Silnik trzesię się jak galareta ,Brak Mocy,Szarpanie Silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dokers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:08

Silnik trzesię się jak galareta ,Brak Mocy,Szarpanie Silnika

Post autor: Dokers » wt sty 26, 2016 15:54

Witam otóż mam dość dziwny problem . Opiszę całą sytuacje od początku otóż Mam problem z Silnikiem w Golfie IV 1,4 Benzyna
w sobote jeszcze było wszystko ok w Niedziele dolałem oleju bo ten silnik niestety lubi olej po dolewce odpaliłem silnik i zaczął trzęś się jak galareta od razu go zgasiłem 2 próba to samo za 3 razem silnik uspokoił się chwile się przejechałem było ok
w poniedziałek jadąc do pracy tez po starcie strasznie nim telepotało ale po przejechania paru KM wszystko wróciło do normy natomiast wczoraj znów to samo po odpaleniu silnika trząsło całym samochodem niemiłosiernie do tego nie mogłem jechać więcej niż 60 KM bo tak jak by chciał a nie mógł jechać więcej i trzęsło nadal cała budą wraz z silnikiem po nagrzaniu silnika jak już wracałem z pracy na wolnych obrotach nic mu niedolegało chodził idealnie chciałem wam nagrać filmik żeby pokazać co się mu dziele po starcie silnika ale o dziwo dzisiaj silnik zapalił i chodził idealnie jak przed tą awaria zrobiłem nim dzisiaj 70 KM żeby troche odmulć auto bo jeżdżę na krótkich odcinkach tych autem praca dom 10km w jedna strone dzisiaj zrobiłem nim 70 KM żeby zobaczyć czy nic nie trzeszczy ale przy prędkości 130-150 nic sie nie działo silnik chodził elegancko myślałem że to poduszki silnika no ale jak dzisiaj nic sie nie działo to chyba raczej odpala .
Co to może być jak auto postoi np jak jestem w pracy i wracam do domu to szarpie nim pare metrów potem jest ok tak jak by chciał a nie mógł jechać a pedał gazu w podłodze jakiś czas temu tez mi sie tak działo ale uspokoiło się teraz znowu takie jaj
Jakieś pomysły ? Może odma zamuliła silnik ??? Kable WN kiedy były wymieniane nie mam pojecia mam to auto ponad 4 lata nie wymieniałem ich a świece były wymieniane 3lata temu cewka zapłonowa ? tylko że jak były mrozy po - 20 auto zapalało od strzału i nie było z nim problemu nawet najmniejszego teraz zrobiło się ciepło i auto wariuje już sam nie wiem co może mu dolegać to szarpanie na starcie może być tez spowodowane np zużytymi tarczami i klockami lub ich zwichrowanie ? bo z tyłu mam zajechane tarcze i klocki i zacisk z prawej strony czasami niedomaga nie wiem co jeszcze moge dodać w tej całej sytuacji to że auto bierze olej to już pisałem kopcić kopci ale to już od dłuższego czasu że tak powiem ale uszczelka pod głowicą była wymieniana 3 lata temu wraz z rozrządem płyn chłodniczy też ok czysty nie ma w nim oleju .
Chciałem wam nagrać to telepanie silnika ale nie udało mi się bo tak jak mówie odpalił idealnie dodaje filmiki .

https://youtu.be/i9_hL7HSNjc" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Sprawdziłem tą poduszkę silnika ale tak jak mówię nawet przy 150 KM/h nic nie stuka na wolnych obrotach po nagrzaniu silnika też nic się nie dzieje wszystko chodzi stabilnie dzisiaj silnik chodził idealnie nic mu się nie działo .

https://youtu.be/5z3GSokdfTg" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Odpalenie zimnego silnika obroty nie falują przepustnica były czyszczona przed zimą jedynie odma nie była wyczyszczona przed zimą .

Proszę o pomoc co może być zepsute bo już nie wiem co sie z nim dzieje chodził elegancko i nagle trach :/ Dziękuje za pomoc



Zdylu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 25, 2015 14:26

Silnik trzesię się jak galareta ,Brak Mocy,Szarpanie Silnika

Post autor: Zdylu » wt sty 26, 2016 16:14

Tą poduszkę co nagrałeś to tak czy siak wymień, bo nie powinna mieć takich luzów. Nie jest droga, do 100zł powinieneś znaleźć dobrej firmy, ja kupiłem Febi-Bilstein za 95zł.
Z tym telepaniem to może czasami pali na 3 gary, sprawdź w nocy czy nie masz przebicia na kablach albo cewce.



Dokers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:08

Silnik trzesię się jak galareta ,Brak Mocy,Szarpanie Silnika

Post autor: Dokers » wt sty 26, 2016 16:24

Poduszki nie będę wymieniał jak to nie w niej jest problem bo auto za 3 miesiące idzie do sprzedaży więc szkoda mi kasy na to . właśnie tak myślałem że mogą to być kable NW jak był mróz auto chodziło idealnie zrobiło się na plusie i zaczyna świrować .



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Silnik trzesię się jak galareta ,Brak Mocy,Szarpanie Silnika

Post autor: Klaudek » wt sty 26, 2016 16:53

Zrobiło się na plusie, zaczęło się wszystko rozpuszczać i skraplać więc wszystko jest wilgotne... Możesz w nocy otworzyć maskę i zobaczyć czy iskry sobie skaczą.



Dokers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:08

Silnik trzesię się jak galareta ,Brak Mocy,Szarpanie Silnika

Post autor: Dokers » wt sty 26, 2016 16:57

Jak iskry skaczą to będą to Kable WN ? Bo auto odpala idealnie nawet jak nim telepie to problemu z odpaleniem nie mam więc cewka zapłonowa moim zdaniem odpada czyli zostają te kable i świecie , Kable były wymieniane nie wiadomo kiedy a świecie 3 lata temu



Zdylu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 25, 2015 14:26

Silnik trzesię się jak galareta ,Brak Mocy,Szarpanie Silnika

Post autor: Zdylu » wt sty 26, 2016 17:13

Świece to raczej żywotne są, potrafią działać ponad 10lat, no chyba że jakieś najtańsze badziewie było wsadzone. Sprawdź najpierw kable, tym bardziej że Ty ich nie wymieniałeś, więc mają minimum 4 lata, a niektóre tanie zamienniki potrafią już świrować nawet po roku.



Dokers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:08

Silnik trzesię się jak galareta ,Brak Mocy,Szarpanie Silnika

Post autor: Dokers » wt sty 26, 2016 18:05

Na wymiane świec mam nawet fakturę pisze na niej tak Swiece zapl. BKUR 6 ET-10 NGKV-LINE24 Komplet 70 zl nie wiem czy są dobre czy nie . Powiedzcie mi jak te kable sprawdzić te iskry widać w nocy tak ? sprawdza się je na odpalonym silniku czy zgaszonym bo nigdy tego nie sprawdzałem więc nie wiem .

PS. Kolega ma rozbitego golfa gti 2.0 anglika może od niego bym te kable przełożył na próbę jak znowu takie anomalie silnika sie pojawią ?



Zdylu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 25, 2015 14:26

Silnik trzesię się jak galareta ,Brak Mocy,Szarpanie Silnika

Post autor: Zdylu » wt sty 26, 2016 18:15

Świece dobre, a kable sprawdzasz na włączonym silniku wieczorem/w nocy. Jak mają przebicie to powinno być widać iskierki albo też ich dotknij.



Dokers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:08

Silnik trzesię się jak galareta ,Brak Mocy,Szarpanie Silnika

Post autor: Dokers » wt sty 26, 2016 18:25

Sprawdzę to przed pójściem dzisiaj do pracy i dam znać czy widać te iskierki czy nie . i jeszcze jedno pytanie Kolega ma rozbitego golfa gti 2.0 anglika może od niego bym te kable przełożył na próbę jak znowu takie anomalie silnika sie pojawią ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Silnik trzesię się jak galareta ,Brak Mocy,Szarpanie Silnika

Post autor: marcin7x5 » wt sty 26, 2016 22:37

Sprawdź też cewkę zapłonową. U mnie to ona była przyczyną szarpania na zimnym silniku. Po nagrzaniu było ok. Dokładnie to wypaliło się gniazdo gdzie wciśnięty jest przewód.



Awatar użytkownika
Rawcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt cze 14, 2011 21:27

Silnik trzesię się jak galareta ,Brak Mocy,Szarpanie Silnika

Post autor: Rawcio » śr sty 27, 2016 00:16

Dokładnie. Przerabiałem to w październiku. U mnie poszła cewka, na zimnym i na ciepłym telepało niemiłosiernie. Jedna została wymieniona, a po dwóch tygodniach poszła następna. :D


Obrazek

Dokers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:08

Silnik trzesię się jak galareta ,Brak Mocy,Szarpanie Silnika

Post autor: Dokers » śr sty 27, 2016 07:36

Sprawdziłem kable wn nie widać na nich iskierek sprawdzałem to teraz po pracy z kolegą więc Kable wydaja się ok do pracy jak i z pracy auto spisywało się znakomicie 0 szarpania wszystko chodziło jak przed awaria . jak sprawdzić cewke zapłonową ??? Dzisiaj podepnę auto pod vag i zobaczymy czy jakieś błędy pokaże

Rawcio w sensie wymieniłem i po 2 tygodniach jeszcze raz wymieniałeś ? czy jest wiecej niż jedna cewka w golfie ??? Dziwi mnie to że 2 dni auto chodziło makabrycznie a teraz 2 dni jest spokój kolega powiedział że może to być czujnik położenia wału korbowego co o tym sądzicie ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Silnik trzesię się jak galareta ,Brak Mocy,Szarpanie Silnika

Post autor: marcin7x5 » śr sty 27, 2016 07:57

Podepnij pod komputer to może i coś pokaże. Co do cewki to u mnie nie było nic widać dopóki nie spryskało się, i to ostro, gniazda przewodu.



Dokers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:08

Silnik trzesię się jak galareta ,Brak Mocy,Szarpanie Silnika

Post autor: Dokers » śr sty 27, 2016 18:12

Odpaliłem auto przed chwilą żeby sprawdzić jak sie ma ten silnik ale działa znowu dobrze screeny z vaga są tylko błędy ABS

Obrazek

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości