1.6 16V AZD zgasął i nie chce zapalić ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
robi1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 21:48
Lokalizacja: Jordanów

1.6 16V AZD zgasął i nie chce zapalić ?

Post autor: robi1993 » wt lis 20, 2012 23:52

Witam
Mam taki problem z golfem IV wczoraj wszystko było super do dzisiejszego popołudnia, jeździł od rana i dziś popołudniu gdy jechał zaświeciła się kontrolka do ciśnienia oleju po zatrzymaniu samochodu na poboczu po chwili zgasną i do tej pory nie chce zapalić już nie wiem co jest nie tak przeszukałem forum ale nie znalazłem podobnego problemu

Dodam co zrobiłem:
olej jest
paliwo dochodzi
bezpieczniki dobre
świece dobre iskra jest
rozrząd dobrze ustawiony nie przestawił się
komputer nie wywala błędów ani z ECU, immobiliser też nie wadzi
cewka też dobra

nie reaguje na samostart
sprawdzałem obroty rozrusznika na vsie i podaje 180 obr/min chyba mało, próbowałem na innym akumulatorze też to samo i strasznie ciężko teraz kręci i po kręceniu na rozruszniku tak po 15 sek zaświeca się kontrolka od ciśnienia oleju i informacja STOP na desce
Już praktycznie wszystko zrobiłem już się po prostu podaje, nie próbowałem jeszcze palić na pych na czwartym biegu bo się boje o rozrząd, nie wywala błędu gdy odepne któryś czujnik np. halla, temp. cieczy, ciśnienia oleju itp.

Może coś doradzicie ?


Diagnostyka grupy VAG okolice Rabka Zdrój oraz Myślenice

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

1.6 16V AZD zgasął i nie chce zapalić ?

Post autor: stonefree » śr lis 21, 2012 09:20

Wyciągałeś świeczki i patrzyłeś czy silnik sie leko obraca? Zmierzyłeś ciśnienie?



Awatar użytkownika
robi1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 21:48
Lokalizacja: Jordanów

Re: 1.6 16V AZD zgasął i nie chce zapalić ?

Post autor: robi1993 » śr lis 21, 2012 15:07

stonefree pisze:Wyciągałeś świeczki i patrzyłeś czy silnik sie leko obraca? Zmierzyłeś ciśnienie?
Tak właśnie zapomniałem o tym napisać sprawdzałem ciśnienie sprężania właśnie brak :shock: i bez świec tak samo ciężko kręci kręci ja podejrzewam że się silnik zatarł ale nie wiem może komputer siadł bo nie wywala błędów jak odepne któryś czujnie że brak połączenia dziś będe ściągał pokrywe wałków i mise olejową


Diagnostyka grupy VAG okolice Rabka Zdrój oraz Myślenice

Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

1.6 16V AZD zgasął i nie chce zapalić ?

Post autor: Jacek75 » czw lis 22, 2012 11:24

Komputer nie zgłosi zatarcia silnika...


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
robi1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 21:48
Lokalizacja: Jordanów

Re: 1.6 16V AZD zgasął i nie chce zapalić ?

Post autor: robi1993 » czw lis 22, 2012 14:11

Jacek75 pisze:Komputer nie zgłosi zatarcia silnika...
To niestety wiem bo nie od dziś mam kompa, ale chodzi mi o to że ja odepne czujnik np.wody czy oleju to powinno wywalić błąd że bark połączenia z czujnikiem a tego nie mam nie wiem może tak ma być przy tym silniku ale ostatnio robiłem dwie skody 1.2 i 1.4 benzyne i tam akurat jak odpinałem czujniki położenia wałka to zaraz wywalało a tu nic.
Więc podejrzewałem jeszcze ECU ale się okazało że jeden wałek chyciło przez bark smarowania


Diagnostyka grupy VAG okolice Rabka Zdrój oraz Myślenice

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.6 16V AZD zgasął i nie chce zapalić ?

Post autor: marcin7x5 » czw lis 22, 2012 15:53

Niestety te silniki miały i mają problemy z zacierającymi się wałkami rozrządu.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

1.6 16V AZD zgasął i nie chce zapalić ?

Post autor: Jacek75 » czw lis 22, 2012 19:04

Kolega ma na myśli azd czy ogólnie 1.6 16v? Znana jest przyczyna tych problemów z wałkami? - brak smarowania, ale z powodu pompy? panewek? Czytałem o takich przypadkach, ale spowodowanych złym olejem


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.6 16V AZD zgasął i nie chce zapalić ?

Post autor: marcin7x5 » pt lis 23, 2012 08:39

Słyszalem/czytałem ogólnie o wszystkich silnikach 16V montowanych w grupie vw a więc ATN AUS AZD BCB oraz tych 1,4 16V. Szczególnie problem objawiał się w silniku AZD. Przyczyną zacierania sie wałków było cos ze smarowaniem w pokrywie zaworów. Nie pamiętam juz teraz dokładnie co to było. Dodatkowo było też o tych naszych wałkach napisane, że krzywki są nabijane i się lubią delikatnie obrócić co objawia się poczatkowo wypadaniem zapłonów na jednym z cylindrów a potem całkowitym brakiem kompresji. Musiałbym odszukać w google ten artykuł.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości