auto nie odpala gdy zgaśnie na biegu wstecznym

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

probtan_27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 18, 2020 10:41

auto nie odpala gdy zgaśnie na biegu wstecznym

Post autor: probtan_27 » ndz lis 15, 2020 13:49

golf 4 1.6 LPG 1999r 16v
witam, piszę myślę z dość nie typowym problemem.. mianowicie..
auto odpala od strzała ale zdarzy mi się ze zgaśnie podczas cofania (za mało gazu, za szybko sprzęgło... prawo jazdy mam od miesiąca, zdarza mi się :D). No i w tedy ma problem z odpaleniem, myślałem ze to świece, dałem nowe. Akumulator tez dałem nowy. Auto odpali gdy podczas kręcenia dodam gazu, potem już problem wraca tylko w tedy gdy znów mi zgaśnie na wstecznym (nie dzieje mi sie to za często, na dobrą sprawę to mi to nie przeszkadza, bo jednak można go odpalić).... tylko czy to się nie pogorszy? myślę że nie jest to do końca normalne...
Jakoś ostatnio wymieniałem filtr paliwa i kurczę zastanawiam się czy może to mieć coś z tym wspólnego. bo WYDAJE MI SIĘ że problem przed tym nie występował. proszę o jakieś podpowiedzi :D



myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

Re: auto nie odpala gdy zgaśnie na biegu wstecznym

Post autor: myszazro » ndz lis 15, 2020 17:12

Jeśli to się dzieje na lpg to podczas zdławienia silnika na biegu zalewa kolektor gazem i jest zalany w trupa,spróbuj zdusić silnik na pb i odpalić ponownie



probtan_27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 18, 2020 10:41

Re: auto nie odpala gdy zgaśnie na biegu wstecznym

Post autor: probtan_27 » ndz lis 15, 2020 19:45

myszazro pisze:
ndz lis 15, 2020 17:12
Jeśli to się dzieje na lpg to podczas zdławienia silnika na biegu zalewa kolektor gazem i jest zalany w trupa,spróbuj zdusić silnik na pb i odpalić ponownie
tyle że go sie nie da odpalic na gazie, gaz przłacza sie sam gdy silnik będzie rozgrzany, wiec to chyba nie to.. gdzy jade tylko na benzynie dzieje sie to samo :-(



Awatar użytkownika
grzechotek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 21:24
Auto: Golf MK6
Silnik: BSE

Re: auto nie odpala gdy zgaśnie na biegu wstecznym

Post autor: grzechotek » ndz lis 15, 2020 20:12

Miałem podobny problem z silnikiem 1.6sr, jak mi przypadkiem zgasł to potem był problem z odpaleniem. Trzeba było gaz w podłogę i kilka sekund kręcić to odpalił. Miałem uwalony czujnik prędkości wału silnika chyba G28. Po wymianie na nowy od Boscha problem ustąpił, za każdym razem zapalał od strzała. Sprawdź czy jakieś błędy komputer pokazuje.



probtan_27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 18, 2020 10:41

Re: auto nie odpala gdy zgaśnie na biegu wstecznym

Post autor: probtan_27 » pn lis 16, 2020 13:24

grzechotek pisze:
ndz lis 15, 2020 20:12
Miałem podobny problem z silnikiem 1.6sr, jak mi przypadkiem zgasł to potem był problem z odpaleniem. Trzeba było gaz w podłogę i kilka sekund kręcić to odpalił. Miałem uwalony czujnik prędkości wału silnika chyba G28. Po wymianie na nowy od Boscha problem ustąpił, za każdym razem zapalał od strzała. Sprawdź czy jakieś błędy komputer pokazuje.

u mnie wystarczy dodać troszeczkę gazu i pali w sekundę,
póki co nie mam możliwości sprawdzenia błędów na kompie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości