autor: psilos1 » sob cze 10, 2017 21:29

W tym roczniku te kontrolki są nieaktywne-u mnie jest to samo



GrandCross
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 00:03
Lokalizacja: Radom

[mk4] Brak podświetlania EPC i check.

Post autor: GrandCross » sob cze 10, 2017 23:21

Nie wiem skąd masz takie informację, ale się mylisz. Skoro u mnie działały i przestały :) Poza tym wczoraj siedziałem w 2 golfach 1.6 SR motor AKL również jak mój z 2000r i w obu te kontrolki paliły się po przekręceniu kluczyka następnie gasły. Zegary w jednym jak u mnie bez fis, a drugi pełny fis. Nie wprowadzaj wiec ludzi w błąd skoro nie jesteś pewny tego co piszesz.

Pozdrawiam

P.S. Po odpięciu zegarów nie trzeba przeprowadzić adaptacji zegarów ? Wie może ktoś jak to zrobić poprzez vag ? Trzeba tam wpisać jakieś wartości, a za bardzo nie wiem o co biega.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

[mk4] Brak podświetlania EPC i check.

Post autor: psilos1 » sob cze 10, 2017 23:52

Jezeli masz zegary immo 2 to nie masz tych kontrolek aktywnych-czego wiecej nie rozumiesz?



GrandCross
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 00:03
Lokalizacja: Radom

[mk4] Brak podświetlania EPC i check.

Post autor: GrandCross » ndz cze 11, 2017 00:24

Skoro wcześniej te kontrolki działały tak jak w instrukcji napisali czyli zapalały się po przekręceniu kluczyka a później gasły ? Piszesz, że nie mam aktywnych to da się je jakoś aktywować ?

Może to ma znaczenie, więc napisze. Rozładował mi się jakiś czas temu aku bo zostawiłem samochód na światłach. Fura stałą z dwa dni bez aku. Możliwe, że przez to zegary w jakiś sposób nie sparowały się, ze sterownikiem silnika itp ?

Jutro mogę podesłać ID licznika z vaga jeśli to potrzebne.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Brak podświetlania EPC i check.

Post autor: Qto » ndz cze 11, 2017 10:36

Check na pewno w tym roczniku ma...a EPC jest zależne od silnika...i u Ciebie pewnie też tego nie ma.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Re: [mk4] Brak podświetlania EPC i check.

Post autor: psilos1 » ndz cze 11, 2017 11:53

Qto pisze:Check na pewno w tym roczniku ma...a EPC jest zależne od silnika...i u Ciebie pewnie też tego nie ma.
Simos bez can nie ma check ani epc,nie wiem jak wersja przejściowa 99/00 -mój nie ma ...temat był opisywany na forum



Flawless
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr maja 04, 2016 15:06
Lokalizacja: Konin

Re: [mk4] Brak podświetlania EPC i check.

Post autor: Flawless » ndz cze 11, 2017 12:35

GrandCross pisze:P.S. Po odpięciu zegarów nie trzeba przeprowadzić adaptacji zegarów ? Wie może ktoś jak to zrobić poprzez vag ? Trzeba tam wpisać jakieś wartości, a za bardzo nie wiem o co biega.
Nie trzeba adaptować zegarów. Z tego co wiem, to nie da się adaptować zegarów. Jedynie przypisać pod immo i to wszystko.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Brak podświetlania EPC i check.

Post autor: Qto » ndz cze 11, 2017 14:50

psilos1 pisze:Simos bez can nie ma check ani epc,nie wiem jak wersja przejściowa 99/00 -mój nie ma
AKL nie ma...a APF :chytry: ? pytam o EPC bo checka w żadnym silniku w tym roczniku nie było.
EPC bardziej uzależniałbym od rodzaju przepustnicy...APF zdaje się jest na simosie ale nie ma linki gazu.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Brak podświetlania EPC i check.

Post autor: marcin7x5 » ndz cze 11, 2017 14:54

Epc jest tylko w przypadku przepustnicy sterowanej elektronicznie - bez linki.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mk4] Brak podświetlania EPC i check.

Post autor: Qto » ndz cze 11, 2017 15:11

marcin7x5, no przecież mówię :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości