2.0 AQY - szarpanie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 19, 2019 17:22
Auto: MK4 2.0 LC9Z
Silnik: AQY

2.0 AQY - szarpanie

Post autor: lukasz99 » sob paź 24, 2020 14:33

Cześć, mam problem z moim 2.0 AQY. Na postoju na biegu jałowym czuć delikatne szarpnięcia. W blokach pomiarowych zliczane jest wtedy wypadanie zapłonów, jednak komputer nie daje żadnego błędu z tym związanego. Jedyne błędy jakie mam to uszkodzona druga lambda. Gdy włączę klime to szarpnięcia są częstsze, dodatkowo podczas gwałtownego i energicznego przyspieszania z niskich obrotów czasami szarpnie silnikiem. Dzieje się tak zarówno na LPG jak i benzynie. Wymieniłem przewody zapłonowe na Beru, świece na NGK jednoelektrodowe z przerwą 0.7, cewkę na sprawną używkę (podmieniałem też na nową Beru), podmieniłem czujnik położenia wału na nowy Boscha - też bez zmian, dodatkowo ostatnio wyczyściłem przepływomierz. Po czyszczeniu przepływki szarpnięcia na jałowym trochę się uspokoiły, ale jeszcze czasami są wyczuwalne, przy przyspieszaniu dalej szarpie. Co może być przyczyną takiego zachowania? Jakie powinny być obroty na biegu jałowym? VCDS pokazuje u mnie 760-800



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8810
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: 2.0 AQY - szarpanie

Post autor: marcin7x5 » sob paź 24, 2020 16:20

Skoro w kompie widzisz wypadanie zapłonu to zakładając że układ zapłonowy jest nowy to pozostaje sprawdzić wtrysk paliwa oraz kompresję na cylindrze w którym widać wypadanie zapłonu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości