1.6 AKL brak mocy po wymianie rozrządu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

klawoj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 21, 2011 20:48

1.6 AKL brak mocy po wymianie rozrządu

Post autor: klawoj » wt mar 22, 2011 20:58

Witam,

Jestem posiadaczem. Golfa 1.6 AKL benzyna, r98. 88tys. km. Sprowadziłem go w zeszłym miesiącu z Niemiec. To moje pierwsze auto.
Jeździło się nim bardzo dobrze, ale po takim przebiegu wypadało wymienić kilka rzeczy. Za jednym razem wymieniono mi:
rozrząd/pompa wody, filtr paliwa, świece, tarcze, klocki, pasek klinowy.

Po tych operacjach nie jest już dobrze. Wyraźnie brakuje mocy poniżej ok 3000 obrotów. Kiedy wcisnę mocniej gaz na 2 lub 3 biegu przyspiesza irytująco powoli. Dopiero przy około 3000 obrotów jest punkt gdzie zaczyna mocniej ciągnąć. Od tego czasu jeżdżę po mieście i spalanie jest moim zdaniem za wysokie. Na 55litrach 95 przejechałem ledwo ponad 400km - to chyba trochę przesada?
Kiedy jadę na wyższych biegach z wyższą prędkością, to niby jest lepiej, ale od czasu do czasu można wyczuć że coś z pracą silnika jest nie tak, jakby przez ułamek sekundy się dławił i potem wracał do normy.

Poczytałem trochę forum i zrobiłem to co było polecane najczęściej (i najprostsze, bo początkujący jestem). Czyszczenie przepustnicy, przepływomierza + adaptacja (i to i to było w zasadzie czyste). Zakupiłem sobie kabel diagnostyczny. Błędów na VAGu nie ma. Nic się nie zmieniło, poza mniejszym falowaniem obrotów na biegu jałowym.

Gdzie szukać przyczyny ?
Wydaje mi się że w tym co było wymieniane - czy może być to np. niepoprawne ustawienie rozrządu albo coś z tym związane ? Czy można takie niepoprawne ustawienie/a zdiagnozować za pomocą VAG ? Jeżeli tak to co konkretnie logować ? A może problem tkwi w czymś innym ?

Za sprawdzenie poprawności ustawienia rozrządu w pewnym warsztacie w Gdyni zażyczyli sobie 300-400 PLN, twierdząc że to prawie to samo co ustawianie go na nowo. Czy to prawda, czy może szukać taniej ?

Z góry dziękuje za pomoc i sugestie.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

1.6 AKL brak mocy po wymianie rozrządu

Post autor: stonefree » śr mar 23, 2011 00:16

klawoj pisze:czy może szukać taniej ?
Przede wszystkim wrócic tam,gdzie robili i niech poprawiają.



klawoj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 21, 2011 20:48

1.6 AKL brak mocy po wymianie rozrządu

Post autor: klawoj » śr mar 23, 2011 14:50

Niestety taka opcja nie bardzo mi pasuje, bo to 300km od mojego miejsca zamieszkania :]



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8814
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.6 AKL brak mocy po wymianie rozrządu

Post autor: marcin7x5 » śr mar 23, 2011 15:45

A nie padł Ci czasami przepływomierz ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

1.6 AKL brak mocy po wymianie rozrządu

Post autor: grg474 » śr mar 23, 2011 15:46

klawoj pisze:Za sprawdzenie poprawności ustawienia rozrządu w pewnym warsztacie w Gdyni zażyczyli sobie 300-400 PLN, twierdząc że to prawie to samo co ustawianie go na nowo.
fajna cena - nic tylko ludziom sprawdzać prawidłowość ustawienia rozrządu.
Skoro jesteś początkujący to lepiej jednak jak nie będziemy ci mówili jak się ustawia rozrząd bo jeszcze przestawisz na gorzej.
Poszukaj w swojej okolicy forumowicza co potrafi to sprawdzić - bo przecież sprawdzić prawidłowość ustawień na znakach to dla kogoś co ma pojęcie jakieś o mechanice żadne problem - ustawić na znakach i stwierdzić czy jeden z wałków nie jest ustawiony nieprawidłowo - tylko że jeżeli jest ustawiony nieprawidłowo a na to wygląda to nie polecałbym nikomu już tego warsztatu z którego korzystałeś. Pewnie fachowcy od kredy i malowania znaków na kołach


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
kamilsdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pn sty 10, 2011 15:23
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

1.6 AKL brak mocy po wymianie rozrządu

Post autor: kamilsdz » śr mar 23, 2011 17:14

Rozrząd moim zdaniem nie ma nic do tego. Przy zmienianiu rozrządu w twoim silniku prawdopodobnie trzeba zdjąć filtr powietrza. Może źle złożyli przez co zasysa lewe powietrze co objawia się właśnie mułem i brakiem mocy.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

1.6 AKL brak mocy po wymianie rozrządu

Post autor: grg474 » czw mar 24, 2011 09:22

kamilsdz pisze:trzeba zdjąć filtr powietrza. Może źle złożyli przez co zasysa lewe powietrze co objawia się właśnie mułem i brakiem mocy.
kamilsdz, czytałeś?
klawoj pisze:Czyszczenie przepustnicy, przepływomierza + adaptacja (i to i to było w zasadzie czyste)
żeby wyczyścić przepustnice musiał to sprawdzić


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

1.6 AKL brak mocy po wymianie rozrządu

Post autor: feniks » czw mar 24, 2011 10:39

kamilsdz pisze:w twoim silniku prawdopodobnie trzeba zdjąć filtr powietrza
nie trzeba
Obrazek
grg474 pisze:Poszukaj w swojej okolicy forumowicza co potrafi to sprawdzić - bo przecież sprawdzić prawidłowość ustawień na znakach to dla kogoś co ma pojęcie jakieś o mechanice żadne problem
o to to :gora: :gora:


Obrazek

klawoj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 21, 2011 20:48

1.6 AKL brak mocy po wymianie rozrządu

Post autor: klawoj » czw mar 24, 2011 15:07

To raczej nie filtr powietrza. Był wymieniany w chwili kupna auta i od tego czasu nie był ruszany ( jak widać na zdjęciu nie przeszkadza w dobraniu się rozrządu ) .

Trzeba sprawdzić rozrząd w takim razie. Czy jeżeli zdejmę osłonę rozrządu i miałbym wzór ustawienia, to czy łatwo stwierdzę robieżności/rozbieżność ? Sam nie będę oczywiście naprawiał, ale może mógłbym sam zidentyfikować problem? Jeżeli trzeba tam na milion rzeczy uważać, to poszukam kogoś z forum w okolicy.

A co do przepływomierza - jak można sprawdzić czy jest walnięty ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8814
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.6 AKL brak mocy po wymianie rozrządu

Post autor: marcin7x5 » czw mar 24, 2011 15:30

Wypnij z niego wtyczkę i sprawdź czy jest różnica w mocy samochodu



jozef 66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 14, 2011 10:19

1.6 AKL brak mocy po wymianie rozrządu

Post autor: jozef 66 » czw mar 24, 2011 15:46

miałem kiedyś podobny problem ale z fiatem stilo, okazalo się że po wymianie niby calego rozrządu a na prawde tylko wymieniono pasek jeszcze był przestawiony o 2 ząbki i problemy były podobne. Teraz mam Mk4 1,6akl z 98r też była wymiana rozrządu , jest ok. przebieg 90tyś. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

1.6 AKL brak mocy po wymianie rozrządu

Post autor: feniks » pt mar 25, 2011 08:16

klawoj pisze:A co do przepływomierza
jak się nie mylę gupa 004
xxxx rpm xxx mg/H x.xx ms x.x g/s

1 Engine speed (idling speed) 760...880 rpm 2 Air mass drawn in (engine load) 76...164 mg/H 3 Injection period 2.0...4.10 ms 4 Air mass drawn in 1.8...3.2 g/s


Obrazek

klawoj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 21, 2011 20:48

1.6 AKL brak mocy po wymianie rozrządu

Post autor: klawoj » wt kwie 05, 2011 15:18

Dzięki za sugestie, ale wartości zwracane z przepływomierza były OK.

Na szczęście ktoś mi podpowiedział żeby sprawdzić kable zapłonowe. :bigok:
I faktycznie to one były problemem.
Po ciemku było widać, że dokładnie jeden z kabli mocno iskrzył w miejscu gdzie kończy się izolacja przy świecy. Wymieniłem wszystkie kable i silnik wreszcie pracuje równo :). Widocznie kabel musiał zostać uszkodzony przy wymianie świec, a sam rozrząd najprawdopodobniej jest ustawiony OK.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości