VW Golf IV 1.6sr akl 99 Wtryskiwacze i inne problemy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bohnooze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 02:29
Auto: Seat Leon 1.6
Silnik: AKL

Re: VW Golf IV 1.6sr akl 99 Wtryskiwacze i inne problemy

Post autor: Bohnooze » czw paź 22, 2020 10:50

Poprawka do tematu i mojej wypowiedzi. blednie odczytałem problem. Te maks dawki LPG to jest wprost efekt zapisanych danych w ECU silnika dla benzyny i czasów wtrysków benzyny.

Czyli silnik za ubogo na benzynie gdy przyśpiesza bo coś jest z układem paliwowym benzyny (za niskie ciśnienie) .

LPG tylko wg tych danych działa. W zwiazku z tym należałoby zwiększyć dawki LPG patrzac jak zachowa się lambda. Jednakże to nic nie da bo mnożnik benzynowy mialy charakter wielokrotnie losowy. Raz lepiej raz gorzej więc stale zmienia się wykres mnożnika LPG. Ponieważ na benzynie zasilanie w paliwo jest niestabilne.

W zbiorniku jest uszczelka która w innym aucie po prostu mi się posypała jej kawaleczki wpadły do benzyny. To jedno drugie to brudny zbiornik co zauważylem u siebie (Pył na dnie) . Wtryski benzyny mogą być przyblokowane albo jak kolega napisał nie domykać (co przy zwiększonych obrotach da efekt nieprawidłowego rozpylania).
Do wetyfikacji układ elektryczny. Pompa może krecić się gorzej bo może masa czy plus niesprawny to jest na przekaźniku (obejśc przekaźnikjeżeli przegrzał sie styk przekaźnika to dawał bedzie opór nizsze nateżenie dla pompy) podmienic przekaźnik spróbuję. Ale tez pompę muszę nową. Moze ktoś orientuje czy jakas na podmiankę mocniejsza?

Ktoś w ogóle ma jakieś pomysły na wymianę pompy paliwa i wtrysków na coś lepszego? Pytam o inne modele bo z wyszukiwania tematu jak kolega już mówił to nagminny problem w 1.6 SR AKL (i pochodnych). Wielokrotnie ludzie piszą, że auto muli i wymienili juz wszystko.

To jak kolega zrobił wymieniajac na inne używane wtryski to nie rozwiazało jego problemu bo pewnie i te są wadliwe bo używane.

Spróbuję zmienić przekaźnik od pompy paliwa na mocniejszy (obejscie oryginału). Poza tym weryfikacja przewodów czy sa drożne, nowy filtr paliwa, wezyki do listwy mam sparciałe już, wewnątrz też sie rozsypać mogły, ponad to wymiana wtrysków na nowe nie używki, wymiana pompy (lecz najpierw wymiana uszczelek pompy). Weryfikacji wymaga zawór napowietrzania i odpowietrzania zbiornik paliwa (pochłaniacz węglowy mi nie działa) moze opary ze zbiornika nie są wcale uwalniane.

Podobnie z mułem zrobiło mi się w drugim aucie tym w ktorym rozsypała się uszczelka pompy. Ewidentnie problemem jest układ paliwowy.

Ktoś ma jakieś pomysły czym da się wypłukac wtryski ale mocząc je? Jakiś produkt rozpusci brud? Ale nie do uźytku w układzie paliwowym tylko do moczenia wtrysków? Oczywiscie mogą być mechanicznie zużyte.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: VW Golf IV 1.6sr akl 99 Wtryskiwacze i inne problemy

Post autor: marcin7x5 » czw paź 22, 2020 18:54

Zawsze możesz je wymienić na nowe lub oddać do regeneracji. Ja w swoim wysyłałem na regenerację to wymieniali w nich jakieś sitka bo były przytkane 2 z 4...



Bohnooze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 02:29
Auto: Seat Leon 1.6
Silnik: AKL

Re: VW Golf IV 1.6sr akl 99 Wtryskiwacze i inne problemy

Post autor: Bohnooze » śr lut 28, 2024 10:44

Ciekawy temat. Szukając wartości sychnchronizacji wałka i wału korbowego trafiłem. W kwesti paliwa JAK TUTAJ DZIAŁA LAMBDA? sygnał wysoki to ubogo paliwa a wiec wiecej powietrza czy sygnał niski to wiecej powietrza? po puszczeniu pedału podczas jazdy z górki sygnał lambdy spada chyba zostaje zasilanie lambdy odcięte bo zewrze sie sygnał obrotów jałowych przepustnicy. Gdy naciskamy gaz do oporu mamy ponad połowe otwarcia i sygnał lambdy idzie w górę? Czyszczenie wtrysków benz robiłem były bardzo brudne pod sitkami lecz na papier rozpylały na oko dobrze. Kolejna rzecz wartośc prądu zapłonu u mnie iskra dość żółta jak dla mnie usiadł albo sterownik (za niskie napiecie wejsciowe wiec wyjsciowe) albo cewka (wymiana nie zmieniła tego) albo za słabe ładowanie (napięcie zapłonu jest bardzo istotne więc po zmianie świec na węższą elektrodę vline 24 czyli Bkur6et-10 zamiast vline 01 Bur6et może się zmienić praca. Jeżeli silnik słabo spreża i muli to bedzie palił więcej bo rozpedzanie zajmie więcej wtedy gdy najwiecej leje. Więc też jeżeli jest opór na skrzyni to pali wiecej. Następne rzeczy połączenia płynu do przepustnicy tam jest coś jakby ssanie to miejsce czesto jest zapowietrzone i chodzi jak na ssaniu. Podłączenie jest prawie powyżej zbiorniczka. Przepustnice także wycierają się , a także łapią luz klapki wtedy korygowanie silniczkiem daje niepewne efekty (dawki powietrza albo za duże albo za małe). Kolejna kwestia opar paliwa karnister może się napełnić oparami (zużyć) lub zablokować mogą sie w nim filterki i nie przepuszcza możliwe też są tam przecieki powietrza z zewnątrz za przepustnice (gdzie wejscie do kolektora oparów). Także wysiada sam zbiornik paliwa zawor który ma zablokowac opar w zbiorniku wypuszcza opar i wpuszcza powietrze układ odbierania oparów ze zbiornika ciągnie powietrze. Wiele rzeczy nie jest nadzorowanych komputerem w tym silniku więc błąd nie wyskoczy.

Obecnie zastanawiam sie czy synchronizacja rozrzadu jest poprawna wartośc 27 wyświetla vag com. Troszeczkę jakby o jeden sygnal było źle. Nie wiem jaka wartosc to poprawna czy to idealnie połowa? Lecz zamontowałem regulator wyprzedzenia STAG TAP 03/1 który informuje o błędzie i synchronizacji i stabilnosci czujnika sygnału wału.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości