okresowe problemy z odpalaniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Freyu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 20:11
Lokalizacja: Słupsk

okresowe problemy z odpalaniem

Post autor: Freyu » wt maja 31, 2011 21:59

Witam. Dawno się nic nie psuło, ale za dobrze to być nie może. Problem jest taki, że auto po raz kolejny mi nie odpaliło w najmniej oczekiwanym momencie. Wygląda to tak, że od rana np jeżdżę bez problemu, pali ładnie bez zająknięcia po czym po pewnym czasie (co jakiś czas, nieregularnie) po prostu nie chce zapalić. Kręcę, kręcę i nic. Co ciekawe po jakichś 3 godzinach można go zapalić bez problemu i bez zająknięcia. Mam wrażenie, że dzieje się tak jak się mocno nagrzeje. Może jakiś czujnik?
Auto Mk4 '99r 2.0 z gazem. Z góry dzięki za sugestie. Mimo wszystko może jutro mi się uda dotrzeć do jakiegoś mechanika z kompem, coby sprawdził czy coś tam nie wykazuje.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

okresowe problemy z odpalaniem

Post autor: grg474 » wt maja 31, 2011 22:47

Freyu pisze:Co ciekawe po jakichś 3 godzinach można go zapalić bez problemu i bez zająknięcia. Mam wrażenie, że dzieje się tak jak się mocno nagrzeje. Może jakiś czujnik?
możliwe że czujnik temperatury cieczy albo gaz cos puszcza wtryskiwaczami


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

okresowe problemy z odpalaniem

Post autor: mishabest » wt maja 31, 2011 23:02

hmm, nie znam twojego silnika, ale miałem taki przypadek w 1.8t, winny był czujnik położenia wału.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Freyu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 20:11
Lokalizacja: Słupsk

Re: okresowe problemy z odpalaniem

Post autor: Freyu » śr cze 01, 2011 07:07

No właśnie stawiam na jakiś czujnik ewentualnie coś z elektroniką (?) instalacji gazowej. wygląda jakby właśnie po ostygnięciu wracało do normy. Może jakąś wskazówką jest to, że w aucie (przynajmniej moim) ustawione mam na komputerze pokładowym liczenie ilości przejechanych km i ten licznik się kasuje po jakiejś godzinie postoju. Tym razem jednak się nie resetuje, pokazuje od miejsca kiedy skończył liczyć. Tak mi się wydaje przynajmniej.
A tym wałem to cóż to za zwierz?



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

okresowe problemy z odpalaniem

Post autor: mishabest » śr cze 01, 2011 15:32

czujnik położenia wału to takie coś wkręcone w blok, z tego co mi znajomy tlumaczyl co go wymieniał to ten czujnik to cewka i jak pada to ma przerwę, jak jest zimny to jeszcze zewrze a jak się zagrzeje to nie przepuszcza.. ale nie wiem czy w twoim silniku cos takiego jest, niech się ktoś może wypowie.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

okresowe problemy z odpalaniem

Post autor: grg474 » śr cze 01, 2011 18:40

Freyu pisze:Może jakąś wskazówką jest to, że w aucie (przynajmniej moim) ustawione mam na komputerze pokładowym liczenie ilości przejechanych km i ten licznik się kasuje po jakiejś godzinie postoju. Tym razem jednak się nie resetuje, pokazuje od miejsca kiedy skończył liczyć.
czyli silnik nie wystygł albo.. czujnik temperatury płynu chłodniczego


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: okresowe problemy z odpalaniem

Post autor: maroTdi » śr cze 01, 2011 22:16

mishabest pisze:hmm, nie znam twojego silnika, ale miałem taki przypadek w 1.8t, winny był czujnik położenia wału.
tak samo mialem w 1.6 czujnik wymieniony i palil ok.



Gregory11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt cze 12, 2009 21:21
Lokalizacja: Bochnia

okresowe problemy z odpalaniem

Post autor: Gregory11 » śr cze 01, 2011 23:06

Witam !!! Miałem kiedyś podobne objawy w silniku 2.0 AQY z gazem - przeczytaj to : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=246347" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam !



Freyu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 20:11
Lokalizacja: Słupsk

okresowe problemy z odpalaniem

Post autor: Freyu » czw cze 02, 2011 18:58

Po problemie. To był faktycznie uszkodzony czujnik położenia wału. Podłączony komputer od razu wskazał błąd. Już wymieniony i oby to tylko to. Dzięki za podpowiedzi! Pzdr



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości