[Golf 4] Úbytek płynu chłodniczego

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mateusz7895
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 04, 2022 19:53

[Golf 4] Úbytek płynu chłodniczego

Post autor: Mateusz7895 » śr mar 20, 2024 23:04

Witam,
w ostatnim czasie zaobserwowałem w swoim aucie (VW Golf 4 1.4 1998) znaczny ubytek płynu chłodniczego (płynu pozostało na dnie zbiornika). Postanowiłem uzupełnić płyn, jednak po dwóch przejazdach - ok. 12km każdy, płynu znowu znacznie ubyło. Auto nie "kopci" na biało, w płynie chłodniczym nie zauważam śladów oleju. Na korku wlewu oleju, na korku zbiornika płynu chłodniczego, jak i na bagnecie nie pojawia się tzw. masło. Auto nigdy się nie przegrzewało. Gdzie mógł zniknąć płyn, gdzie szukać ewentualnych wycieków, jakie mogą być inne powody zniknięcia płynu? Proszę o porady i z góry dziękuję za wszystkie wskazówki :)

Jeżeli jest to nieodpowiedni dział - proszę o przeniesienie. Odpowiedzi kierujące do innych tematów nie będą dla mnie zadowalające, ponieważ wyglądają jak pisane przez dzieci z podstawówki i są kompletnie dla mnie nieczytelne.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: [Golf 4] Úbytek płynu chłodniczego

Post autor: marcin7x5 » czw mar 21, 2024 18:49

Sprawdź dywanik po stronie pasażera bo może puszcza na nagrzewnicy. Może cieknąć na rurze co łączy pompę wody z krućcami w głowicy pod przepustnicą....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości