Problem z odmą silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ten_pioter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 15, 2011 18:45
Lokalizacja: CB

Problem z odmą silnika

Post autor: ten_pioter » wt lut 15, 2011 19:12

Witam!
To mój pierwszy wpis tutaj...
Auto mam od listopada, a dzisiaj już drugi raz wiozłem na lawecie z powodu odmy.
Do kissa: jakiego oleju używasz? Może stosowanie syntetyka rozwiąże problem?



Tomek-P
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 04, 2011 10:19
Lokalizacja: ZDR

Problem z odmą silnika

Post autor: Tomek-P » wt lut 15, 2011 21:27

panowie mam problem z odmą a zatem wywaliło mi caluśki olej przez rurke od bagnetu przy bloku silnika całe szczęście że tędy bo słyszałem przypadki o simeringu od strony skrzyni biegów wtedy to by było bagno totalne.Ale do rzeczy wyczyściłem odme była zamarznięta totalnie żadnego przelotu na wężyk do filtra powietrza odma wyczyszczona ale zdeczka cieknie mi z odmy tu na dole przy uszczelce tej w kształcie litery D czy zamiast jej można dać jakiś oring czy to ma być taka sama uszczelka ? ta uszczelka ma jakiś numer ? można ją dostać oddzielnie ? prosze o odpowiedź. Pozdro PACZEŚ



lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

Problem z odmą silnika

Post autor: lukasz74mu » wt lut 15, 2011 23:51

idź do motoryzacyjnego ze starą uszczelką i kup okrągła tylko wielkościowo to samo musi być i najlepiej jak by była grubsza bo lepiej uszczelni i nie ma bata będzie grało ja wziąłem odmę i na miejscu okrągła dopasowałem żeby ciut wystawała z tego rowka i jeżdżę już jakiś czas i gra wszystko tylko czyszczę od czasu do czasu wężyk który wychodzi z odmy...



Tomek-P
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 04, 2011 10:19
Lokalizacja: ZDR

Problem z odmą silnika

Post autor: Tomek-P » czw lut 17, 2011 11:06

witam ponownie mam pytanie co do golfa 4 1.4 16V wątek dalej o odmie wyczyszczona jest nie cieknie z niej ,ale wyciek mam tu koło koła pasowego od wału tam za tym kołem jest obudowa plastikowa i nie wiem czy mógł pujść simering czasem na wale ? czy mogło mi wydmuchać silikon spod miski olejowej i z tam tąd cieknąć ? I pytanie najważniejsze czy powodem zamarznięcia odmy i bycie w niej takiego szlamu koloru kawy z mlekiem może być spowodowane że płym chłodzący sie przedostaje do oleju ??????????? na korku jest lekki szlam ale niewiele tego jest,płyn mi nie ubywa tak mi sie zdaje bo nie widać żeby coś ubywało chyba że tylko tyle co nie widoczne gołym okiem.odp narka



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Problem z odmą silnika

Post autor: Waqa » czw lut 17, 2011 14:06

oryginalny podgrzewacz nie daje 100% pewności ze nie wywali Ci oleju. Mój AKQ jest przykładem. Mam org. podgrzewacz i co - wywaliło olej. Fakt faktem było dobre -20C. Także nie ufajcie tym podgrzewaczom bo się zdziwicie tak jak ja. lepiej czyścic puchę systematycznie. pozdro

tomek-P w ASO uszczelki do odmy to grosze. jak się nie mylę to komplet chyba kosztuje coś ok.20zl
Ostatnio zmieniony czw lut 17, 2011 14:10 przez Waqa, łącznie zmieniany 1 raz.



lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

Problem z odmą silnika

Post autor: lukasz74mu » czw lut 17, 2011 14:08

co do wycieku to musiał byś wbić się na kanał i obejrzeć dokładnie wszystko... co do odmy to ten syf się zbiera jak masz niedogrzany silnik... to się wytrąca parafina z oleju... potem się skrapla tam woda odstawiasz samochód ścieknie na majonez i zamarza... pod korkiem nie powinno tego być chociaż niektórzy tam też mają ale to podobno raczej wina uszczelki pod głowica i płyn z chłodnicy się dostaje do oleju... jak rozgrzejesz autko zdejmij wąż od filtra powietrza i posłuchaj czy bulgocze w środku jak tak to odma do czyszczenia... natomiast jak odpalasz zimne autko np po nocy to odpal je i po minucie odkręć korek od oleju i go uchyl trzymając blisko głowę jak usłyszysz dźwięk odkręcenia gazowanej butelki to odma jest zamarznięta i lepiej nie jechać... najlepiej przed zimą wyczyścić odmę zdjąć króciec wąż wymyć wszystko założyć odmę wąż na króciec i jak będziesz to zakładał na odmę to nie wciskaj zatrzasków tylko wciśnij na samą uszczelkę później raz na parę dni po jeździe zdejmij cały króciec z wężem i wyczyść to szmatką powinno być dobrze... Oczywiście odmę odkręcić najlepiej na kanale a króciec odmy jak założysz na uszczelkę to później tylko latareczka i ręka za silnik bez kanału już...



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Problem z odmą silnika

Post autor: Waqa » czw lut 17, 2011 14:13

lukasz74mu, ja sprawdzam czy mi odma nie zamarzła odpinając wąz przy filtrze i przykładam rękę sprawdzając czy leci powietrze.



lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

Problem z odmą silnika

Post autor: lukasz74mu » czw lut 17, 2011 15:46

też tak można ale nie wiem czemu pewniejsze mi się wydaje odkręcanie korka... ale twój sposób też jest dobry :)



Tomek-P
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 04, 2011 10:19
Lokalizacja: ZDR

Problem z odmą silnika

Post autor: Tomek-P » pt lut 18, 2011 14:04

koledzy problem znowu mam z wyciekiem ale tym razem jest on prawdopodobnie za kołem pasowym od wału jest tam plastikowa obudowa i nie wiem czy akurat z tam tad cieknie olej czy z połączenia miski olejowej i bloku silnika ???? zaczeło sie od zatkanej odmy i wycieku całego oleju.
1 .to czy powinna być uszczelka na połączeniu miski olejowej z blokiem silnika czy może być tylko silikonem uszczelnione?????
2 .gdzie może byc ten wyciek na pompie olejowej czy bardziej na wale na uszczelniaczu ????
3 .jak ściągnąć miske olejową bo jest ona pod kątem od strony skrzyni biegów czy rura od wydechu mi nie przeszkodzi przy zdejmowaniu miski czy trzeba rure odkręcać???
4 .i co jest za tym kątem miski olejowej od skrzyni czy za tym kątem jest jakiś olej też pytam bo jeszcze nie rozbierałęm miski i nie chce narobić syfu w kanale odp narka i Pozdro



Tomek-P
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 04, 2011 10:19
Lokalizacja: ZDR

Problem z odmą silnika

Post autor: Tomek-P » sob lut 19, 2011 17:28

panowie a najlepszy sposób na sprawdzenie odmy czy nie jest zamarznięta jest to że przed odpaleniem silnika maska w góre zesunąć wąż od filtra powietrza ten od odmy co idzie odkręcamy korek wlewu oleju do silnika i dmuchamy w wężyk od odmy poprostu bez odpalania silnika jak nie wylatuje powietrze z pod korka wlewu to wiemy bez odpalania silnika że odma jest zamarznięta



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Problem z odmą silnika

Post autor: Waqa » ndz lut 20, 2011 21:02

:kac: masakra już widzę jak lezę na silniku i dmucham w odmę. ja tam wole po swojemu sprawdzać.



Tomek-P
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 04, 2011 10:19
Lokalizacja: ZDR

Problem z odmą silnika

Post autor: Tomek-P » ndz lut 20, 2011 21:42

jak ktoś ma ponizej 160cm wz to niestety bedzie leżał na silniku a z reszta już widze jak ktoś ma jechać do pracy i musi najpierw odpalić silnik na kilka minut i z obawą czeka na decyzje czy odma zamarznięta czy nie czyli odpalić poczekać zgasić posłuchać a jak zamarznięta sie okarze to czasu mało do pracy i szukaj bracie kogoś kto cie zawiezie swoim samochodem a w moim przypadku 1 minuta i wszystko wiadomo czy zamarznięta czy nie ale każdy robi to na swój sposób pozdro



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Problem z odmą silnika

Post autor: Waqa » ndz lut 20, 2011 22:28

Tomek-P odpalam auto otwieram maskę i odpinam wężyk w który Ty dmuchasz i przykładam do niego rękę. Powietrze leci dość mocno także spokojnie idzie je wyczuć dłonią. Ale tak jak mówisz każdy robi to na swój sposób. :jezor:



lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

Problem z odmą silnika

Post autor: lukasz74mu » ndz lut 20, 2011 23:58

wszystko wszystkim ale i tak polecam tam zajrzeć raz na kilka dni sami się przekonacie że zbiera się to dość szybko ;]



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości