AKL -> Czy walnieta przepustnica + 2 bledy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pmangel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn sie 27, 2007 14:29
Lokalizacja: Poznań

AKL -> Czy walnieta przepustnica + 2 bledy

Post autor: pmangel » wt maja 22, 2012 21:53

Witam
Posiadam Golfa IV z ulubionym przez wszystkich silnikiem 1.6 8v do tego zagazowanym. Mam następujący problem już od dłuższego czasu. Cały czas pojawiają mi się następujące błędy na vagu
Obrazek
Blad po skasowaniu pojawia się od razu po przekręceniu kluczyka. Do tego co jakiś czas na ciepłym silniku zaczynam być mułowaty od dołu i czasem przy 1500 -2000 obrotów potrafi szarpnąć. Myślałem ze temat się uspokoi po wymianie na stara czysta przepustnice ale jest jeszcze gorzej, szarpie praktycznie cały czas. Do tego na starej i na nowej przepustnicy na rozgrzany samochód delikatnie faluje. Zrobiłem następujące rzeczy żeby wyeliminować ale niestety nadal jest lipa:
- czyszczenie przepustnicy jednej i drugiej (na oby dwoch lata ten błąd z vaga)
- czyszczenie przepływomierza
- wymiana uszczelek na kolektorze
- rozrząd z pompa wody
- filtry i oleje na bieżąco
- czujnik temp na ori ( pokazywał złe wskazania)
- sprawdzana sonda lambda (podobno działa)

Powiedzcie mi czy faktycznie to już skończona przepustnica czy jeszcze może być inna przyczyna. I druga sprawa czy ktoś kupował te z tej aukcji ? http://allegro.pl/przepustnica-vdo-vw-g ... 27270.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Z gory dzieki za pomoc moze tez innym sie przyda :)



mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

AKL -> Czy walnieta przepustnica + 2 bledy

Post autor: mirek87 » wt maja 22, 2012 22:43

zrób adaptacje przepustnicy, sprawdz szczelność dolotu, cewke sprawdz też czujnik halla



pmangel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn sie 27, 2007 14:29
Lokalizacja: Poznań

AKL -> Czy walnieta przepustnica + 2 bledy

Post autor: pmangel » śr maja 23, 2012 08:14

nie da sie zrobic bo co przekrece kluczyk pojawiaja sie bledy niestety. W jaki sposob sprawdzic czujnik halla ?



Royber
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw maja 12, 2011 17:08
Lokalizacja: Pomorze

AKL -> Czy walnieta przepustnica + 2 bledy

Post autor: Royber » śr maja 23, 2012 16:35

Ta przepustnica z Allegro wogóle kształtem nie przypomina oryginału.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

AKL -> Czy walnieta przepustnica + 2 bledy

Post autor: marcin7x5 » czw maja 24, 2012 09:17

pmangel pisze:W jaki sposob sprawdzic czujnik halla ?
najlepiej to oscyloskopem. Bez wyjęcia z auta to wkręc silnik na maksymalne obroty patrz czy jest odcinka i przy jakich obrotach wystepuje. Objawia sie to poszarpywaniem jakby silnik nagle zaczął przerywac.



pmangel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn sie 27, 2007 14:29
Lokalizacja: Poznań

AKL -> Czy walnieta przepustnica + 2 bledy

Post autor: pmangel » czw maja 24, 2012 16:45

Sprawdzę jak będę wracał z pracy, przy okazji jak mi się uda to wymienię na stara przepustnice wyczyszczona na tej co jest teraz jest zdecydowanie za dużo szarpnięć i takich jakby zadławień. Zauważyłem także ze jak się toczy to nie spadają mi obroty tylko trzymają się gdzieś około 1000 obrotów dopiero jak się zatrzymam spadną na 800 ( przy toczeniu się na luzie ). Co może być ze samochód szarpie i jest słaby głownie jak jest ciepło albo on się porządnie dogrzeje



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

AKL -> Czy walnieta przepustnica + 2 bledy

Post autor: marcin7x5 » pt maja 25, 2012 10:42

Zakończ najpierw sprawę z czujnikiem halla a potem dopiero weź się za przepustnicę. Może wystarczy przeczyścic silniczek krokowy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości