VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: Qto » ndz sty 14, 2018 11:57

Wiązka pewnie nie jest z mk4...dlatego kolory kabli się nie zgadzają i ogólnie są małe różnice
ciarek15 pisze:czy muszę również ciągnąć dodatkowe przewody od modułu do licznika ?
CAN komfortu musisz podłączyć do licznika... przy czym licznik musi być immo3 - bez tego nie zadziała bo po CAN idzie sygnał włączenia zapłonu...



ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: ciarek15 » ndz sty 14, 2018 12:25

Dołożyłem właśnie dwa brakujące przewody do większej kostki i zobaczę czy coś się zmieniło.
Licznik obecnie mam z passata ...849 w obudowie golfa i wsadem 1j5 920 849. Ale czeka już na stole 1j5 920 846A z wybitną szybką i urwanymi zaczepami... Bo tego z passata nie mogłem do końca ogarnąć.

Myślisz że nie będzie przewodów we wtyczce licznika od CAN? Czy będę mógł się podpiąć modułem do przewodów CAN w słupku ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: Qto » ndz sty 14, 2018 13:09

Na pewno nie ma...w słupku jest CAN komfortu a Ty masz połączyć ten CAN z licznikiem. Zajrzyj do tematu o montażu komfortu...



ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: ciarek15 » ndz sty 14, 2018 13:13

Dzięki za cierpliwość :) już rozgrzebałem licznik i znalazłem w zielonej wtyczce wolne piny 8 oraz 9. Dorzucę przewody i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Obrazek

O te miejsca chodzi.. prawda ?

Dzięki wielkie Qto :) Moduł już śmiga i szyby dosunięte. W następny weekend wymienię tylne silniczki i będzie można kończyć fotele z lusterkami.

Obrazek



ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: ciarek15 » ndz sty 14, 2018 23:20

Na spokojnie sprawdziłem dwa moduły 1c0 jakie miałem. Wstawiam screeny z błędami. O ile wiem że nie ma komunikacji z tylnymi silniczkami szyb których nie zdążyłem wymienić stąd błędy... To nie wiem co oznacza pierwszy błąd dotyczący magistrali. Czy to normalne po takiej operacji? Czy można się tego jakoś pozbyć ?

Druga sprawa to różnica w opisie komponentów... przy jednym module jest napisane HLO 0003 a przy drugim 0004 (zaznaczyłem na foto). Czy któryś jest lepszy bądź gorszy ?

ObrazekObrazek

Bagażnik nie otwiera się na tym i na tym module... Ale wiem że to można naprawić edytując EPROM.

Na wyświetlaczu nie pokazuje mi otwartej maski... chociaż mam czujnik. Czy na rozpisce pinów według której robiłem zamianę z 1j0 na 1c0 jest uwzględniony pin od czujnika maski ?

Obrazek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: Qto » pn sty 15, 2018 19:18

ciarek15 pisze:Czy można się tego jakoś pozbyć ?
Najpierw ogarnij tylne silniczki...jak błąd nie zniknie, to będziemy myśleć
ciarek15 pisze:Druga sprawa to różnica w opisie komponentów... przy jednym module jest napisane HLO 0003 a przy drugim 0004 (zaznaczyłem na foto). Czy któryś jest lepszy bądź gorszy ?
lepszy/groszy raczej nie...nie wiem czy ktoś opisywał co oznaczają te cyferki ale w serwisie nie mają o tym pojęcia. Pewnie chodzi o różne nadwozia...a jeśli tak, to wszystko jest do ogarnięcia edycją eepromu
ciarek15 pisze:Na wyświetlaczu nie pokazuje mi otwartej maski... chociaż mam czujnik. Czy na rozpisce pinów według której robiłem zamianę z 1j0 na 1c0 jest uwzględniony pin od czujnika maski ?
pin 5 w nowym komforcie, pin 22 zielonej wtyczki licznika - miernik i sprawdź czy pokazuje się masa przy otwartej masce



ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: ciarek15 » pn sty 15, 2018 20:30

Qto pisze:pin 5 w nowym komforcie
Czy chodzi o pin zaznaczony w tabeli ?
Czy może jest to pin w tej większej wtyczce ... który u mnie jest pusty w chwili obecnej.


Obrazek
Qto pisze: pin 5 w nowym komforcie, pin 22 zielonej wtyczki licznika
Na obydwu tych pinach ma pojawić się masa ?

Mam również kolejne pytania:
Chodzi mi o podłączenie przewodów CAN modułu pamięci. Na schemacie zaznaczyłem je na czerwono... W tych punktach schodzą się również przewody komunikacji silniczkow szyb. Z opisu wynika ze punkty te znajdują się w Wiązce przewodów wewnętrznych. Wiecie może gdzie znajduje się to miejsce ? Bo chciałbym by połączenie foteli było zbliżone przynajmniej do schematu oryginału.


Obrazek

Czy w to miejsce powinienem rownież doprowadzić dokładane przewody komunikacji modułu z licznikiem ? Bo w chwili obecnej mam je podłączone do przejściówki modułu komfortu. A tak jak mówiłem chciałbym by było to jak najbardziej podobne do oryginału.

Ostatnim pytaniem jest połączenie modułu pamięci foteli z "sygnałem" wstecznego. Pin 8 brązowej wtyczki ma być połączony z punktem A87 zaznaczonym na schemacie poniżej. W opisie jest wzmanka że jest to połączenie: RL, in dash panel wiring harness... czyli panel z przekaznikami pod kierownicą gdzie podłączyłem już zasilanie, lecz RL nie widziałem. Gdzie on jest ?

Obrazek

Przepraszam za taką ilość pytań, ale do dyspozycji mam tylko sobotę by móc popracować przy samochodzie... resztę tygodnia spędzam w pracy w delegacji. Dlatego chciałbym mieć "pełną" wiedzę zanim się zabiorę za dalsze prace. Resztę schematów mam już rozpisaną i sobie poradzę bez pytań. Przynajmniej tak myślę :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: Qto » pn sty 15, 2018 21:20

ciarek15 pisze:Czy chodzi o pin zaznaczony w tabeli ?
tak, pin 5 w mniejszej wtyczce...w starym komforcie był to pin 1
ciarek15 pisze:Na obydwu tych pinach ma pojawić się masa ?
tak, po otwarciu matki

Nie ma znaczenia gdzie się podłączysz, ważne aby się wpiąć w dobry obwód. Jeśli chcesz jak w oryginale, to niestety trzeba pruć wiązki i szukać tych połączeń...a często i tak nie ogarnie się jak w oryginale bo takich połączeń może być kilka - po rozebraniu wiązki wydaje się to w ogóle nie mieć sensu. Rozbierałem ostatnio trzy wiązki i składałem z nich jedną...niektóre rzeczy na prawdę są zrobione wbrew logice np w angliku przewody (nie pamiętam teraz które) szły z modułu do lewego progu (czyli w angliku przez całą szerokość auta) żeby tam się rozdwoić (czy tam roztroić) i wrócić na prawą stronę auta :kac:
ciarek15 pisze:Przepraszam za taką ilość pytań, ale do dyspozycji mam tylko sobotę by móc popracować przy samochodzie.
Pytania konkretne więc nie ma problemu...i tak ładnie działasz jak tylko weekendy masz wolne :pub:



ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: ciarek15 » pt sty 19, 2018 08:15

Witam... Mam ostatnie pytanie zanim wezmę się za robotę :) Na zdjęciu zaznaczyłem połączenie CAN silniczka szyb kierowcy z czarną, 10-pinową wtyczką w słupku za dźwignia otwierania maski.
Czy mogę w tym miejscu połączyć również moduł pamięci foteli oraz przewody które dołożyłem do licznika ? Bo w chwili obecnej nie mam jak wyciągnąć przejściówki modułu komfortu bez rozcinania przewodów idących właśnie do licznika.

Obrazek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: Qto » pt sty 19, 2018 09:07

Tak



ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: ciarek15 » sob sty 20, 2018 19:11

Dziś się okazało że jeden z dwóch zamków (strona kierowcy) które wymieniłem w ubiegłą sobotę jest uszkodzony i centralny nie działał. Straciłem więc dużo czasu by wyciągnąć zamek, jechać go wymienić i włożyć kolejny więc nie wiele zwiększył się postęp moich prac...

Udało mi się wymienić tylne silniczki dzięki czemu błędy w module komfortu zniknęły. Więc komfort i silniczki z obsługą składanych lusterek już na pokładzie :)

Obrazek

W drzwiach kierowcy podłączyłem dokładaną wiązkę pamięci, oraz dołożyłem piny we wtyczkę silniczka szyb do składania lusterka. Założyłem tapicerkę i jedne z dwojga drzwi mam gotowe :)

Tak jak wspominał Qto musiałem odłączyć przewód od krańcowki w lusterku bo zamykało się, ale już nie chciało się rozkładać. Wniosek jest taki że trzeba zmienić wyłącznik albo obecny przenieść w inne miejsce.
Jutro zajmę się robieniem wiązki do fotela kierowcy a w kolejny weekend chciałbym skończyć lusterko oraz wiązkę po stronie pasażera.

Ciąg dalszy nastąpi... :)



ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: ciarek15 » ndz sty 21, 2018 10:08

Wie ktoś może gdzie znajdę jakąś wtyczkę lub przewód w okolicach bezpieczników odpowiedzialny za światła wstecznego ? Ze schematu wiem tylko że jest czarno niebieski... A potrzebuje go do uruchamiania obniżania lusterka prawego przy wstecznym.
Potrzebuje także przewodu od oświetlenia wnętrza. Chciałbym tam podłączyć ledy lusterek. Gdzie jest wtyczka odpowiedzialna za oświetlenie kabiny ?

Myślałem że będzie tak jak w passacie w słupku przy drzwiach kierowcy...
Obrazek

Ale u mnie jest tylko jedna wtyczka.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: Qto » ndz sty 21, 2018 15:47

ciarek15 pisze:Potrzebuje także przewodu od oświetlenia wnętrza. Chciałbym tam podłączyć ledy lusterek. Gdzie jest wtyczka odpowiedzialna za oświetlenie kabiny ?
jak ściągniesz lewy słupek A, to na wysokości deski jest wtyczka
ciarek15 pisze:gdzie znajdę jakąś wtyczkę lub przewód w okolicach bezpieczników odpowiedzialny za światła wstecznego ?
przewód w lewym progu...a wtyczka to w podszybiu - pomarańczowa pin nr 10



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

VW Bora- fotele oraz lusterka elektryczne z pamięcią-montaż

Post autor: michaf1994 » pn sty 29, 2018 18:24

PILNE:
Hej, dziś mi przyszły silniczki o
1C0959801C
1C0959802B
Od anglika co prawda, ale podobno 1C0 to bez znaczenia - tak gdzieś kiedyś czytałem

Problem jest taki:
Mam moduł komfortu obecnie od anglika i nie można go przerobić na Europę.
Jak podłączyłem 1C0959801C to nie reagował na żadne przyciski, jak na krótko podłączyłem 1C0959802B do lewych drzwi, to na nim było ok. Czy to wina modułu, czy te silniczki są tylko do anglika? Muszę wiedzieć jak najszybciej, bo tanie nie były, a jak wina silniczków to mam 14 dni na oddanie, bo szło z allegro.

Pomocy. W katalogu nic nie pisze o tym :(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości